2024. április. 18. csütörtök
HomeSportSporthirekTenisz-Magyarország

Tenisz-Magyarország

Európa-bajnok az U16-os magyar lány teniszcsapat (MTI)
– Európa-bajnoki címet szerzett az U16-os magyar lány tenisz válogatott a Budapesten rendezett nyolcas dönt#337;ben.
A Magyar Tenisz Szövetség szerdai beszámolója szerint a kontinensviadal els#337; fordulójában a magyarok a briteket gy#337;zték le, majd az el#337;dönt#337;ben a fehéroroszok következtek, akik ellen a Gálfi Dalma, Stollár Fanny kett#337;s a mindent eldönt#337; páros mérk#337;zésen simán gy#337;zött.
A szerdai fináléban a franciák voltak az ellenfelek. Gálfi Dalma 6:3 6:4-re verte Tessah Andrianjafitrimot, majd Stollár Fanny Lucie Wargnier-t gy#337;zte le három szettben, 6:7, 6:3, 6:2-re, ezzel a magyarok lettek az Európa-bajnokok.
A csapat Eb-k harmadik magyar aranya született meg. 1988-ban a U14-es lány, 2010-ben pedig az U18-as fiú együttes diadalmaskodott.
Forrás: MTI; Fotó: Google

– Európa-bajnoki címet szerzett az U16-os magyar lány tenisz válogatott a Budapesten rendezett nyolcas döntőben.
A Magyar Tenisz Szövetség szerdai beszámolója szerint a kontinensviadal első fordulójában a magyarok a briteket győzték le, majd az elődöntőben a fehéroroszok következtek, akik ellen a Gálfi Dalma, Stollár Fanny kettős a mindent eldöntő páros mérkőzésen simán győzött.
A szerdai fináléban a franciák voltak az ellenfelek. Gálfi Dalma 6:3 6:4-re verte Tessah Andrianjafitrimot, majd Stollár Fanny Lucie Wargnier-t győzte le három szettben, 6:7, 6:3, 6:2-re, ezzel a magyarok lettek az Európa-bajnokok.