Najbolji teniser planete Novak Đoković igra finalni meč na Mastersu u Monte Karlu protiv Čeha Tomaša Berdiha. Đoković – Berdih 7:5, 3:2 (prekid zbog kiše).

Getty Images

Đoković je u Kneževini nastavio sa sjajnim partijama ove sezone i ima priliku da se po nekoliko osnova upiše u istoriju tenisa.

Novak juri 23. titulu na turnirima iz serije 1000, a ukoliko uspe u toj nameri, izjednačiće se sa Rodžerom Federerom na drugom mestu večne liste.

Tomaš igra odlično u Monte Karlu – savladao je na putu do finala Sergeja Stahovskog, Roberta Bautisa-Aguta, Miloša Raonića i Gaela Monfisa, pritom ne izgubivši nijedan set.

Tekstualni prenos meča možete pratiti na našem sajtu:

Srpski teniser svojim servisom otvorio je gem, ali je dvema greškama brzo upao u problem. Na 15:30 Berdih je pogodio viner bekhend paralelom i posle novog lošeg udarca Đokovića poveo sa 1:0. Novak je mnogo grešio na startu meč – tri bekhenda nisu bila dobra i Čeh je lagano materijalizovao stečenu prednost – 2:0.

Đoković je konačno počeo da pogađa prvi servis zbog čega je dobijao priliku da brže završava poene. Upisao je dva vinera forhendom, a onda posle greške uspeo da se upiše na semafor – 2:1.

Tomaš je odlično počeo meč – bio je siguran i sa forhenda i sa bekhenda, a servis mu je dovoljno dobro funkcionisao da ne brine za svoje gemove. Lagano je dobio još jedan, ali je Novak uzvratio istom merom i posle prvog asa smanjio na 3:2.

Prvi put prvi igrač sveta pripretio je na servis protivnika u šestom gemu i odmah vratio izgubljeni brejk. Sačekao je nekoliko grešaka protivnika i došao do prve prilike. Berdih je prvu spasao odličnim kik servisom, ali je vezao nove dve greške i Novak je izjednačio na 3:3.

Sledeći gem počeo je sjajnim forhendom Čeha koji je brzo mogao do 0:30, ali mu je Đoković poslao jednu lopticu pod noge. Sigurno je odigrao sledeća tri poena i greškama rivala prvi put poveo u meču sa 4:3.

Nastavio je Tomaš sa velikim brojem grešaka, a Novak je pametno držao lopticu u igri. Dva bekhenda Berdih je izbacio u aut i Novak je došao do dve vezane brejk lopte. Prvu je spasao asom, ali kod druge nije imao šanse i Srbin je došao na korak do seta.

Deveti gem prvog seta počeo je brzim poenima češkog predstavnika za 0:30. Nole je odličnim drop šotom i lobom izjednačio, pre nego što je njegov protivnik sjajno riternirao forhendom i izborio novu šansu. Danas pomalo umorni Đoković je nakon duge razmene ubacio lopticu u mrežu i vratio Berdiha u set – 5:4.

Obojica igrača lako su osvojila po još jedan gem, a kada se očekivalo da Berdih izbori taj brejk, Đoković je pokazao zašto je bez premca najbolji na svetu. Sjajno je koristio nešto slabiji servis i stigao do dve vezane brejk lopte, obe propustio, a onda vezao dva poena i insajd in forhendom rešio prvi deo igre u svoju korist –7:5.

Drugi set počeo je sigurno na obe strane – dva brza gema i na semaforu jepisalo 1:1.