9.6 C
2024. április. 19. péntek
HomeFőhírekSportNői kézilabda VB: Győzelem Csehország ellen is

Női kézilabda VB: Győzelem Csehország ellen is

A magyar női kézilabda-válogatott 30-29-re legyőzte Csehország csapatát a németországi világbajnokság csoportkörének ötödik, utolsó fordulójában, pénteken Bietigheim-Bissingen, így a B csoport harmadik helyéről jutott a nyolcaddöntőbe.

A magyar együttes szombaton a világ- és Európa-bajnok norvégoktól 30-22-re, vasárnap a svédektől 25-22-re kapott ki, majd kedden Argentínát 33-15-re, csütörtökön pedig Lengyelországot 31-28-ra legyőzte.

A magyarok ellenfele vasárnap a lipcsei nyolcaddöntőben a szlovén vagy a francia válogatott lesz, bár matematikai esélyük még a spanyoloknak is van az A csoport második helyének megszerzésére.

Eredmény, 5. (utolsó) forduló, B csoport:

Magyarország-Csehország 30-29 (17-14)

Bietigheim-Bissingen, 3800 néző, v.: Christiansen, Hansen (dánok)

lövések/gólok: 50/30, illetve 58/29

gólok hétméteresből: 5/3, illetve 6/2

kiállítások: 14, illetve 4 perc

Magyarország játékosai:

Janurik – Lukács, Háfra 2, Kisfaludy 2, Kovacsics 3, Szöllősi-Zácsik 5, Schatzl 3. Cserék: Kovács A. 3, Szekeres, Mayer, Klivinyi 2, Szucsánszki 1, Mészáros 2, Bódi 7, Bíró

A mérkőzés előtt tudni lehetett, hogy a vesztes a csoport negyedik helyén végez, és a nyolcaddöntőben Romániával találkozik hétfőn. A győztes a harmadik helyről jut tovább, és a szlovén, a francia és a spanyol csapat valamelyikével játszik vasárnap.

A meccset a helyszínen tekintette meg Hasszan Musztafa, a nemzetközi szövetség (IHF) egyiptomi elnöke is. Görbicz Anita csapatkapitány kisebb sérülés miatt ezúttal nem lépett pályára, mert a nyolcaddöntő előtt nem akarták kockáztatni a szerepeltetését.

Az első gólt a magyar válogatott szerezte, ez először fordult elő ezen a tornán. A támadások során elkövetett pontatlanságok és a cseh átlövésekkel szemben tehetetlen védekezés miatt kisvártatva már a gyorsan kézilabdázó ellenfél vezetett, Kim Rasmussen szövetségi kapitány pedig időt kért.

A 19. percben, 9-7-es cseh vezetésnél kettős emberhátrányba került a magyar együttes, a különbség megduplázódott, pedig Janurik Kinga kapusteljesítményére nem lehetett panasz. Aztán létszámegyenlőségnél sorozatban hat gólt dobtak az elszántan és immár pontosabban játszó magyarok, így percek alatt sikerült fordítaniuk (13-11).

Bódi Bernadett és Mészáros Rea becserélése remek edzői döntésnek bizonyult, a csapat három találattal vezetett a szünetben (17-14).

A második felvonás elején pályára lépett Bíró Blanka bravúros védésekkel mutatkozott be, ennek ellenére – az újabb pontatlan magyar támadások miatt – a csehek egy 6-2-es szériával egyenlítettek (21-21).

Ezt követően sorozatban négy magyar gól következett a némileg hullámzó találkozón, de a folytatásában Kim Rasmussen együttese volt hatékonyabb, ami elégnek bizonyult a győzelemhez.

A mezőny legeredményesebb játékosa Marketa Jerabkova volt kilenc góllal, a meccs legjobbjának pedig Bódi Bernadettet választották.

A magyar szövetség statisztikája szerint a két csapat 16. alkalommal találkozott egymással, egy vereség mellett ez már a 15. magyar siker volt.

Forrás: inforadio.hu

Képek: korkep, nemzetisport, 24.hu