14.7 C
Budapest
2024. április. 26. péntek
HomeTudástárTechnika, kommunikációÚj módon lopják a WhatsApp-fiókokat

Új módon lopják a WhatsApp-fiókokat

Nem szabad fura kódokat visszaküldeni az ismerősöknek.

Résen kell lenniük a WhatsApp csevegőszolgáltatást használóknak, az F-Secure biztonsági cég szerint a bűnözők új módon veszik át az irányítást a felhasználói fiókok felett.

A megoldás a social engineering kategóriába tartozik, azaz valamiféle hackelés helyett a felhasználók megtévesztésére épül.

A kép csak illusztrációFORRÁS: THOMAS ULRICH / PIXABAY

A hírek szerint a támadók elsőként valamilyen úton-módon átveszik az irányítást valaki normál felhasználói fiókja felett, majd azt üzleti típusú fiókká konvertálják.

Ezután elkezdik hozzárendelni az fiókban lévő whatsappos kontaktok fiókjait a céges flottájukhoz, hogy azokat is ellophassák.

Itt van némi csavar a történetben, hiszen mikor a támadók megpróbálják hozzáadni a saját flottájukhoz mások fiókjait, akkor a leendő áldozatok kapnak egy hatjegyű biztonsági kódot a WhatsApptól.

A támadóknak ismerniük kell ezt a kódot ahhoz, hogy át tudják venni az irányítást a fiókjaik felett.

Ezen a ponton jön a képbe a social engineering: a támadók ráírnak a leendő áldozataikra, hogy a WhatsApp rossz helyre küldte ki a kódjukat, legyenek kedvesek visszaküldeni azt egy üzenetben. A potenciális áldozatok valószínűleg nem tudják, hogy valaki ellopta az ismerősük felhasználói fiókját, más küldözgeti az üzeneteket a nevükben. Ha gyanúsnak is találják a helyzetet, jóhiszeműen mégis átküldhetik a kódot, mire a támadó pillanatokon belül kizárja őket a saját fiókjukból.

A fióklopás megakadályozható azzal, hogy nem szabad visszaküldeni a kódokat.

Emellett amennyiben aktív a kétlépcsős hitelesítés a felhasználói fókban, akkor a kód naiv elküldése ellenére is megállítható a támadás, csak persze nem szabad odaadni a támadónak a kétlépcsős hitelesítőrendszer kódját.

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

weblap4u banner
securiton-tűzvédelem