12.7 C
2024. április. 19. péntek
HomeSportSporthirekEzüstérmes a férfi vízilabda-válogatott - MTI

Ezüstérmes a férfi vízilabda-válogatott – MTI

A magyar férfi vízilabda-válogatott ezüstérmet szerzett a budapesti Európa-bajnokságon, miután a vasárnapi dönt#337;ben 12-7-re kikapott a címvéd#337; szerb csapattól.

Befejez#337;dött a vízilabda Eb-dönt#337; a margitszigeti Hajós Alfréd uszodában a magyar és a szerb csapat között. Az Európa-bajnokságot Szerbia nyerte, a végén 12-7 lett oda. fotó: Kálló Péter

A szerbek már az els#337; negyedben 3-1-es vezetésre tettek szert, kiválóan védekeztek és támadásban is hatékonyak voltak, majd a második felvonás is az #337; három góljukkal indult, így Benedek Tibor együttese b#337; tíz perc játék után szinte lehetetlen helyzetbe került.

Az ötgólos különbség maradt a szünetig, a harmadik negyed végén azonban a Varga testvérek, Dániel, majd Dénes csodálatos góljával három gólra zárkózott fel a magyar válogatott. A zárófelvonás els#337; két percében a szerbek két emberel#337;nyt gólra váltottak, ezzel eld#337;lt a találkozó.

A magyar csapat legutóbb 2006-ban szerzett Európa-bajnoki ezüstérmet, akkor a belgrádi fináléban ugyancsak a szerbekkel szemben maradt alul.

A vasárnapi dönt#337;ben a szerbekt#337;l elszenvedett vereség ellenére Magyarország továbbra is toronymagasan vezet a férfi vízilabda Európa-bajnokságok örökrangsorában.Az eddig kiharcolt 12 gy#337;zelem mellett immár hat ezüstjük és öt bronzuk van a magyaroknak, míg a második helyezett szerbek a kilenc második és öt harmadik helyezés mellé a hatodik els#337;ségüket gy#369;jtötték be. A magyar férficsapat már az els#337; – éppen Budapesten rendezett – 1926-os Európa-bajnokságon nyert, majd címét sorozatban megvédve az els#337; öt Eb-n kivétel nélkül gy#337;zött. Kisebb-nagyobb szünetekkel 1977-ben jutott el a válogatott a tizedik Eb-els#337;ségig, majd két évtizednyi "aranycsendet" követ#337;en Kemény Dénes kapitányi kinevezésének évében, 1997-ben és aztán 1999-ben is a dobogó tetejéig irányította a válogatottat.

13. Ausztria 0 0 1

1962-ben Jugoszlávia és a Szovjetunió – Magyarország mögött – holtversenyben lett második, ezért több az ezüstök és kevesebb a bronzok száma eggyel.

A magyar férfi vízilabda-válogatott ezüstérmet szerzett a budapesti Európa-bajnokságon, miután a vasárnapi döntőben 12-7-re kikapott a címvédő szerb csapattól.

Befejeződött a vízilabda Eb-döntő a margitszigeti Hajós Alfréd uszodában a magyar és a szerb csapat között. Az Európa-bajnokságot Szerbia nyerte, a végén 12-7 lett oda. fotó: Kálló Péter

A szerbek már az első negyedben 3-1-es vezetésre tettek szert, kiválóan védekeztek és támadásban is hatékonyak voltak, majd a második felvonás is az ő három góljukkal indult, így Benedek Tibor együttese bő tíz perc játék után szinte lehetetlen helyzetbe került.

Az ötgólos különbség maradt a szünetig, a harmadik negyed végén azonban a Varga testvérek, Dániel, majd Dénes csodálatos góljával három gólra zárkózott fel a magyar válogatott. A zárófelvonás első két percében a szerbek két emberelőnyt gólra váltottak, ezzel eldőlt a találkozó.

A vasárnapi döntőben a szerbektől elszenvedett vereség ellenére Magyarország továbbra is toronymagasan vezet a férfi vízilabda Európa-bajnokságok örökrangsorában.Az eddig kiharcolt 12 győzelem mellett immár hat ezüstjük és öt bronzuk van a magyaroknak, míg a második helyezett szerbek a kilenc második és öt harmadik helyezés mellé a hatodik elsőségüket gyűjtötték be. A magyar férficsapat már az első – éppen Budapesten rendezett – 1926-os Európa-bajnokságon nyert, majd címét sorozatban megvédve az első öt Eb-n kivétel nélkül győzött. Kisebb-nagyobb szünetekkel 1977-ben jutott el a válogatott a tizedik Eb-elsőségig, majd két évtizednyi "aranycsendet" követően Kemény Dénes kapitányi kinevezésének évében, 1997-ben és aztán 1999-ben is a dobogó tetejéig irányította a válogatottat.