Budapest
2024. március. 29. péntek
HomeSportSporthirekÚj edzővel győzött a Veszprém

Új edzővel győzött a Veszprém

Az edzőváltáson átesett MVM Veszprém 28-24-re legyőzte a vendég német Flensburg-Handewitt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2. fordulójában.

A csoport, 2. forduló:
MVM Veszprém – Flensburg-Handewitt (német) 28-24 (15-14)

Az előző kiírásban döntős veszprémiek a nyitányon az utolsó percben két gólt kaptak a lengyel Wisla Plocktól, így 27-27-es döntetlen született. Carlos Ortega vezetőedzőnek távoznia kellett, és helyére eddigi segítője, a szintén spanyol Xavier Sabaté került.

Az új edző a 2014-es győztes Flensburg ellen debütált, amely együttes az első fordulóban 39-32-re legyőzte a szintén az élmezőnybe tartozó, a világ legjobbjának tartott Nikola Karabaticot nyáron megszerző francia PSG-t. Gyors gólváltásokkal indult a mérkőzés, a védők és a kapusok eleinte nemigen jeleskedtek. Előbb nyugodott meg a hazai csapat, és 4-5 után sorozatban négyszer talált be. Mikler Roland is egyre gyakrabban találkozott a labdával, a 14. percben, 10-6-nál időt kértek a vendégek. A gólkirályi címvédő Momir Ilic továbbra is sziporkázott, miután Nagy László gyakran tudta helyzetbe hozni a szerb átlövőt. Rövid időt leszámítva a folytatásban is a Veszprém akarata érvényesült, az őrült rohanásban 14-9-re ellépett. Cserékkel próbált frissíteni a Flensburg, és ez bevált: a szünetre egyetlen gólra olvadt a hazai előny.

A második félidőt remekül kezdte a házigazda, hamarjában visszaállt a korábbi különbség (18-14). Gondot jelentett, hogy Nagy kézsérülés miatt végleg kiszállt. A Handewitt egyre keményebben védekezett, ám a „birkózást” is jól bírta a magyar bajnok. Különösen a 110 kilós beállós, Andreas Nilsson volt elemében ebben a szakaszban.

Az utolsó negyedóra 22-19-ről indult, de két gyors góllal megint szoros lett az állás. Mirko Alilovic fontos pillanatban spárgázott ki egy büntetőt, és ez a folytatásra erőt adott. A hajrát jobban bírta a Veszprém – a záró nyolc percben egyetlen egy gólt kapott -, és otthon tartotta a roppant fontos két pontot.
A csapat egy hét múlva Zágrábban lép pályára.