18.1 C
2024. március. 29. péntek
HomeSportSporthirekKiesett a Győr a Bajnokok Ligájából

Kiesett a Győr a Bajnokok Ligájából

2015 04 12 074542Nem jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe a Győri Audi ETO KC. Azután, hogy a negyeddöntős párharcban az első mérkőzésen hat góllal kikapott a címvédő magyar csapat a macedón Vardar Szkopjétól, a szombati, hazai visszavágón 27-27-es döntetlen született.

A világ legjobb beállósa, Heidi Löke sem volt elegendő, hogy a csapat bejusson a budapesti Final Fourba. Fotó: MTI

A Győr meggyengült a mostani szezonra, mert négy alapemberéből háromra, Görbicz Anitára, Katrine Lundéra és Eduarda Amorimra nem számíthatott. Előbbi kettő anyai örömök elé néz, utóbbi súlyos sérülés miatt nem léphetett pályára. A világ legjobb beállósa, Heidi Löke pedig már nem volt elegendő, hogy a csapat bejusson a budapesti Final Fourba, amelyre május 9-én és 10-én kerül sor.

Győri Audi ETO KC-Vardar Szkopje (macedón) 27-27 (13-12)

A győri gólszerzők: Korsós 6, Szen 6, Kovacsics 5, Löke 3, Bódi 2, Milanovic Litre 2, Aguilar 1, Knedlikova 1, Hornyák 1

Továbbjutott: a Vardar Szkopje, 51-45-ös összesítéssel.

Egy hete Szkopjéban gyenge napot fogott ki a címvédő, ráadásul a hazaiak remekül használtak ki minden megingást, ennek nyomán 24-18-ra győztek.

Fel volt adva a lecke a Győrnek, amely szeretett volna nekiugrani ellenfelének, de erre számítottak a macedónok is, és eleinte ők vezettek. Az ETO a 7. percben fordított, a túloldalon azonban Penezic rendre betalált. Fej fej mellett haladt a két csapat, a kapusok jól védtek, majd 5-5 után Kovacsics vezérletével sikerült ellépni 8-5-re. Fantasztikus volt a hangulat az arénában, a közönség űzte, hajtotta a kedvenceket. Amikor még nagyobb lett a különbség (10-6), időt kért a Vardar, és több poszton cserélt is. A változtatásoknak volt eredménye, hiszen a szünetre minimálisra apadt a Győr előnye.

A második félidőt ugyan Korsós találata vezette be, mégis gyorsan egyenlített a Szkopje (14-14). Ismét gödörbe került a házigazda, és a volt győri Radicevic góljával megint a Vardar vezetett (15-16). Aztán éppen ellene fújtak hétméterest, amelyet azonban Kovacsics kihagyott.

Milanovic Litre kiállítása alatt tovább nőtt a különbség (15-17), ráadásul Leynaud továbbra is jól védett, így veszni látszott a mérkőzés.

Korsós ötperces gólcsendet tört meg, de amíg az ETO-nak sok energiáját vette el a gólszerzés, addig a Szkopje viszonylag könnyedén és hamar betalált, ami minősíti a hazai védekezést. Amikor egy másik ex-győri, Lekic is eredményes volt mint vészkapus, Ambros Martin időt kért.

Bő negyedóra volt még hátra ekkor, de már 20-17-re vezettek a vendégek. Ekkor már az is eldőlt, hogy a magyar csapatnak legalább hét góllal kellene nyernie ezt a meccset, hiszen a macedónok több gólt dobtak Győrben, mint amennyit az ETO szerzett idegenben. Az utolsó tíz percben már csak az volt a kérdés, hogy lesz-e kettős vereség. A hajrára maradt még kiállítás mindkét oldalon, a vége pedig döntetlent lett.