2024. április. 20. szombat
HomeSportSporthirekMagyar éremeső Milánóban

Magyar éremeső Milánóban

hirmagazin_2015-08-24_065713

Újabb medáliákat – arany, ezüst, bronz – gyűjtött a magyar kajak-kenu válogatott a milánói világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben. A női kajak négyesnek megszakadt egy hosszú sorozat – második helyet szerezték meg -, de Rióban lehet javítani.
Vasárnap reggel, a szombatinál is rosszabb idő fogadta a kajak-kenusokat a milánói világbajnokság helyszínén. A szemerkélő esőben Vad Ninetta kezdte a magyar eredménysort, 200 méter kajakozás után a kilencedik helyen zárt a magyar lány. Majd ugyanennek a számnak a kenus változata következett, ahol Takács Kincső a második helyen ért célba, és az ezüstéremmel megkezdte a vasárnapi éremhalmozást.

A kenu kettesek 200 méteres távján Lantos Ádám és Nagy Péter a negyedik helyet szerezték meg, majd újabb éremnek örülhettünk kajak kettes 200 méteren. A Homonnai Luca, Douchev-Janics Natasa egység favoritként nagyot csatázott a fehérorosz kettessel, de végül a második helyen ért célba a magyar hajó. Újabb ezüst!

A Vass András, Kiss Tamás, Sarudi Pál, Varga Dávid alkotta magyar kenu 1000 méteren küzdött hatalmasat, és végül egy bronzérmet szereztek a fiúk. Maradva az 1000 méteres távnál – kajak női egyesben – Medveczky Erika képviselte a magyar színeket, aki fél távig még a mezőnnyel haladt a negyedik-ötödik helyen, majd a legjobbkor robbantott. A végső sprintben állva hagyta a mezőnyt és a táv végén joggal örülhetett az első helyének, és ezzel a nap első aranyérme is meglett.

Ezt követően egy klasszikus szám – női kajak négyes, 500 m – következett. A Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Kárász Anna kvartettnek és a mezőnynek esélyt sem adott a jól rajtoló fehérorosz négyes, akik rajt-cél győzelmet arattak. Őket szorosan követte a magyar hajó, amely így ezüstérmes lett, és hat év után veszítették el az elsőségüket. A csapat tagjai a futam után elmondták: egy kicsit szétestek, nem mentek jó pályát, és van bennük bosszúság is, de az olimpiáig van még idő javulni.

Kenu 500 méteren Korisánszky Dávid a hetedik helyet szerezte meg, ahogyan pár perccel később, kajak 500-on Hufnágel Tibor is hetedikként ért célba. A kajak kettesek 500 méterén Somorácz Tamás és Hérics Dávid nagy csatában volt az érmes helyekért, és bár a végére elfáradtak a fiúk a bronzérem így is meglett.

Az olimpiai távnak számító kenu kettes, 1000 méteren Vasbányai Henrik, Mike Róbert a második helyen ért célba, majd a délelőtt záró számában – kajak négyes 1000 méteren – a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállítású hajú is ezüstérmet szerzett.

Délután még három számban – 5000 méteren – lesznek érdekeltek a magyar válogatott tagjai.

Forrás: mixonline; Kép: Google, illusztráció;