13.8 C
Budapest
2024. április. 25. csütörtök
HomeFőhírekBelföldi hírekMár Afganisztánban, Iránban és Pakisztánban is sokan gondolják úgy, hogy jobb lesz...

Már Afganisztánban, Iránban és Pakisztánban is sokan gondolják úgy, hogy jobb lesz átmenni Németországba

forrás: M1 – Ma reggel

Az M1-nek nyilatkozó szakértő szerint a német kormány hozzáállása csak erősíti a migrációt. Sógor Dániel beszélt arról is, hogy az Iszlám Államot legegyszerűbben a pénzcsapok elzárásával lehetne megállítani.

Attól függetlenül, hogy mi, európai államok hogyan viselkedünk, a német kormány hozzáállása, nyilatkozatai alapvetően erősítik a migrációt azokban az országokban, amelyekben polgárháború van vagy egyszerűen csak nehéz az élet. Afganisztánban sokan gondolják úgy, hogy jobb lesz átmenni Németországba, ráadásul Iránban és Pakisztánban is milliós afgán menekülttömegek vannak, nekik még rosszabb az életük, és még inkább úgy gondolják, jobb lesz továbbmenni – mondta Sógor Dániel Közel-Kelet-szakértő, arabista az M1 Ma reggel című műsorában.

 hirmagazin_2015-09-30_131709
Líbiáról azt szokták mondani, hogy a nagy átrendezés után magára hagyták. A két új kormány, illetve a mellettük harcoló tábornokok nagyrészt amerikai kettős állampolgárok. Líbiát vagy valóban magára kellene hagyni, vagy protektorátus alá vonni, és rendezni a helyzetet, csakhogy az utóbbi Afganisztánban sem működött – érvelt a szakértő.

Irak magára tudna találni, ha véget érne a szakadatlan beavatkozási kísérlet mind Amerikai részéről, mind a terrorszervezetek pénzelői részéről. Szíria pedig a legkönnyebb eset, hiszen a mai napig erős, működő kormányzata van, mely képes lenne kezelni a helyzetet, ha végre elakadna a folyamatos utánpótlása a terrorszervezeteknek mind emberben, mind pénzben, mind fegyverben – érvelt.

Líbiában, mióta nincs kormányzat, illetve több is van, mint kellene, boldog-boldogtalan behatol, és intézi a maga kénye-kedve szerint azt, amit gondol – mondta arra a felvetésre, miszerint külföldi források szerint az egyik embercsempész-hálózat vezetőjét olyan fegyverrel végezték ki, amelyet különleges egységek használnak.

Beszélt arról is, hogy az Iszlám Államot legegyszerűbben a pénzcsapok elzárásával lehetne megállítani, úgy egyszerűen elsorvadna az egész. Erre azonban láthatóan nincs nagy igény. Oroszország most elkezdett valódi katonai segítséget nyújtani Szíriának és Iraknak, elindult az „erőből való rendteremtés”, amiről látszik, hogy sikeres. Az Egyesült Államok elvileg több mint egy éve egy koalíció keretében bombázza az Iszlám Államot, az pedig köszöni szépen, jól van és terjeszkedik – jegyezte meg.

Ez az orosz lépés rendkívül kínos helyzetbe hozta az amerikaiakat. Ha azt nézzük, hogy ők egy év alatt, és az oroszok durván egy hét alatt mit értek el, akkor két válasz lehetséges: vagy az amerikaiak nem gondolták komolyan, csak a tévében mondták, hogy harcolnak az Iszlám Állam ellen, de valójában semmit nem tettek, vagy, ha komolyan gondolták, akkor semmire nem képesek. Egyik sem olyan történet, amelyet az amerikai kormány fel tudna vállalni. Az amerikaiak nem avatkozhatnak be a háborúba, az oroszok beelőztek, elvették előlük a történetet – szögezte le.

 

Most népszerű

weblap4u banner
securiton-tűzvédelem