2024. április. 19. péntek
HomeSportSporthirekKikapott Olaszországban a magyar vízilabda válogatott

Kikapott Olaszországban a magyar vízilabda válogatott

Forrás: MTI

Az Európa-bajnoki címvédő magyar női vízilabda-válogatott 10-7-re kikapott az olasz csapat vendégeként a világliga európai selejtezősorozata csoportkörének negyedik fordulójában.

női vízilabda-válogatott

A találkozó elején három góllal megléptek a hazaiak, a januárban Belgrádban Európa-bajnoki címet nyert magyar együttes Takács Orsolya révén tudott szépíteni (3-1). Keszthelyi Rita találatával felzárkózott Bíró Attila szövetségi kapitány csapata, de az első negyed végére visszaállt a háromgólos különbség (5-2). Az olaszok kétszer büntetőből, kétszer akcióból, egyszer pedig emberelőnyből voltak eredményesek.

A Novarában 500 néző előtt rendezett meccs második felvonásában az itáliaiak továbbra is rendkívül hatékonyan támadtak, és már 7-3-ra is vezettek. Magyar részről Bujka Barbara és Takács Orsolya lőtt gólt emberfórból, utóbbi akcióból is betalált.

A folytatásban Bolonyai Flóra többször is védett, a harmadik periódusban csak egy gólt kapott, csapattársai viszont egyet sem lőttek, így tovább nőtt a hátrányuk (10-5). A negyedik negyedet két találattal a vendégek nyerték, de háromgólos vereségük miatt a csoport tabelláján az olasz válogatott mögé kerültek (10-7).
A csoport, 4. forduló: Olaszország-Magyarország 10-7 (5-2, 4-3, 1-0, 0-2)
A magyar gólszerzők: Takács O. 3, Keszthelyi 2, Bujka, Illés 1-1

További eredmény: Franciaország-Hollandia 8-12 (3-4, 2-3, 2-2, 1-3)

Az állás négy forduló után: 1. Hollandia 12 pont, 2. Olaszország 7, 3. Magyarország 5, 4. Franciaország 0

A világliga európai négyeseiből a két csoportelső és a jobb második helyezett jut be a legjobb nyolc közé, az úgynevezett szuperdöntőbe.