3.5 C
2024. április. 19. péntek
HomeSportSporthirekNegyven másodpercig volt esélye a Fradinak a pontszerzésre

Negyven másodpercig volt esélye a Fradinak a pontszerzésre

A Ferencváros sima vereséget szenvedett a bolgár Ludogorectől a labdarúgó Európa-liga csoportkörében. Szergej Rebrov csapata még emberelőnyben sem tudott a vendégek fölé nőni. A vége 0-3.

A Ferencváros kezdő csapata: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Frimpong, Heister – Sigér, Haratin – Isael, Tokmac, Zubkov – Boli. A vendégeké: Iliev – Cicinho, Grigore, Nedjalkov, Rafael Forster – Badji, Anicet Abel – Lukoki, Marcelinho, Wanderson – Keserü.

Az Európa-liga történetének egyik leggyorsabb góljával a 40. másodpercben vezetést szerzett a Ludogorec, Heister középen lemaradt Lukokiról, a „Szél fiának” becézett kongói csatrár megelőzte védőjét, s középről a kapubaq belsőzte a labdát. Ferencváros–Ludogorec 0-1.

Valamelyest felocsúdott a Ferencváros a sokkból, de ez még helyzetekben nem mutatkozott meg. A Ludogorec nagyon magabiztos.

A 15. percben a védők mögé beívelt labdával Keserű nagy helyzetbe került, labdáját Dibusz Dénes látványosan hárította.

Az ellenfélnél két bolgár, a Ferencvárosban három magyar szerepel.

Heister teljes erőből belerúgott Cicinhóba, sárga. A másik oldalon Grigore törlesztett Isaellel szemben, az is lap volt. A kettő között Dibusz bravúrral kiütötte Marcelinho labdáját.

A 39. percben Rafael Forster óriási gólt lőtt szabadrúgásból, Ferencváros–Ludogorec 0-2.

Grigore a 42. percben piros lapot kapott, emberelőnyben játszhat a Ferencváros.

Vége az első félidőnek.

A kiállítás miatt cseréltek a második félidőre a „bolgárok”, Marcelinho helyére a román Moti állt be.

Az emberelőnyb e került Ferencváros erőteljesebben támad, mint az első játékrészben.

Az 55. percben Tokmac és Isael közel járt a gólhoz, de csak közel.

A 62. percben a Ludogorec emberhátrányban is növelte az előnyét, egy szöglet után Rafael Forster csúsztatott a Fradi kapujába. Nem vigasz, hogy nem volt benne az újabb gól a játék képében. Ferencváros–Ludogorec 0-3.

Az Espanyol megszerezte a vezetést Moszkvában a CSZKA ellen, 0-1. Kínai játékosa, Vu Lej a gólszerző.

Kettős csere a Ferencvárosnál, Boli és Sigér helyére Szihnyervics és Skvarka állt be.

A Ferencváros tíz ember ellen sem találja az utat a gólhoz. Immár Varga Roland is a pályán.

Letelt a játékidő. A Ferencváros a csatát elveszítette, a „háborút” még nem, innentől érdemes szurkolni a Ludogorecnek. Más kérdés, hogy a csütörtök este látott játék semmivel sem kecsegtet.

A másik párban az Espanyol 2-0-ra nyert. így a csoportállás: 1. Ludogorec 6 pont, 2. Espanyol 4, 3. Ferencváéros 1, 4. CSZKA 0. A következő fordulóban, október 24-én az első kettő játszik egymással, a Ferencváros ellenfele pedig a CSZKA Moszkva lesz.

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás