13.8 C
Budapest
2024. április. 25. csütörtök
HomeFőhírekBelföldi hírekÍgy vehetjük fel a harcot a darazsakkal

Így vehetjük fel a harcot a darazsakkal

hirmagazin 2015 06 09 105600
forrás: MR/Hajnal-táj, fotó: A nagykanizsai tűzoltók irtják a darazsakat Galambokon egy családi háznál. MTI Fotó: Varga György

Nyáron megszaporodnak a rovarok, ilyenkor keltenek igazán riadalmat a méhek és darazsak. Nem érdemes csapkodni, nem mi vagyunk a célpontjuk, akkor támadnak, ha veszélyben érzik magukat, kaptárjukat vagy fészküket. A legjobb elkerülni azokat a helyeket, ahol megtelepednek, persze, ha ez a pont a mi házunk, már veszélyesebb a helyzet.
Ahogy melegszik az idő, úgy keserítheti meg egyre több darázs az életünket, ezért mindenképp érdemes figyelni a rovarok járását, és még az elején, házilag felszámolni a fészkeket – hívta fel a figyelmet a Kártevő-mentesítők Országos Szövetségének főtitkára a Hajnal-tájban.

Meg kell figyelni, az állat hol éjszakázik, és a fészket repülő rovarok elleni spray-vel lefújni este vagy kora hajnalban – tanácsolta a szakember. Érdemes kirakni csapdákat is. A legegyszerűbb módszer a sörös üveg, amelynek alján hagyunk egy ki sört, és a darázs belefullad, de az üzletekben kapni darázscsapdákat is, amelyekből legalább 6-8 darabot érdemes kiakasztani.

Ha az állat már nagyon elszaporodott, mindenképp hozzáértő segítségét kell kérni – hívta fel a figyelmet a szakember. A lódarazsak fészkével semmiképp ne próbálkozzunk „házilag”, mert ezek nagyon agresszív rovarok, és komoly sérüléseket is okozhatnak.

Érdemes tudni azt is, hogy a darázsnak nem vagyunk célpontjai, ezért, ha megjelenik a környezetünkben, ne kezdjünk el visongani, csapkodni, mert ilyenkor azt hiszi, ellene fordultunk, inkább hagyjuk elmenni. Ha a kocsiban nyitott ablaknál berepül, jó azonnal megállni, nem pedig vezetés közben kapálózni – tette hozzá.

A darázs egyébként nemcsak az emberre, de a méhekre is veszélyes, különösen a méhfarkas fajtájú, mert rabolja a méhcsaládok élelmét és betegségeket is terjeszthet, ezért is szükséges irtani őket – hívta fel a figyelmet a műsorban a méhész. Ő is darázscsapdát használ: ásványvizes üvegben cukros, szörpös ecetes vízzel ejti fogságba az ellenséget, mert erre a keverékre a méhek nem mennek, a darazsak viszont nagyon szeretik.

Mit kezdjünk a darázsfészekkel?

Most népszerű

weblap4u banner
Pannon Work