Budapest
2024. április. 25. csütörtök
HomeSportSporthirekCseh László ezüstérmes 100 méter pillangón - MTI

Cseh László ezüstérmes 100 méter pillangón – MTI

Cseh László ezüstérmet nyert 100 méter pillangón a berlini úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján. A Kőbánya SC versenyzője második medálját gyűjtötte be a német fővárosban, ugyanis korábban győzött 200 méter vegyesen. A szám olimpiai és Európa-bajnoki ezüstérmese, aki a pénteki elődöntő után szétúszásra kényszerült a finálés szereplésért a francia Mehdy Metellával, lassan kezdett, csak nyolcadikként fordult, de aztán szédületes hajrával a második helyre jött fel 51.89 másodperces idejével.

"Azt hittem, hogy a jó rajt után kellőképpen gyors is vagyok, aztán kiderült, hogy nem így van, de a második ötvennel, s a hajrával elégedett vagyok" – nyilatkozta az MTI-nek Cseh László. "A nyolcas pálya jó volt, viszont nyilvánvalóan többet kell gyakorolnom ezt a számot is év közben, hogy meglegyen a kellő tapasztalat itt is."

Ez volt a berlini kontinensviadal 12. magyar érme: Hosszú Katinka győzött 200 és 400 méter vegyesen, illetve 100 méter háton, Cseh László 200 méter vegyesen diadalmaskodott, Cseh ezüstérme mellett szintén második lett Biczó Bence 200 méter pillangón, Kapás Boglárka 1500 méter gyorson és a nyíltvízi szakágban 10 kilométeren Risztov éva, 25 kilométeren pedig Olasz Anna, továbbá harmadikként zárt a női szinkrontoronyugró páros, Kormos Villő és Reisinger Zsófia, Kapás Boglárka 800 m gyorson és a női 4×200 méteres gyorsváltó.