13.8 C
Budapest
2024. március. 28. csütörtök
HomeFőhírekBűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfóONLINE ZAKLATÁS - Behálózott gyerekeink

ONLINE ZAKLATÁS – Behálózott gyerekeink

Az online zaklatás sokkal veszélyesebb a gyerekek számára, mint ahogy azt a szülők gondolják. A fenyegetésnek, online bántalmazásnak komoly egészségügyi következményei is lehetnek. Vannak rémálmai a gyerekednek? Esetleg étvágytalan, depressziós? Aggódhatsz…!

 A cyberbulling, azaz online zaklatás szándékos fenyegetés, zaklatás vagy visszaélés, amely legtöbbször gyerekeket és tinédzsereket céloz meg. Érdekes módon a 8-16 év közötti gyerekek sokkal óvatosabbak, mint szüleik ezekkel a veszélyekkel kapcsolatban – derült ki a az iconKids és a Kaspersky Lab közösen kiadott tanulmányából.

A kutatás szerint a gyerekek csupán 13 százaléka, míg a szülők 21 százaléka gondolja a cyberbullingot veszélytelennek, mindeközben a megkérdezett gyerekek 16 százaléka jobban tart az online zaklatástól mint az offline, fizikai térben elkövetett fenyegetésektől, míg 50 százalékuk egyformán fél az internetes és a fizikai zaklatástól.

A szülőknek egyáltalán nem szabadna lebecsülniük a cyberbulling veszélyét. Annak ellenére, hogy a gyerekek csupán 4 százaléka vallotta be, hogy online zaklatásnak voltak vagy vannak kitéve (összehasonlítva a valós életben elkövetett 12 százalékkal), 10-ből 7 gyerek traumatikus sérüléseket szenvedett.

Az internetes zaklatás komolyan érintette az érzelmi biztonságukat: a szülők 37 százaléka az áldozatok önbizalmának csökkenéséről számolt be, 30 százalék a rosszabb iskolai teljesítményről, 28 százalékuk pedig kínzó depresszióról. A szülők 25 százaléka pedig rémálmokról, 26 százalékuk antiszociális viselkedésről, 20 százalékuk pedig anorexiáról is beszámolt.

A statisztikák szerint a gyerekek 20 százaléka szemtanúja volt az online zaklatásnak és az esetek 7 százalékában még részt is vettek ebben. Nem nehéz elképzelni, hogy ez a szám még magasabb is a valóságban, hiszen a gyerekek legtöbbször eltitkolják ezeket az eseteket a szülők elől, ezért az online megteremtése biztonság nem egyszerű, de nem is lehetetlen.

 

“Ahhoz, hogy gyermekeinket megóvjuk a veszélyektől, el kell felejtenünk, hogy ezek csak a valós világban fordulnak elő. Ezek ugyanolyan valóságosak a virtuális világban is. Az interneten keresztül a gyerekek szocializálódnak, új dolgokat tanulnak meg, szórakoznak és sajnos érik őket kellemetlen helyzetek is” – figyelmeztet Andrei Mochola, a Kaspersky Lab fogyasztói üzletágának vezetője.

A cyberbulling az egyik legveszélyesebb dolog, ami érheti a gyermekeinket, mivel ez kihat a lelkükre és komoly sérüléseket okoz az életük többi területén is. A legjobb módszer ebben az esetben, ha beszélgetünk velük és biztonsági szoftvereket, ezen belül az ún. szülői felügyeletet alkalmazunk, amik figyelmeztetik a szülőket mindenfajta gyanús változásokról, amik a közösségi oldalakon történnek.

 

forrás: eletforma.hu

Most népszerű

Hasonló hírek

weblap4u banner
securiton-tűzvédelem