9.6 C
Budapest
2024. április. 19. péntek
HomeÉletmódÉletmód hírekÍgy fizette le a cukoripar a Harvard kutatóit!

Így fizette le a cukoripar a Harvard kutatóit!

Össze­fér­he­tet­len­ség és el­ké­pesztő pénz­moz­gá­sok. Ez van a XX. szá­zad leg­na­gyobb egész­ség­ügyi át­ve­rése mö­gött!

Laura A. Schmidt a Kaliforniai Egyetem táplálkozástudományok szakvezetője összerakta a puzzle darabkákat. Feltérképezte és publikálta minden idők legnagyobb egészségügyi népbutítását. Írásában felfedi, hogyan fizette le a cukoripar a nívós egyetemek tudósait a XX. század második felében, hogy az előre meghatározott konklúzió jöjjön ki kutatásaikban.

A 60-as évek Amerikájában se társadalmi, se jogi elvárások nem vetettek gátat annak, hogy egymással egyébként összeférhetetlen cégek működjenek együtt. Így fordulhatott elő hogy a Cukor Kutató Alapítvány (SRF) – ezt ma már Cukor Szervezetnek hívják – hatalmas összegeket fordított nívós egyetemek táplálkozással kapcsolatos kutatásainak finanszírozására.

A cél a cukor hírnevének patyolat tisztára mosása volt!

Így fizette le a cukoripar a Harvard kutatóit!

Nem kérdés, hogy a döbbenetes horderejű félrevezetés mögött súlyos ipari érdekek és dollármilliárdok állhattak. Az Illinois-i és a Harvard egyetem levéltárából most hiteltérdemlő bizonyítékok kerültek elő. Több ezer levél és telefonbeszélgetés látott napvilágot, melyek jól bizonyítják, hogyan lettek elcsalva egyes kutatások. A dokumentumok az egyetem kutatói és az SRF munkatársainak párbeszédeit rögzítették.

Ezek egytől egyik jól bizonyítják, hogy a cukoripar lobbistái addig finanszíroztak egyes kutatásokat, amíg a számukra megfelelő eredményt nem kapták.

Ezen felül a busás jutalmak sem maradtak el, TETTÉK MINDEZT TELJESEN NYÍLTAN ÉS JOGSZERŰEN!

A cél az volt, hogy a szív és érrendszeri betegségek fő okozójának a zsírok és a koleszterin legyen megnevezve. Hisz az 50-es évek végére már gyanakodtak, hogy e típusú betegségekért a cukrokat terheli a felelősség. Ezt a nézetet szerették volna csírájában elfojtani és zsiradékok hírnevét bemocskolni helyette.

A töréspont egy 1967-ben megjelent publikáció volt, a világhírű egészségügyi újságban The New England Journal of Medicine -ben. A heti periodikába csak és kizárólag tudományosan megalapozott egészségügyi írások kerültek, és kerülnek a mai napig. Itt jelent meg hivatalosan, hogy a szívbetegségekért a zsiradékok a hibásak, a cukornak pedig ahhoz köze nincs.

Az kutatást mindenki szentírásnak vette és a lavina elindult!

Az alacsony zsírtartalmú ételeket varázsütésre egészséges kategóriába kerültek. Megalkották a Low-Fat diétát, és szinte minden élelmiszerből mesterségesen kivonták a zsiradékokat. Ezzel párhuzamosan cukortartalmuk viszont nőtt. A piacot elárasztották a szénhidrátban gazdag termékek.

A legborzasztóbb pedig hogy ez a táplálkozási félreinformálás majdnem 20 évig tényként élt az emberek fejében.A finanszírozási összeférhetetlenségre először 1984-ben lettek figyelmesek. Ettől az évtől kezdve került ismét a figyelem középpontjába a cukor és a vele kapcsolatos lehetséges egészségügyi problémák.

„Azt hittem, már mindent láttam, de mikor a szálak összeértek, teljesen padlót fogtam. Több ezer dokumentum bizonyította, hogyan verték át és mérgezték meg a világot egy olcsó trükkel”

– mondta Laura A. Schmidt, a történetet felgöngyölítő egyetemi tanár. Tudja, hogy ez a sztori hatalmas csorbát ejt az egész tudósközösség becsületén. De a történet nyilvánosságra hozását szükséges rossznak gondolja. Célja, hogy az emberek tisztában legyenek azzal, hogy a kutatók is megkörnyékezhetők és az eredményekkel szemben is egészséges kételkedést kell tanúsítania mindenkinek.

Forrás: Ripost

Most népszerű

weblap4u banner
Pannon Work