17.2 C
2024. március. 28. csütörtök
HomeSportSporthirekMagyar sikerek a düsseldorfi atlétikai versenyen: Szűcs Valdó egyéni csúccsal harmadik 60...

Magyar sikerek a düsseldorfi atlétikai versenyen: Szűcs Valdó egyéni csúccsal harmadik 60 gáton! Gratulálunk!

Szűcs Valdó egyéni csúccsal a harmadik helyen végzett férfi 60 méteres gátfutásban, míg a nőknél ugyanebben a számban Kozák Luca idei legjobbjával ötödik lett a düsseldorfi fedettpályás atlétikai versenyen, amely a nemzetközi szövetség sorozatának harmadik állomása.

A 24 éves Szűcs egy hete Pozsonyban remekül indította a szezont, 7.71 másodperccel győzött, mindössze két századdal elmaradva egyéni legjobbjától. A mostani viadalon az elődöntőben még több hibát is elkövetett, 7.74 mp-es eredményével viszont biztosan jutott döntőbe, ott pedig egészen remek futást mutatott be, és 7.62 másodperccel a harmadik helyen ért célba.

Az országos csúcstartó Kozák Luca az elődöntőben 8.04 másodpercet ért el és futamgyőztesként került a fináléba, ahol visszafogottabb kezdés után a táv második felében kiválóan sprintelt, és 8.01-gyel ért be a második helyen.

Ez az idő mindössze négy századdal rosszabb a tavalyi fedett Európa-bajnokság elődöntőjében elért országos rekordjánál (7.97 mp).