Budapest
2024. április. 23. kedd
HomeSportSporthirekKövesse online a Magyarország–Portugália Eb-meccset - Fotók

Kövesse online a Magyarország–Portugália Eb-meccset – Fotók

Magyarország először rendez ilyen fontosságú labdarúgó-tornát, és a magyar válogatott eljutott idáig. Az Európa-bajnokság F csoportjának nyitómeccsén Portugália, a címvédő az ellenfél. Öt évvel ezelőtt, amikor a portugálok bajnokok lettek, 3-3-as döntetlent játszottunk a csoportkörben. Az ellenfél sokkal erősebb lett azóta, reméljük, hogy a magyar csapat is. Teltház előtt várjuk a nyitányt.

A magyar szurkolók már 15 órától megkezdték a vonulást a stadionba. Ezt bővebben itt tekinthetik meg. A hangulat és a várakozás felfokozott. Most egy világsztár csapat ellen bizonyíthatja ez a csapat, hogy alkalmas arra, hogy tiezenegy meccsen nem talált legyőzőre, és valóban felnőtt a legjobbak közé.

A feladat most sem könnyű, hiszen a világ egyik legjobb csapata az ellenfél. Nem csak azért mert az Európa-bajnoki címvédővel találkozunk, hanem azért is, mert ez a csapat sokkal erősebb lett az elmúlt öt év alatt. C. Ronaldo mellett Bruno Fernandes, Bernardo Silva, de sorolhatnánk még. Csupa világsztár.

Íme a két kezdőcsapat, kövesse velünk online (cikkünk folyamatosan frissül)

Magyarország: Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai A. – Lovrencsics G., Nagy Á., Kleinheisler, Schäfer, Fiola – Szalai Á., Sallai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi

Portugália: Rui Patrício – Nélson Semedo, Pepe, Rúben Dias, Guerreiro – Danilo Pereira, William Carvalho, Bruno Fernandes – Bernardo Silva, C. Ronaldo, Jota. Szövetségi kapitány: Fernando Santos.

2. félidő:

92. perc: Ott a kegyelemdöfés. Cristiano Ronaldo betalál. 3-0 oda sajnos. Fájó így

89. perc: Két csere mind a két oldalon. Fájó vereség ez, mert hősiesen és kiválóan játszottunk 85. percig. Most kétszer úgy pattant meg a labda, ahogy öt éve nekünk. Ilyen a sors. Egy rossz szót nem éredemel így sem ez a csapat.

87. perc: Cristiano Ronaldo belövi, 2-0-ra vezetnek a portugálok.

86. perc: Két perc alatt dől el a meccs. 11-es kap Portugália, Willi Orbán pedig egy sárgát.

84. perc: Vezet Portugália a 84. percben.

82. perc: Épp a gól előtt akartam megfogalmazni, hogy ahogy közelít a meccs vége, annál frusztráltabb lesz a portugál csapat. Tényleg les volt, kár érte. Szép volt így is.

79. perc: Schön Szabolcs lesről indult. Berúgta. A stadion felrobbant. És akkor fújta le a bíró. Két csere megint. Renato Sánches William Carvalho, Diego Jota helyére André Silva.

76. perc: A VAR Fiola esetleges kezezése miatt. De nem volt az. Csere nálunk. Sallai Roland helyett Schön Szabolcs, Kleinheisler helyett pedig Sigér Dávid a pályán.

75. perc: Pepe unta meg Sallai fickándozását, rálépett a lábára, majd Szalai Ádámot vitte el a hév, olyan messziről lőtte rá, ahonnan még sosem rúgott gólt.

73. perc: Ha picit pontosabbak vagyunk. Egy percen belül két lehetőség is. Előbb Lovrencsics beadása után fejest tisztázta Pepe, majd Szalai Ádám elől tisztáztak. Ha nem kapkodunk…

69. perc: Sallai próbálkozott lövéssel, de elment keresztbe, a kapu előtt. Bernardo Silva lejött, Rafa Silva a helyén.

67. perc: Bruno Fernandes 30 méterről bombázta rá, ha Gulácsi nem ér hozzá, akkor gól. De Gulácsi hozzáért, így csak szöglet lett, de nem nagyon tudunk felszabadítani. Nyilván, mind a három sztárválogatott úgy számolt, hogy a magyarokat verni kell, aztán majd egymás között eldől. Az első számítást keresztbe húzni már csak huszon pár perc.

64. perc: Most megint beszorultunk, de hősiesen álljuk a portugálok támadását. Nego fog rövidesen beállni a magyar csapatba. Be is áll, Schäfer helyére. Ügyesen játszott a fiatal magyar játékos.

60. perc: Felpörgött a meccs, és nem jövünk belőle rosszul, a portugálok jól játszanak, de a mieink is emberfelettit teljesítenek eddig.

57. perc: Ez már helyzet volt. Gyors támadásunk végén Sallai lőtt, Rui Patrício megfogta a lövést. Ez szép támadás volt. Éledezünk.

54. perc: Sallai lépett volna ki, Ruben Días arcon tenyerelte, mehetett tovább. A másik oldalon Schafer tette odébb Ronaldot, aki a kelletténél nagyobbat esett. Egyik esetet sem fújta le a török bíró.

50. perc: Szalai Ádám lőtte fölé labdát, legalább egy strigulát megért a statisztikai rovatban.

47. perc: Rögtön egy portugál helyzettel, majd egy szöglettel kezdődik a második félidő. Pepe fejesét Gulácsi óriási bravúrral védte. Most mázlink volt.

1. félidő

45. perc: Beszorolunk az utolsó percre. Egy perc a hosszabbítás. Becsülettel ledolgoztuk az első félidőt, bár többször volt nagy fölényben Portugália. Kicsit nyugodtabb játék eredményre is vezethetne. SZÜNET

43. perc: Cristiano Ronaldo egy sarkalást rúgta messze, a kapu fölé.

40. perc: Jota fordult a kapura, GUlácsi megint bravúrral védett.

38. perc: Ruben Días kapott sárga lapot.

37. perc: Az első kaput eltaláló kísérlet: Sallai szabadrúgását Szalai Ádám fejelte Rui Patrício kezébe.

34. perc: A magyar csapat próbált letámadni, eljutottunk az ellenfél 16-osáig is, de kapura lövésig még nem sikerült.

30. perc: C. Ronaldo megint megmutatta, meddig tud emelkedni egy beadásra, de ez így is magas volt, mellé fejelt.

28. perc: Sajnos a megszerzett labdát nagyon gyorsan elveszítjük. Jön a második portugál szöglet.

27. perc: Kleinheisler veszített labdát nagyon veszélyes helyen, aztán a kiugró Jota elől Orbán mentett egészen tanári módon.

22. perc: A meccs első szögletét a portugálok lőtték, semmi nem lett belőle. Ügyesen álljuk a rohamokat, de előrefelé is kell majd gondolkodni.

19. perc: C. Ronaldo kapott zseniális indítást, egyből kapura tette, de Gulácsi bravúrral védte. Szép lövés, szép védés, de les volt.

16. perc: Fiola és Semedo ütközött mindketten a földön maradtak, de senki sem sérült meg.

14. perc: A portugálok birtokolják a labdát, de komoly helyzetük eddig egyetlen Jota lövés volt. Kicsit bátrabbak is lehetünk.

12. perc: Jól védekezünk, de egyelőre csak védekezünk.

9. perc: Semedo ellen szabálytalankodtunk. Jota megint üresen jött, de fölé lőtt a portugál. Lovrencsics maradt le róla

5. perc: Diogo Jotát hagytuk szabadon, a portugál lefordult, 16 méterről lőtt, de Gulácsi oldalra ütötte. Szabadrúgással jön Portugália jött. De Pepe hiába került helyzetbe, szabadrúgással jöhettünk előre.

3. perc: Ahogy arra számítani lehetett – mint a jégkorongban – hamar felálltunk védekező pozícióba. Botka szerelt nagyon szépen.

2. perc: Sallai nehezítette meg Pepe életét, a portugálok rúghattak szabadrúgást.

1. perc: Magyarország kezdte a mérkőzést.