– A házigazda Szentes másodikként továbbjutott selejtezőcsoportjából a női vízilabda Euroligában, miután a vasárnapi zárókörben legyőzte a spanyol Matarót.

Eredmény, női Euroliga, C csoport, 4. nap (Szentes):
Hungerit-Szentes – Mataro (spanyol) 7-6 (0-2, 2-1, 3-2, 2-1)
————————————————————————————
a magyar csapat góldobói: Miskolczi, Gémes, Kövér-Kiss 2-2, Van Der Sloot 1

A Szentesnek – a szintén hatpontos Mataróénál jobb gólkülönbségének köszönhetően – már a döntetlen is elegendő lett volna az ötcsapatos torna befejező fordulójában ahhoz, hogy a riválisait, így a magyar alakulatot is legyűrő orosz Kirisi mögött másodikként lépjen tovább a kontinentális sorozat negyeddöntőjébe.

Ehhez képest a Mataro szerzett vezetést, majd elhúzott 3-0-ra. Még időben kaptak észbe a hazaiak, akik 3-3-nál a harmadik negyedben utolérték ellenfelüket. Sőt a folytatás is rendben volt, 5-3 lett a Szentes javára, a vendéglátók azonban visszaengedték a spanyol csapatot, amely egyenlített (5-5). A magyar együttes ekkor új erőre kapott, és miután a duplázó Miskolczi Ibolya a negyedik negyed közepén 7-5-re módosította az állást, eldőlt a meccs, a Matarónak már csak a szépítésre futotta.
Győzelmével a Szentes biztosan végzett a második helyen, és a legjobb nyolc között folytathatja.