13.5 C
Budapest
2024. március. 29. péntek
HomeSzabadidőKultúraKönyv olvasása közben is lehet igazán jót nevetni (könyvajánló)

Könyv olvasása közben is lehet igazán jót nevetni (könyvajánló)

hirmagazin_2015-09-23_075409Nagyon sokan unalmasnak gondolják a könyvek olvasását, pedig ez egyáltalán nincs így. Nyilván ezt nagy mértékben befolyásolja a könyv témája is. Valakinek például az állatok viselkedése érdekes, viszont valaki pedig unalmasnak tartja.

Az azonban kijelenthető, hogy nincsen unalmas, csak olyan tematikában kell keresgélni, ami érdekel bennünk. Amennyiben szereted a laza, humoros írásokat, akkor a mai két könyvajánlónk biztosan tetszeni fog.

Az első könyv, amit hozunk nektek az nem más, mint Lackfi Jánostól a Milyenek a magyarok? című könyv. A humornak az egyik legfontosabb összetevője, hogy legyen benne némi önirónia is. Nos, ebben a könyvben nem is kevés van, de rendkívül olvasmányos és, ami a legfontosabb szórakoztató. A sorok között nagyon sokszor magunkra ismerhetünk, hiszen számos alkalommal egy tükröt fordít az olvasó elé az író. Ugyanakkor nagyon sok esetben jó, ha az élet bizonyos dolgait nem vesszük véresen komolyan, hanem felöntjük némi humorral. A könyvben pedig pontosan ez történik. A bookline.ro oldalon a következőt írják a könyvről: „Milyenek is a magyarok? Kevés beszédű, magányos cowboyok és kocsmai hencegők. Lepedőakrobaták és sámlin reszkető Gedeon bácsik. Hátrafelé nyilazók és cekkerben bontott csirkét cipelők.

Alkoholisták. Dehogy alkoholisták, csak megisszák a magukét. Folyton panaszkodók és forrófejűek. Pacalevők és pizzafalók. Asztalsarkon búsongók, akik párszor az asztalra csaptak, és beleremegett a történelem. Valamikor nagyon tudtak focizni, most nagyon tudnak rá emlékezni. Ha meg akartak halni, mindig lerántottak magukkal egy törököt is.

Ez az útikönyv elkalauzol a földönkívüliek ismerős birodalmába, kiderül belőle, hol húzódik a belga-magyar határ, kitalálták-e a magyarok az ideális társadalmat, igaz-e, hogy minden magyar tud atombombát gyártani és lóháton állva hatos fogatot hajtani. Ha valaki a könyv olvastán nem tudja, sírjon vagy nevessen, nyugodtan tegye egyszerre mind a kettőt.”

Humort ígértünk, ezért nem is evezünk más vizekre a második könyvünk választása során sem.

hirmagazin_2015-09-23_075503Ez pedig nem más, mint George Mikestól a Hogyan legyünk szegények című könyv. Az író egyben remek humorista is, így nem is várhatunk mást, mint nevettetést írásos formában. A nem mellesleg magyar származású szerző sokszor igencsak különös szemszögből tekint a világra, mégpedig olyanokból, amelyekből mások soha. Erre egy remek példa az ő szavajárása szerint:

„Életem során mindig igyekeztem minél távolabb kerülni a pénztől. Általában sikerült.” A könyvről a következő sorokat írták a bookline.ro oldalon: „Gondoltad volna, hogy a gazdagság csak nyűg, baj, átok? Ha nem, akkor ebből a könyvből megtudhatod, hogy miért is az.

A könyvről a következő sorokat osztották meg:

„Talán meglepő, de a pénz roppant kellemetlenségekkel jár: a gazdagoknak állandóan aggódhatnak, hogy esik a tőzsdeárfolyam, betörnek értékes festményekkel zsúfolt dél-francia villájukba, vagy váltságdíj reményében elrabolják családtagjaikat. Ezzel szemben a szegényekre leselkedő legnagyobb veszély az, hogy esetleg meggazdagszanak. George Mikes, az Angliában élt, magyar származású író és humorista a rá jellemző bölcs humorral és éleslátással járja körül a pénzhez való viszonyunkat, a milliomoslét gyötrelmeitől az alkudozás művészetén át a szegénység világtörténetéig, s bebizonyítja, hogy a szegénység nem kerülni való, hanem kifejezetten kívánatos állapot. A könyvet Sárközi Mátyás Mikesre emlékező utószava és Kelemen István illusztrációi egészítik ki.”

Forrás: Delina; Kép: Google;

 

Most népszerű

Hasonló hírek

weblap4u banner
securiton-tűzvédelem