13.5 C
2024. április. 19. péntek
HomeSzabadidőHorgászat híreiVI. Bajnokok Kupája - Péli Zoltán emlékverseny

VI. Bajnokok Kupája – Péli Zoltán emlékverseny

Január 9-én a pergető horgászok színe-java egy különleges eseményen, a Tisza-tavon mérte össze tudását. Az országban egyedülálló téli süllőfogó verseny a sok-sok hal mellett, a sportszerű horgászatról és a kíméletes bánásmódról is szólt.

Péli Zoltán emlékverseny

Idén a nehéz körülmények ellenére év közben is erősnek számító 84 fős (42 csapatos) mezőny mérkőzött meg a Dinnyésháti folyó szakaszon. Magyarország legnevesebb pergető versenyzői mellett számos új résztvevő szállt harcba a kupáért.

A hatodik alkalommal megrendezett Bajnokok Kupája plasztikcsalis pergető megmérettetés második éve viseli Péli Zoltán fiatalon elhunyt világbajnok horgásztársunk nevét. Az emlékverseny nem csak az időpontja és névadója miatt volt különleges, speciális szabályok szerint zajlott a horgászat is. Csak egy ágú horogra tűzött gumi csalikkal volt engedélyezett a pergetés és csak a süllő és kősüllő fogások kerültek összesítésre.

A versenyfelhívás és az eligazítás során is nagy hangsúlyt kapott a megfogott halakkal történő kíméletes bánásmód. Az esemény főszervezője arra kért minden résztvevőt, hogy a halakat a mérlegelésig lehetőség szerint a merítőszákban tartsák, valamint használjanak lenyomott szakállú horgokat. Fontos újítás a szervezők részéről az a szabály, mely szerint a verseny végeredményébe csak az öt legnagyobb hal hossza kerül beszámításra.

Az időjárás sajnos nem kímélte az elszánt résztvevőket. Az extrém jeges utak a helyszínre jutást, míg a fagypont közeli hőmérsékletben hulló csapadék a horgászatot nehezítette meg. A cseppet sem könnyű körülmények ellenére a csapatok nagy része tudott értékelhető halat fogni.

Összesen több, mint kétszáz darab köves és süllő akadt horogra az öt órás verseny ideje alatt. A végig kiélezett küzdelemben az utolsó 10 percben fogott 74 centiméteres süllővel a Nagy András – Sztahovics Péter páros szerezte meg a győzelmet és a vele járó 100.000 Ft-os ajándékutalványt. Sokadik alkalommal végzett második helyen a Kovács Zoltán – Bársony Tibor duó, akik a kis kupa mellé most is éves Tisza-tavi területi horgászjegyet vehettek át.

A képzeletbeli dobogó harmadik fokára az Orosz László – Szigeti Tibor alkotta csapat állhatott fel. A verseny szorosságát mutatja, hogy csupán 5 ponttal maradtak le a második helyről. A további helyezések kérdésében is hasonlóan kis különbségek döntöttek. Ezúton gratulálunk minden résztvevőnek az extrém körülmények között elért kiemelkedő fogásokhoz!

(1 cm=1 pont)

A verseny legnagyobb hala díját megosztva Sztahovics Péter és Bácsi Antal kapta. Egy-egy 74cm-es süllőt fogtak mindketten. Hamarosan a győztes párossal készített interjúval folytatjuk a versennyel kapcsolatos írásainkat. További fotóinkat a Sporthorgász Kft. Facebook oldalán tekinthetik meg.

2. helyezés: Kovács Zoltán - Bársony Tibor
2. helyezés: Kovács Zoltán – Bársony Tibor