2024. április. 19. péntek
HomeSportSporthirekMegállíthatatlanok: idegenben eddig verhetetlen a Fradi

Megállíthatatlanok: idegenben eddig verhetetlen a Fradi

Barcelona — Folytatta elismerésre méltó idegenbeli sorozatát a nemzetközi porondon a Ferencváros focicsapata.

A zöld-fehérek az Európa-liga csoportkörének első fordulójában 1-1-es döntetlent játszottak a spanyol Espanyol vendégeként.

Saját stadionjuktól távol így már öt mérkőzés óta veretlenek a zöld-fehérek, ami a Bajnokok Ligáját és az El-t illeti: a széria még a BL első selejtezőkörében, a bolgár Ludogorec (3-2) ellen kezdődött, majd a máltai Valletta (BL, 2. selejtezőkör – 1-1) és a horvát Dinamo Zagreb (BL, 3. selejtezőkör – 1-1) otthonában is helytállt a gárda, amely aztán az El-playoff első meccsén 0-0-t játszott a litván Suduva arénájában.

Espanyol–FTC 1-1: az El csoportkörének első meccsén az Espanyol otthonában is döntetlent játszott az FTC /Fotó: MTI-Koszticsák Szilárd

Az Espanyol elleni döntetlen értékét növeli, hogy topligás csapattal szemben bizonyított az FTC, amely a mérkőzés első félidejében jobban játszott riválisánál, s egy öngóllal a vezetést is megszerezte. Isael (31) révén aztán kis híján a szezon egyik legszebb találatát jegyezte a csapat, a brazil támadó szenzációs lövése azonban a kapufán csattant.

Suduva–FTC 0-0: az El playoff-körében a litván Suduva ellen az idegenbeli 0-0 jó alap volt a továbbjutáshoz /Fotó: MTI-EPA

A második félidőben aztán már érezhető volt a fáradtság a Fradi-játékosokon, s bár a meccs előtt sokkal esélyesebbnek tartott spanyolok nagyon nyomtak, csak az egyenlítésre futotta az erejükből.

Zagreb–FTC 1-1: a BL-selejtező harmadik körében Zágrábban meglepetésszerű döntetlent ért el a csapat /Fotó: MTI- Antonio Bat

– Sok játékosomnak ez volt az első főtáblás meccse, mentálisan óriási kihívás volt a találkozó, amelyen mindenki jól helytállt. Koncentráltak voltunk védekezésben, az első félidőben szinte mindent tökéletesen csináltunk. Megérdemeltük a döntetlent – értékelt Szerhij Rebrov (45), a Ferencváros ukrán vezetőedzője. – Ez egy nagyon nehezen megszerzett egy pont volt. Az a munkám, hogy elhitessem a játékosokkal, hogy helyük van az Európa-ligában.

Valletta–FTC 1-1: a BL-selejtező második körében idehaza győzött az FTC, idegenben 1-1-et játszott a máltai bajnokkal/Fotó: MTI – EPA

A Fradi sérülésből felépült csapatkapitánya, a csereként pályára lépő Lovrencsics Gergő (31) hálás volt a vendégdrukkereknek. Mintegy 700-an kísérték el a csapatot Barcelonába.

Ludogorec–FTC 2-3: a hazai győzelem után idegenben is verte a Fradi a bolgár bajnokot a BL-selejtezőben /Fotó: MTI – Vaszil Donev

– Boldog vagyok, hogy 15 év után ismét pontot szereztünk a főtáblán. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ennyien elkísértek bennünket. Az utolsó 20 percben, amikor fáradtunk, az Espanyol pedig már nagyon nyomott, a biztatásukkal átlendítettek minket a holtponton – mondta a válogatott jobbhátvéd.