4.3 C
2024. április. 26. péntek
HomeSportSporthirekMár az Európa-bajnokság első meccse rekordot hozott - képek

Már az Európa-bajnokság első meccse rekordot hozott – képek

Az olasz válogatott 3-0-ra győzött Törökország ellen a labdarúgó Európa-bajnokság nyitómérkőzésén.

A meccset végig Roberto Mancini együttese irányította, amely a második félidő elején Merih Demiral öngóljával szerzett vezetést, majd Ciro Immobile és Lorenzo Insigne találataival fölényessé tette győzelmét és vezeti az A csoportot.

Június 11-én, pénteken este 21 órakor a római Stadio Olimpico Stadionban a Törökország-Olaszország mérkőzéssel végre elkezdődött a 2021-es év egyik legjobban várt sporteseménye, a labdarúgó Európa-bajnokság.

A mérkőzés esélyese egyértelműen a hazai pályán futballozó olasz válogatott volt, amely Roberto Mancinivel 27 meccs óta tartó veretlenségi szériát tudhatott maga mögött, és a selejtezők során is az összes mérkőzését megnyerte. Az olaszok júniusban mindkét felkészülési meccsükön fölényes győzelmet arattak, így abszolút magabiztosan várhatták a törökök elleni összecsapást.

Senol Günes csapata ennyire szenzációs mérleget nem tudhatott magáénak, azonban a Puskás Arénában a magyar válogatott ellen elszenvedett 2-0-s veresége óta hat mérkőzést veretlenül játszott le. A török csapat leginkább a stabil védekezésében, illetve a Milan középpályása, Hakan Calhanoglu kreativitásában és a Lille együttesével bajnok Burak Yilmaz gólérzékenységében bízhatott az olaszok ellen.

A török válogatott a Cakir – Celik, Demiral, Söyüncü, Meras – Yokuslu, Tufan, Yazici, Karaman, Calhanoglu – Yilmaz kezdővel állt fel, míg az olasz csapatnál a Donnarumma – Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola – Jorginho, Barella, Locatelli – Berardi, Insigne, Immobile tizenegy futott ki a pályára.

A látványos megnyitóünnepség és Andrea Bocelli szenzációs éneke után elkezdődött a mérkőzés.

Az olaszok azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, és Ciro Immobile előtt adódott is egy lehetőség a 3. percben, de közelről, éles szögből nem tudta eltalálni a kaput.

A 18. percben egy szép támadás után Lorenzo Insigne került helyzetbe, de a Napoli támadója 8 méterről jócskán a kapu bal oldala mellé csavarta a labdát. Nem sokkal később egy szöglet után Giorgio Chiellini szerzett kis híján gólt, de a léc alá tartó fejesét hatalmas bravúrral védte a törökök kapusa, Ugurcan Cakir.

Chiellini egyébként rekordot állított be az olasz válogatottban, ugyanis a legendás Gianluigi Buffonhoz és Alessandro Del Pieróhoz hasonlóan negyedik Európa-bajnokságán lépett pályára. Mindemelett a Juventus védője minden idők legidősebb olasz mezőnyjátékosa lett, aki játszott Eb-n.

A játék képe alapján egyre közelebb álltak a vezető találat megszerzéséhez az olaszok, míg a törökök erejéből leginkább a védekezésre és néhány kontrára futotta 30 percnyi játék után.

Immobile a 33. percben tisztán fejelhetett, azonban kissé magasan kapta a labdát, így a Lazio csatára nem is tudott pontosan célozni.

Két perccel később láthattuk Senol Günes csapatának első veszélyesebb támadását, de Gianluigi Dunnarumma jól avatkozott közbe, majd Insigne tesztelte 20 méterről Cakirt, ám a török kapus könnyedén hárított.

A félidő végéhez közeledve egyre jobban fokozta a nyomást Mancini együttese, előbb Immobile lövését védte Cakir, majd a törökök jobbhátvédje, Zeki Celik ért bele kézzel a labdába a 16-oson belül, ám Danny Makkelie nem ítélt büntetőt.

Gól nélküli döntetlennel ért véget az első játékrész, amelyben szinte végig az olasz válogatott támadott, a törökök a szerencsének is köszönhették, hogy nem kerültek hátrányba.

Mindkét szövetségi kapitány cserélt a szünetben, de a játék képe nem változott, a második félidő szintén olasz fölénnyel kezdődött.Az 53. percben meg is szerezték a vezetést az olaszok, méghozzá egy nem mindennapi öngóllal. Domenico Berardi húzott el a jobb szélen, az ötös sarkáról erőből középre lőtte a labdát, amely Merih Demiral testéről a törökök kapujába pattant.

Demiral öngóljával szereztek vezetést az olaszok. FORRÁS: GETTY IMAGES/ANDREW MEDICHINI

A gól után lendületben maradt Mancini csapata, Insigne révén megduplázhatta volna előnyét, ám a lövésébe belelépett a török védelem. Senol Günes cserékkel próbálta frissíteni csapatát, azonban ez sem segített, újabb gólt lőttek az olaszok.

A 66. percben Leonardo Spinazzola lövését bravúrral védte Cakir, azonban a kipattanó éppen Immobile elé került, aki hat méterről okosan helyezett a kapu bal oldalába.

A továbbiakban is az olasz válogatott irányította a mérkőzést, a 3-0 inkább benne volt a meccsben, mint a törökök szépítése. Így is lett, a 79. percben az egész meccsen remekül védő Cakir kapus a 16-os előterében adta el a labdát, amelyet az olaszok kegyetlenül meg is büntettek. Insigne került ziccerbe, és a Napoli csatára könnyedén váltotta gólra a helyzetet.

Lorenzo Insigne lőtte a harmadik olasz gólt. FORRÁS: GETTY IMAGES/CLAUDIO VILLA

A hátralévő időben újabb gól már nem esett, az olaszok magabiztosan és teljesen megérdemelten győzték le a rendkívül halovány teljesítményt nyújtó török válogatottat. Az EB-k történetében még soha nem volt ilyen sima nyitómeccs.

A mérkőzés góljait a linkre kattintva tekintheti meg.