Hirmagazin.eu
Főoldal » Remek gólokkal fordított az U19-es válogatott
A magyar foci múltja, jelene és jövője

Remek gólokkal fordított az U19-es válogatott

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott Szoboszlai Dominik és Schön Szabolcs góljával 2–1-re legyőzte Szlovéniát a hazai rendezésű Eb-selejtező tornán.

A 2000-es születésű játékosokból álló válogatott másfél évvel ezelőtt, még az U17-es korosztályban kijutott az Európa-bajnokságra, ahol a hatodik helyet szerezte meg. A egyik legtehetségesebbnek tartott korosztály az első kalapból sorsolt Szlovénia ellen kezdte a hazai rendezésű tornát, de nem a tervek szerint alakult a nyitómeccs eleje, hiszen a szlovénok Aljosa Matko szabadrúgásgóljával a 14. percben vezetést szereztek (1-0)..

A magyar válogatott több ígéretes akciót vezetett a játékrész hátralévő részében, az Ajaxnál légióskodó Schön Szabolcs révén kapufáig is eljutott, igaz a 36. percben kevésen múlott, hogy duplázzon a szlovén gólszerző, aki a tizenegyespont magasságából nagy helyzetben mellbe lőtte Ásványi Balázst, így a szünetre maradt az 1-0.

A második játékrészben első felében többet kezdeményezett a magyar csapat, ami a 60. percben meghozta eredményét. Szoboszlai Dominik állhatott oda egy a kaputól 26 méterre megadott szabadrúgáshoz, és védhetetlenül bombázott a szlovén kapu jobb felső sarkába (1-1).

Percekkel később a korábban csereként beálló Kiss Tamás szépségdíjas mozdulata is gólt ért volna, ollózása azonban elkerülte a kaput, az újabb magyar találatra viszont így sem kellett sokat várni. A 66. percben egy tanítani való akció végén Schön Szabolcs köszönt be ballal, amivel beállította a 2–1-es végeredményt.

– Az első 15 percben nem az történt, amit szerettünk volna, de a kapott gól felrázta a csapatot, és jöttek azok a lehetőségek, amelyekből gólokat tudtunk volna szerezni. Ez ugyan csak a másodikban sikerült, de örülök, hogy végre tudtuk hajtani, amit megbeszéltünk, és sikerült a győzelem. Ma este még örülünk, holnaptól azonban nincs mese, készülünk Koszovóra, nehéz mérkőzés vár ránk. A szurkolóknak szeretnénk megköszönni, hogy ilyen hangulatot teremtettek, fantasztikus érzés volt előttük pályára lépni, köszönjük a támogatásukat – mondta a mérkőzést követően Németh Antal szövetségi edző.

Magyarország–Szlovénia 2–1 (0–1)
Gól: Szoboszlai (60.), Schön (66.), ill. Matko (16.)

Géza
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Maradj otthon, vigyázz magadra, vigyázz az idősekre és a gyermekekre, és tevékenykedj az interneten, olvasd a Hirmagazin.eu Online Médiát!

Köszönjük, hogy a Hirmagazin.eu Online Médiát választottad!

Azon dolgozunk, hogy ami Téged érdekelhet, azt kivétel nélkül el tudd olvasni nálunk!

Bármilyen észrevételed, javaslatod, híred, cikked, képed vagy videód van, azt írd meg, küldd el nekünk ide: [email protected].

Adj meg egy nick-nevet (Téged azonosító, általad kitalált nevet, ha nem szeretnéd a teljes nevedet feltüntetni az anyagaid mellett), vagy add meg a keresztnevedet, vagy a teljes nevedet, a Te anyagaid látogatottságának "gyümölcsét" élvezd Te! Mi azt a nevet tesszük az anyagaid mellé, amit Te az e-mailben kérsz!

Dolgozzunk össze, légy részese a mi sikerünknek, ahogy mi is részesei szeretnénk lenni a Te sikerednek!

Hirmagazin.eu Főszerkesztősége

Figyelem!

A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások, kommentek nem a Hirmagazin.eu Online Média nézeteit tükrözik!

Szerkesztőségeink a hírek publikálásával, megjelenítésével foglalkoznak, a hozzászólásokat, kommenteket nem tudják befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tükrözik.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljetek!

A visszatérő vulgárils, gyűlölködő, uszító kommentelőket tiltjuk oldalunkról!

Célunk az, hogy olyan olvasótábort szolgáljunk ki munkánkkal, akik, egyfelől örömüket lelik az általunk közzétett híranyag olvasásában, másfelől valós tájékoztatást jelent részükre a Hirmagazin olvasása!