2024. április. 26. péntek
HomeSportSporthirekA Suárez harapásáról lemaradó bíróé a vb-elődöntő

A Suárez harapásáról lemaradó bíróé a vb-elődöntő

A Suárez harapásáról lemaradó bíróé a vb-el#337;dönt#337;
A mexikói Marco Rodríguez vezeti a Brazília-Németország el#337;dönt#337;t a focivébén. Rodríguez eddig két meccsen közrem#369;ködött a vébén, és a másodiknak komoly utóélete volt, mivel az Uruguay-Olaszország találkozó után sokan támadták Claudio Marchisio kiállítása miatt, valamint azért, mert nem vette észre, hogy Luis Suárez megharapta Giorio Chiellinit.

Bár a bíró nem szankcionálta az uruguayi csatár harapását, a FIFA kés#337;bb kilenc válogatott mérk#337;zésre elmeszelte, és négy hónapra eltiltotta minden futballal kapcsolatos tevékenységt#337;l.

A 40 éves Rodríguez a balhés meccset megel#337;z#337;en a csoportkör els#337; fordulójában rendezett Belgium-Algéria (2-1) meccset vezette. A mexikói bírónak ez a harmadik világbajnoksága, és a keddi lesz a hetedik meccse. Klubszinten a 2007-es klubvébé dönt#337;je volt a csúcs számára, amikor #337; fújta a sípot a Boca Juniors és a Milan összecsapásán.

Forrás: Örigo, AFP/Javier Soriano

A mexikói Marco Rodríguez vezeti a Brazília-Németország elődöntőt a focivébén. Rodríguez eddig két meccsen közreműködött a vébén, és a másodiknak komoly utóélete volt, mivel az Uruguay-Olaszország találkozó után sokan támadták Claudio Marchisio kiállítása miatt, valamint azért, mert nem vette észre, hogy Luis Suárez megharapta Giorio Chiellinit.

Bár a bíró nem szankcionálta az uruguayi csatár harapását, a FIFA később kilenc válogatott mérkőzésre elmeszelte, és négy hónapra eltiltotta minden futballal kapcsolatos tevékenységtől.

A 40 éves Rodríguez a balhés meccset megelőzően a csoportkör első fordulójában rendezett Belgium-Algéria (2-1) meccset vezette. A mexikói bírónak ez a harmadik világbajnoksága, és a keddi lesz a hetedik meccse. Klubszinten a 2007-es klubvébé döntője volt a csúcs számára, amikor ő fújta a sípot a Boca Juniors és a Milan összecsapásán.

Forrás: örigo, AFP/Javier Soriano