2024. április. 23. kedd
HomeSportSporthirekNehéz helyzetbe került Babos Timi: barátnője fordult ellene

Nehéz helyzetbe került Babos Timi: barátnője fordult ellene

Páros partnere alaposan ráijesztett a magyar teniszsztárra. Kiderült, melyikük a jobb.

Babos Tímea párostársa, egyben barátnője, a francia Kristina Mladenovic legyőzésével a legjobb 16 közé jutott a kaliforniai San Joséban zajló, 799 ezer dollár (220 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán. Máskor, egymás oldalán küzdve bárkit képesek legyőzni, most azonban szembekerültek egymással. A fura helyzetben a 8. helyen kiemelt magyar klasszis az első szettben 1:3-ról fordított, s végül 1 óra 23 perc alatt 6:4, 6:2-re győzött.

Nehéz helyzetbe került Babos Timi barátnője fordult ellene
Párostársa, egyben barátnője ellen kellett fordítania
Fotó: Getty Images Hungary

Nyilván nagyon nehéz volt Kiki ellen játszani: jó barátnők és páros társak vagyunk,

természetesen jól ismerjük egymás játékát. Örülök a játékomnak, hiszen brékhátrányból jöttem vissza, mentálisan erős tudtam maradni ezen a meccsen. Kifejezetten örülök ennek! A nagy meleg, a nehéz körülmények ellenére elég jól mozogtam, fizikailag jól bírtam.  Örülök, hogy így tudtam visszajönni egy kisebb szünet után. Várom a következő meccset, amely csütörtökön lesz”

– idézte a hivatalos honlapján megjelent meccsbeszámoló Timit, aki az egyéni világranglistán 38., párosban pedig világelső – Mladenoviccsal idén megnyerte az ausztrál nyílt teniszbajnokságot.