Budapest
2024. április. 19. péntek
HomeFőhírekSportOroszország, foci világbajnokság, vasárnapi összefoglaló

Oroszország, foci világbajnokság, vasárnapi összefoglaló

Újabb vereséget szenvedett Lengyelország az oroszországi focivébén, a 0-3-as végeredménnyel biztossá vált, hogy nem jutnak a nyolcaddöntőbe. Lewandowskinak csak pár megmozdulásra futotta, James Rodrigez viszont két gólpasszt is adott.

Három góllal kapott ki Lengyelország a kolumbiai válogatottól a foci-vb H-csoportjának mai kazanyi meccsén. Kolumbia gyakorlatilag a mérkőzés elejétől kezdve uralta a játékot, míg védőik levették a pályáról Lewandowskit, addig müncheni csapattársa, most azonban ellenfele, James Rodriguez ficánkolhatott. A dél-amerikai csapat mezőnyfölénye a 40. percben érett góllá: Rodriguez jobb oldalról érkező beadását, az egyedül levő Mina felhőfejessel juttatta a lengyelek kapujába.

A második félidőben a lengyeleknek kellett (volna) támadniuk, de ehelyett továbbra is a kolumbiai csapat uralta a játékot. Ami a 70. percben ismét gólt jelentett: Quintero mesteri passzát a leshatáron levő Falcao átvette, majd a hosszú sarokba lőtte. Ezzel tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés, bár egy-egy lehetőség azért adódott az európai csapat előtt is. Ám a 75. percben végleg eldőlt minden: Jamez Rodriguez a félpályáról, a szélről indította Cuadradót, aki begyalogolt a tizenhatoson belülre és a labdát laposan begurította Szczesny kapujába. Később volt még egy Lewandowski-lövés, amit a kolumbiai kapus, Ospina tolt kapu fölé.

A H-csoportban Japánnak és Szenegálnak 4-4 pontja és plusz 1-es gólkülönbsége van, Kolumbia mostani győzelmével 3 pontos, gólkülönbsége plusz 2, míg Lengyelország pont nélküli, gólkülönbségük mínusz 4. Az utolsó fordulóban Szenegál Kolumbiával, Japán pedig Lengyelországgal csap össze csütörtökön magyar idő szerint délután 4 órakor

Leikszelt egymással a foci-vb H-csoportjában az első kör két győztese, Japán és Szenegál. Mindkét csapat védelme összehozott egy találatot az ellenfélnek, és mindkét csapat álomszép gólt is lőtt.

Kétszer is egyenlíteni tudott a japán válogatott Szenegál legjobbjai ellen az oroszországi labdarúgó-világbajnokság H-csoportjának mai első mérkőzésén. A két hárompontos csapat meccsének 11. percben egy japán védelmi hiba történt (Haragucsi rossz fejessel próbált felszabadítani), az ezután kapura tartó lövést Kavasima Sadio Mane térdére öklözte, ahonnan az a hálóba pattant (0-1). Mezőnyjátékkal folyt tovább a mérkőzés, majd a 34. percben Inui a balösszekötő helyén gondolt egyet, rátűzte és a labda bevágódott a bal alsó sarokba (1-1).

A második félidő ugyanígy folytatódott: egyik csapat sem akart kockáztatni, így főleg a mezőnyben zajlott a játék. A 64. percben Inui ismét a balösszekötő helyén kapta a labdát, ezúttal a bal fölső sarkot célozta meg, de a labda a kapufa és a felső léc találkozásán csattant. A 71. percben ismét megszerezte a vezetést a szenegáli válogatott: Mane a bal oldalon belöbbölte a labdát a tizenhatoson belülre, Sabaly csinált egy pompás cselt, bepasszolta középre a labdát, amit Moussa Wague vágott be a léc alá (1-2). Az ázsiaiak nem adták fel, a 75. percben egy lövésük levágódott egy szenegáli kézről, de a videóbíró a testhez szorított kart úgy ítélte meg, hogy nem volt szabálytalan. A 79. percben ezúttal a szenegáliak hoztak össze egy gólt a japánoknak. Sané a kapusa kezéből kifejelte a labdát, az Inuihoz került, beadta a játékszert, amit Honda ajtó-ablak helyzetben lőtt a kapuba (2-2).

A H-csoportban Japánnak és Szenegálnak is 4-4 pontja van, mindkét csapat 4 lőtt és 3 kapott góllal rendelkezik. A kvartett másik mérkőzését magyar idő szerint este 8 órakor játssza az első kör két vesztese: a Szenegáltól vereséget szenvedő lengyel válogatott a Japántól kikapó Kolumbiával fog meccselni. Aki veszít, az biztosan búcsúzni kényszerül a vébétől.

Harry Kane három, John Stones kettő, valamint Jesse Lindgaard egy góljával Felipe Baloy találata ellenében 6-1-re győzött Anglia Panama ellen, ezzel Belgium előtt vezeti a világbajnokság G-csoportját.

Gólzáporos győzelemmel biztosította helyét Anglia a vb legjobb 16 csapata között, miután Nyizsnyij-Novgorodban 6-1-re verte Panama válogatottját. A tegnapi, Belgium–Tunézia összecsapás mellett ez már a második mérkőzés, ahol 7 találat is született.

A gólparádét John Stones nyitotta, aki a 8. percben egy szöglet után levált védőjéről, és 11 méterről védhetetlen csukafejessel szerezte meg az első gólt. A 22. percben Jesse Lindgaard tört be a tizenhatoson belülre, feldöntötték, a büntetőt pedig Harry Kane, the HurriKane a jobb felső sarokba vágta. Következett a 36. perc, amikor Lindgaard vitte keresztbe a labdát a tizenhatos előterében, majd jobbal védhetetlenül a bal felső ficakba vágta azt. A 40. percben egy szabadrúgás-kombináció utáni fejest még bravúrral védett Jaime Penedro, a panamai kapus, de az ismétlést John Stones már befejelte. Az első félidő hosszabbításában, a 46. percben Stonest rántották le a panamai védők a büntetőterületen belül, Kane pedig a második tizenegest is kíméletlenül verte be a jobb felsőbe, így 5-0-val mehettek szünetre a csapatok.

A második félidő jóval alacsonyabb iramot hozott. A 60. percben Ruben Loftus-Cheek a jobbösszekötő helyéről eresztett meg egy lövést, a labda teljesen véletlenül megpattant a leshatáron ólálkodó Kane sarkán, onnan pedig a panamai kapuba hullott. Az angol mezőnyfölény ellenére sikerült a szépítés: a 78. percben egy bal oldalról élesen belőtt szabadrúgást Felipe Baloy becsúszva, 10 méterről pöckölt a háromoroszlánosok hálójába, ezzel megszerezte Panama történetének első világbajnoki gólját.

A G-csoportban Belgium és Anglia 6-6 ponttal, plusz 6-os gólkülönbséggel áll és továbbjutottak, míg Panamának és Tunéziának nincs pontja, gólkülönbségük mínusz 6. A csoportelsőségről, valamint a csoportharmadik személyéről a két hatpontos és a két nullapontos csapat összecsapásai fognak dönteni csütörtökön magyar idő szerint este 8 órakor. Mivel a belgáknak és az angoloknak is minden mutatója azonos (6 pont, 8 lőtt és 2 kapott gól), most a fair play-helyezés rangsorol, ami a szigetországiaknak kedvez, a csoportot tehát Anglia vezeti.

Forrás: alfahir.hu