6.6 C
Budapest
2024. április. 20. szombat
HomeSportParaolimpia, paraolimpiákKettős siker a paralimpián: Konkoly Zsófia és Pap Bianka is aranyérmet nyert!...

Kettős siker a paralimpián: Konkoly Zsófia és Pap Bianka is aranyérmet nyert! Gratulálunk a kimagasló sportteljesítményhez!

Kettős siker a paralimpián: Konkoly Zsófia és Pap Bianka is aranyérmet nyert

Dupla magyar siker: Két aranyérmet nyertek úszó paralimpikonjaink Tokióban. Konkoly Zsófia 100 méteres pillangóúszásban nyert, az S9-es kategóriában, Pap Bianka pedig 100 méteres hátúszásban az S10-es kategóriában húzta be az aranyat.

Konkoly Zsófia harmadik érmét szerezte

Konkoly Zsófia, a 19 éves pécsi versenyző – akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja – a csütörtök délelőtti előfutamát megnyerte, és 1:07.05 perccel, a legjobb idővel került az esti döntőbe. Ott ötven méternél másodikként fordulva, nagyszerű hajrával, 1:06.55 perces paralimpiai rekorddal győzött.

Konkoly Zsófia harmadik érmét szerezte a japán fővárosban, mivel korábban 200 vegyesen és 400 gyorson egyformán második volt. Csütörtöki diadalával a magyar küldöttség tizenkettedik érmét, egyúttal ötödik aranyát gyűjtötte be.

Pap Bianka nyerte a hatodik magyar aranyat

Az S10-es kategória magyar indulója – akinek gyerekkori síbaleset miatt nem fejlődött ki rendesen a bal sípcsontja – 1:09.71 perccel a leggyorsabb volt délelőtti előfutamában, illetve összesítésben is, majd az esti döntőben „leúszta” a mezőnyt, végig vezetett, s 1:06.70 perces eredménnyel győzött, több mint két másodperccel megelőzve a második Aurélie Rivard-t.

Pap Bianka is aranyérmes, a hatodik magyar aranyérmet szerezte / Fotó: MTI Koszticsek SzilárdPap Bianka is aranyérmes, a hatodik magyar aranyérmet szerezte / Fotó: MTI Koszticsek Szilárd

A Vasas 21 éves úszója a magyar küldöttség 13. érmét, egyúttal hatodik aranyát szerezte. Pap – aki 100 háton világ- és Európa-bajnok, a riói paralimpián pedig második volt – másodszor állhat dobogóra a japán fővárosban, szerdán 400 gyorson ezüstöt nyert.