2024. április. 20. szombat
HomeSportSporthirekNégy magyar érmet hozott az éjszaka

Négy magyar érmet hozott az éjszaka

forrás: hirado.hu

Úszásban három, atlétikában egy magyar érem született a riói olimpián. Hosszú Katinka ezüstérmet szerzett a 200 méteres hátúszásban. Cseh László hármas holtversenyben szintén ezüstérmet nyert a 100 méteres pillangóúszásban. Kapás Boglárka pedig bronzérmes lett a 800 méteres gyorsúszásban. A női súlylökésben Márton Anita bronzérmet nyert. Magyarország jelenleg a 10. helyen áll a riói olimpia éremtáblázatán.

Hosszú Katinka ezüstérmes 200 méter háton

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka ezüstérmet nyert 200 méter háton a riói játékok pénteki versenynapján.  A brazil metropoliszban korábban három aranyérmet szerzett bajai úszó 2:06.05 perces idővel, óriási csatában lett második az amerikai Maya Dirado mögött. A 27 éves Hosszú korábban 400 méter vegyesen világcsúccsal, 100 méter háton minden idők második legjobb idejével, 200 méter vegyesen pedig olimpiai rekorddal nyert.

Órási csatában lett ezüstérmes Hosszú Katinka
Rio de Janeiro, 2016. augusztus 12.
A gyõztes amerikai Maya Dirado (j) és a második helyezett Hosszú Katinka a célban a nõi 200 méteres hátúszás döntõjében a riói nyári olimpián a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 12-én.
MTI Fotó: Kovács Tamás

Nézze meg a futamot itt!

Cseh László ezüstérmes 100 méter pillangón

Cseh László – hármas holtversenyben – ezüstérmet nyert a 100 méteres pillangóúszás pénteki döntőjében a riói olimpián. A 30 éves magyar klasszis 51.14 másodperces idővel csapott célba, csakúgy mint a szám háromszoros címvédője, az amerikai Michael Phelps, illetve a világbajnok dél-afrikai Chad Le Clos. A számot a szingapúri Joseph Schooling nyerte 50.39 másodperces olimpiai csúccsal.

Kapás Boglárka bronzérmes 800 méter gyorson

Kapás Boglárka bronzérmet nyert a 800 méteres gyorsúszás pénteki döntőjében a riói olimpián. A számot világcsúccsal az amerikai Katie Ledecky nyerte, aki negyedik diadalát aratta ezen a játékokon.

Márton Anita országos csúccsal bronzérmes súlylökésben

Márton Anita országos csúcsot dobva bronzérmet nyert súlylökésben a riói olimpia pénteki versenynapján.  A 27 éves dobóatléta az utolsó sorozatban elért, 19,87 méteres, hatalmas magyar rekorddal végzett a harmadik helyen az amerikai Michelle Carter és az új-zélandi Valerie Adams mögött. Márton Anita a nők között a magyar atlétika hetedik olimpiai érmét szerezte.