14.7 C
2024. április. 26. péntek
HomeFőhírekSportSvéd baki, éledő magyar remények.. A Vidi rászolgált döntetlenre

Svéd baki, éledő magyar remények.. A Vidi rászolgált döntetlenre

Újabb idegenbeli döntetlennel lépett közelebb a céljához a Mol Vidi FC.

A labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében, a harmadik forduló első meccsén a Malmö vendégeként elért 1-1 azért is biztató, mert a végeredmény pontosan tükrözi a meccset, a magyar bajnok egyenrangú ellenfele volt a svéd csapatnak. Visszavágó jövő kedden.

Két helyen változott a Vidi kezdőcsapata a Ludogorec elleni győztes meccshez képest. Kimaradt Varga és Huszti, bekerült Lazovics és Nikolov. Husztit kényszerből mellőzte Marko Nikolics vezetőedző, mert egy hete begyűjtötte a harmadik sárga lapját, ami automatikus eltiltást jelent. A magyar bajnok tehát így áll fel: Kovácsik – Fiola, Juhász R., Vinícius, Stopira – Nego, Hadzic, Nikolov – Kovács I., Lazovics – M. Scsepovics.
Szinte telt ház volt a Swedbank-stadionban, ami nem egészen tizennyolcezer nézőt jelentett.

Malmö sokszínűsége a lelátón is megmutatkozott, s a hazai szurkolók az első percekben fergeteges hangulatot teremtettek. A 11. percben Marcus Antonsson lövésénél Kovácsik Ádámnak kellett nagyot védenie, de aztán ahogy a kezdeti hazai rohamok alábbhagytak, a nézők is lecsendesedtek.

Thomas Doll tanácsai dacára a svéd együttes nem igazán tudott a Vidi fölé kerekedni, sőt a fehérváriaknak is akadtak veszélyes ellentámadásaik. Az első félidő hajrájára felgyorsultak az események, előbb ismét Kovácsik volt a főszereplő, majd Nikolov és Nego próbálkozott ígéretes helyzetből, de egyikük sem találta el igazán jól a labdát.

A Malmö összességében az első játékrész alapján messze nem volt félelmetes, két hete Razgradban a Vidi melegebb pillanatokat élt át. Azt is érdemes megemlíteni, hogy a szlovén játékvezető cseppet sem kedvezett a svédeknek, sőt két sárga lapot is kiosztott nekik.

A második félidő eleje sajnos zárójelbe tette a fentebbi okoskodást. A Malmö ritmust váltott, előbb Nikolovot csapta be Lewicki, és a fehérvári játékos bizony rászolgált a sárga lapra. Ezt a szabadrúgást még megúszta a Vidi, de a 62. percben Christiansen betörését már nem (1-0). Gyorsan felcsillant az egyenlítés reménye, Matej Jug bíró nyilván még nem ismeri Lazovicsot, s a szerb futballistának az NB I-ben megszokott alakításáért szabadrúgást ítélt, amiből a „sértett” a felső lécet trafálta telibe.

Aztán újabb NB I-es jelenet következett – malmöi előadásban. Safari és Nielsen addig szerencsétlenkedett egy hosszú előreívelésnél, mire Nego gólhelyzetbe került, s a francia játékos – feledtetve korábbi gyenge kísérletét – ballal szépen kilőtte a hosszú felsőt (1-1).

Erről a meccsről ez a jelenet maradhat meg az emlékezetünkben, annál is inkább, mert ezután már nem változott az eredmény.