10.4 C
Budapest
2024. április. 18. csütörtök
HomeSzabadidőKultúraMár tavaly óta látható a Sarkifény Hevesen

Már tavaly óta látható a Sarkifény Hevesen

zeneicsoportKihozzák egymásból a legjobbat. A jó hangulatuk a közönségükre is átragad. A hevesi Sarkifény Zenei Csoport lassan már nem győzi a felkéréseket.

A sarki fény a Föld északi és déli sarkánál a légkörbe behatoló töltött részecskék által keltett időleges, különleges fényjelenség. Magyarországról általában nem látható. Vagy mégis? Tavaly óta úgy tűnik, hogy igen.

Hevesen amatőr színjátszókként kezdték pályájukat a Sarkifény – nem tévedés, ők így írják – Zenei Csoport tagjai, sokak tudták a városban, milyen tehetségesek. Így történt, hogy egymástól függetlenül nemcsak nekik, hanem még Kisné Kertész Gabriella énektanárnak, és Lólé Mihálynak – aki nyugalmazott rendőr, de a szórakoztatás a lételeme – is szóltak, hogy elmennének-e fellépni egy május 1-jei rendezvényre. Mikor ez kiderült, megbeszélték, hogy akkor ne külön-külön, hanem együtt lépjenek színpadra, próbálják ki, mit tudnak. Az előadásuknak olyan nagy sikere volt, és már aznap jött a következő felkérés.

Mi is nagyon jól éreztük magunkat, és ahogy láttuk a közönségnek is tetszett az a 20 perces blokk, amit összeállítottunk. Úgy döntöttük, hogy akkor ezentúl együtt folytatjuk. Nagyon jól kiegészítettük egymást – idézte fel Tóth Miklós, a zenekar cajonosa, s hozzátette: mostanra már heti rendszerességgel próbálnak, s minden létező hangszert összeszedtek, amit meg tudnak szólaltatni, és beépítik zenéjükbe.

A kedvünkért a Sarkifény Zenei Csoport egy rögtönzött próbát is tartott. A tanulás, illetve a munka miatt ketten (Babett és Mihály) hiányoznak a képről. FOTÓ: LÉNÁRT MÁRTON A kedvünkért a Sarkifény Zenei Csoport egy rögtönzött próbát is tartott. A tanulás, illetve a munka miatt ketten (Babett és Mihály) hiányoznak a képről.

Azt vallják: ha a közönség látja, hogy a fellépők jól érzik magukat, akkor az visszahat rájuk. Jókedvükből nem engednek. Zenei repertoárjuk igen széleskörű, főleg a populáris műfajt képviselik, illetve a népdalokat. Mára már 3-4 órás zenei anyaguk van. Tervezik, hogy hamarosan saját szerzeményekkel is meglepjék közönségüket.

S, hogy mitől lesz egy dal „sarkifényes”? Csak magyarul énekelnek és csak akusztikus muzsikát. A számokat saját képükre formálják. A névválasztásnál az dominált, hogy utaljon egyediségükre, s különlegességükre. Miklós egyébként is nagy természetkedvelő hírében áll, a sarki fényt ő ajánlotta, s a többiek ezt egyhangúlag elfogadták.

Az együttes mind az öt tagja rendelkezik valamilyen zenei múlttal.

Kisné Kertész Gabriella 36 éve tanít éneket zenei tagozaton: eleinte a Hevesi József Általános Iskolában, és most egy éve az Eötvös József Református Oktatási Központban. A most húsz esztendős Szalkári Réka az ő tanítványa volt, együtt készültek a népdaléneklési versenyekre. Négy évig járt magán énekórára a hevesi zeneiskolába, jelenleg óvónőnek tanul. Tóth Miklós 14 évig zongorázott, és a Hevesi Fúvós Együttesben 12 esztendeig játszott ütős hangszeren. Az énekléssel eleinte csak az amatőr színjátszó csoportban próbálkozott, azóta autodidakta módon fejleszti magát. A csapat legfiatalabb tagja Nagy Babett, aki az egri Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnáziumba jár, most készül az érettségire. Ő a gitárosa és énekese a Sarkifénynek. Az ötödik tagnak, Lólé Mihálynak nincs zenei képesítése, de tehetségét több alkalommal is megmutatta az amatőr színjátszó csoportban. Főként ütős hangszereken játszik, de a madarak azt csicseregték róla: Deák Bill Gyula dalait senki sem énekli olyan jól Hevesen, mint ő.

Hétköznap mindannyian dolgoznak, illetve tanulnak, így a fellépéseiket mindig hétvégére szervezik. Több jótékonysági bálon szerepeltek, de a környéket is járják: Kisköre, Hevesvezekény, Dinnyéshát és Pély lakossága is élvezhette már a Sarkifény Zenei Csoport előadását. Áprilisban Egerbe érkeznek.

Forrás: heol; Kép: Google;

Most népszerű

weblap4u banner
securiton-tűzvédelem