2024. március. 28. csütörtök
HomeSportSporthirekRossz kezdés után sima magyar győzelem

Rossz kezdés után sima magyar győzelem

Forrás: MTI

A magyar férfi vízilabda-válogatott 12-6-ra legyőzte az orosz csapatot a belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság D csoportjának szerdai második fordulójában.
Hosnyánszky Norbert (j) és az orosz Andrej Balakirjov (MTI)

A magyar együttes – amelyből kiemelkedett az ötgólos Bátori Bence – hétfőn a görögök elleni döntetlennel kezdett, pénteken a török válogatott ellen zárja a csoportkört, ahonnan minden együttes továbbjut a nyolcaddöntőbe.

A férfi tornán egyetlen kvóta talál gazdára, de a szerb, a horvát és a görög csapat már biztos résztvevője a riói olimpiának. Amennyiben a magyar válogatott itt sem tud kvótához jutni, akkor áprilisban, Triesztben lesz még erre esélye, ott 12 csapat küzd majd négy helyért.

Azon a viadalon öt, vagy ha az óceániai térség nem képviselteti magát, akkor hat európai válogatott vehet majd részt, mégpedig a kontinensviadalon elért helyezése alapján. Ebben a sorrendben nem szerepelnek majd azok a csapatok, amelyek előzőleg már szereztek kvótát.

Eredmény, férfiak, D csoport, 2. forduló:
Magyarország-Oroszország 12-6 (1-4, 3-1, 3-0, 5-1)
————————————————-
a magyar góldobók: Bátori 5, Vámos 3, Varga Dé. 2, Erdélyi, Varga Dá. 1-1

Rosszul kezdődött magyar szempontból az összecsapás, az oroszok ugyanis néhány perc alatt háromgólos vezetésre tettek szert. Benedek Tibor szövetségi kapitány gyorsan időt is kért, megpróbált rendet tenni a fejekben, a gólcsendet végül másfél perccel a negyed vége előtt Vámos Márton törte meg. Az oroszok ötméteresből állították vissza a különbséget.

A második felvonásban Bátori Bence vette hátára csapatot, két kiváló lövéssel faragott a hátrányból, igaz, közben egyszer az oroszok is eredményesek voltak (3-5). Védekezésben kezdett összeállni a magyar válogatott, elől pedig Vámos második találatával zárkózott tovább.

A harmadik negyedben az oroszok támadásban szinte már lövésig sem jutottak el, ugyanakkor a magyar válogatott több helyzetet, köztük két emberelőnyt is elhibázott. Az egyenlítés valamivel több mint két perccel a szünet előtt érkezett, Vámos volt újra eredményes. A szolnokiak világbajnok játékosa mögött Bátori sem akarta lemaradni, és elhajlós lövésével átvette a vezetést a csapat. Néhány másodperccel a negyed vége előtt Erdélyi Balázs is feliratkozott a gólszerzők közé, így találkozó során először megnyugtató volt a Benedek-legénység előnye (7-5).

A zárónegyedet Varga Dénes fantasztikus egyéni villanása vezette fel, de a túloldalon gyors válasz érkezett. A 2013-ban a világ legjobbjának választott Varga Dénes ezután testvérével, Dániellel összejátszva „pöccintett” a kapuba, majd utóbbi pattintott a rövidsarokba (10-6.). Ekkor már csak a különbség volt a kérdés, Bátori negyedik és ötödik találatával alakult ki végül a 12-6-os végeredmény.Luxus volt ekkora lassúság
„Tudtuk, hogy minden kapott gól egyre nagyobb súly a hátunkon, és az elején sokat kaptunk. A harmadik negyedben végre elkezdtünk úgy játszani, mint ahogyan azt a görögök ellen abbahagytuk” – nyilatkozta az M4 Sportnak a találkozót követően Benedek Tibor.

Hozzátette: a hatgólos különbségű sikert aláírta volna előre, de hogy ezért ennyit kellett izgulnia, arra nem számított.

„Túl lassúak voltunk zónában és emberelőnyben, ezt ekkora tétnél luxusnak érzek” – mondta a kapitány.