2024. április. 19. péntek
HomeSportSporthirekMagyar éremeső a paralimpián

Magyar éremeső a paralimpián

Asz­ta­li­te­ni­sze­zőnk sze­rint élete leg­gyen­gébb já­té­kát nyúj­totta, de egy rossz szava nem lehet, mert ére­mért ment Bra­zí­li­ába.

Az asztaliteniszező Pálos Péter, valamint az úszó Tóth Tamás bronzérmet szerzett a 2016-os paralimpián. Osváth Richárd pedig ezüstérmes lett a kerekesszékes vívók A sérültségi kategóriájának kard egyéni versenyében.

Rio de Janeiro, 2016. szeptember 12.
Az ezüstérmes Osváth Richárd a riói paralimpia kard A kategória eredményhirdetésén a Rio de Janeiró-i 2-es Karióka Arénában 2016. szeptember 12-én.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Osváth ellenfele a döntőben az ukrán Andrij Demcsuk volt, akit világklasszisként jellemzett Osváth edzője, Pákey Béla. Demcsuk végül 15–8-ra nyert.

Bár elvesztettem a döntőt, nagyon boldog vagyok, nem is gondoltam volna, hogy el tudok idáig jutni.

A magyar sportoló azt mondta: a legjobban valószínűleg 16 hónapos Áron fia fog örülni az éremnek, amelyet hazavisz Rióból, ráadásul a medál rázásra hangot ad, így a kisfiú biztosan jól szórakozik majd vele.

Pálos Péter az asztaliteniszezők versenyében harmadik lett, a finálé után meglehetőse csalódottan nyilatkozott, azt mondta, talán élete legrosszabb játékát produkálta, írja az MTI.

Kicsit jobban akartam, ez csak a szív diadala volt. De egy rossz szavam nem lehet, mert éremért jöttem és az megvan

Magyar éremeső a paralimpián 1
Rio de Janeiro, 2016. szeptember 11.
Pálos Péter játszik a belga Florian van Acker ellen az S11-es kategória elõdöntõjében a riói paralimpia asztalitenisz-tornáján a Rio de Janeiró-i Riocentro 3-as Pavilonjában 2016. szeptember 11-én. A sportoló a bronzéremért játszhat.

Kedd hajnalban aztán Tóth Tamás is szállított egy érmet, 100 méter gyorson harmadikként ért célba. 50 méternél még ő volt az első, de két ausztrál meg tudta előzni végül.

„Abszolút az volt a taktika, hogy kezdjek, amilyen gyorsan csak tudok, aztán utána reménykedjek, hogy nem előznek meg kettőnél többen” – nyilatkozott a Vasas Totó becenévre hallgató úszója, aki végtaghiánnyal született, a jobb kézfeje nem fejlődött ki. – Örülök ennek a bronzéremnek, az első ötven méterem pedig nagyon biztató a keddi 50 méter gyors előtt.”

Tóth hozzátette: nem gondolta volna, hogy ilyen rossz időeredménnyel is érmet lehet nyerni 100-on, de a verseny előtt mindenki nagyon ideges és feszült volt, így elég rossz idők születtek.

Magyar éremeső a paralimpián 2
A bronzérmes Tóth Tamás az S9-es kategória 100 méteres gyorsúszásának eredményhirdetésén a riói paralimpián az Olimpiai Uszodában 2016. szeptember 12-én.

A vasárnap 200 vegyesen ezüstérmes Sors Tamásnak ez jutalomúszás volt, hetedikként került a nyolcas fináléba és egy helyet még előre is tudott lépni úgy, hogy féltávnál még harmadik volt. Négy éve ő bronzérmes volt ebben a számban.

Forrás: Ripost