13 C
2024. április. 23. kedd
HomeSportSporthirekKiss Norbert újra Európa-bajnok

Kiss Norbert újra Európa-bajnok

A tavalyi év után idén is megnyerte a kamion Európa-bajnokságot Kiss Norbert, az Oxxo Racing-Axxyss Motorsport pilótája. A sorozat spanyolországi állomásának szombati napján a magyar versenyző már behozhatatlan előnyre tett szert az összetett pontversenyben.

Európa-bajnok pilótánk, Kiss Norbert már a szeptember elején, a Hungaroringen is sporttörténelmet írt, ezt azóta is fokozza. A magyar pályán – egy hónappal ezelőtt –  jelentősen növelte előnyét a kamion EB pontvadászatában, miután remek teljesítménnyel két győzelmet, és további két dobogós helyet szerzett. Kiss Norbert először versenyzett kamionnal a Hungaroringen. Előtte utoljára Krasznai János indult ekkora géppel a mogyoródi pályán, és az bizony 25 éve volt.

Az OXXO Racing Team-el versenyző pilóta az FIA által rendezett European Truck Racing Championshipen már tavaly is meggyőzően szerepelt, hiszen 2014-ben is bezsebelte a végső győzelmet.

A csapat tájékoztatása szerint a 30 éves szombathelyi versenyző – aki az egész idényben nagy fölényben volt a riválisokkal szemben – Jaramában a leggyorsabbnak bizonyult a szombat délelőtti időmérő edzésen, majd rajt-cél győzelmet aratott a délutáni első futamon, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert az összetett pontversenyben. Az Európa-bajnokság a jövő hét végén, a franciaországi Le Mans-ban zárul.

Forrás: mixonline;