4.6 C
2024. április. 25. csütörtök
HomeSportSporthirekReal Madrid, Manchester United, Juventus - kitűzték a gyászlobogót! (A cikk videókat...

Real Madrid, Manchester United, Juventus – kitűzték a gyászlobogót! (A cikk videókat tartalmaz) Oszd meg!

A Bajnokok Ligája hatodik fordulójának szerdai játéknapján a Juventus, a Manchester United és a Real Madrid is kikapott, utóbbi ráadásul történelmi vereséget szenvedett a Bernabéuban.

A Bayern München az Ajax vendégeként ikszelt, a második félidőben az öt gól mellett volt két tizenegyes és két azonnali piros lap is. A nap kérdésére, azaz, hogy melyik lesz a 16. csapat, amelyik bejut a nyolcaddöntőbe, az Olympique Lyon lett a válasz.

Az utolsó nap nyolc meccsén összesen 24 gól esett, és négy piros lapot osztottak ki. A legtöbb találkozónak már nem volt tétje, de így is meglepetés, hogy a nagycsapatok közül csak a Manchester City tudott nyerni, a Bayern München ikszelt, a Real Madrid, a Juventus és a Manchester United kikapott.

Óriási verést kapott a Real hazai pályán. FORRÁS: SPUTNIK/ALEXEY FILIPPOV

Történelmi vereség, frusztrált sztárok

A Real Madrid története legsúlyosabb hazai vereségét szenvedte el európai kupameccsen, miután 3-0-ra kikapott a CSZKA Moszkvától. A madridiak jól kezdtek, fölényben játszottak, de az első félidő végén a CSZKA két kontrából két gólt rúgott. „Az első 30-35 percben nagyon jók voltunk, de a támadó harmadban hiányzott a pontosság, nem tudtunk betalálni.Nem voltunk elég élesek a döntő helyzetekben, ezt pedig ezen a szinten kíméletlenül megbüntetik.Veszíthetsz úgy, hogy közben jól játszol, de ma nem ez volt a helyzet. Őszintén, a második félidei játékunk egyáltalán nem tetszett, szörnyen rosszul futballoztunk. Frusztráltak vagyunk a vereség miatt, mert nem számítottunk rá” – értékelt Santiago Solari. A spanyol vezetőedző hét (!) 23 vagy annál fiatalabb játékossal a kezdőben állt ki erre az amúgy tét nélküli meccsre, és rajtuk kívül Marcelo, Isco és Asensio is azok közé tartozik, akik az utóbbi hetekben keveset játszanak a bajnokságban.Kockázatot vállaltam ezzel a kezdőcsapattal, ezért enyém a felelsősség.Úgy gondoltam, hogy jó ötlet lehetőséget adni a fiataloknak, és azoknak, akik csak most tértek vissza a sérülésükből” – magyarázkodott Solari.

A meccsen volt egy jelenet, amikor szöglet helyett kirúgást ítélt a játékvezető, Isco pedig megpróbálta meggyőzni az alapvonali bírót, hogy másítsák meg a döntésüket. A spanyol lapok szerint viszontIsco nem az alapvonali bíróval, hanem a szurkolókkal üvöltözött.A válasz persze nem maradt el, az eset után a Bernabéu-stadion közönsége kifütyülte a spanyol játékost, aki csak tovább fokozta a feszültséget, amikor nem engedte, hogy a lecserélt Marcelo átadja neki a csapatkapitányi karszalagot.

Marcelo lecserélése után Carvajal lett a csapatkapitány. FORRÁS: SPUTNIK/ALEXEY FILIPPOV

„Próbáltam odaadni neki, de ő azt mondta, hogy adjam inkább Carvajalnak. Nem értem, mi ütött belé – nyilatkozta a brazil védő, aki igyekezett megvédeni csapattársát. – Nem láttam a reakcióját, de kétlem, hogy a szurkolóknak szólt volna. Nyilvánvaló, hogy valamin változtatnunk kell.A szurkolóknak joguk van kifütyülni valakit, ha nem tetszik nekik, amit látnak.Engem is kifütyültek már. Isco most maga alatt van, ahogy én is. De egy csapat vagyunk, és keményen fogunk dolgozni azért, hogy ilyesmi ne történjen meg még egyszer.”

A madridiak idei szezonjából néhány negatív rekord

1. A Real még soha nem kezdte ilyen rosszul a bajnokságot
2. 1994 óta a második legsúlyosabb vereségét szenvedte el El Clásicón (novemberben a Barcelona 5-1-re verte)
3. Tíz év után először kapott ki BL-csoportmeccsen a Bernabéuban
4. A CSZKA elleni a klubtörténelem legsúlyosabb hazai veresége az európai porondon

A CSZKA-val kapcsolatban érdekesség, hogy az orosz csapatúgy végzett a csoport utolsó helyén, hogy oda-vissza megverte az elsőt,Akinfejev kapus pedig 2006 óta 50 meccsen a harmadik clean sheetjét (kapott gól nélküli meccs) érte el, ebből kettőt a címvédő Real ellen az idei szezonban.