6.1 C
Budapest
2024. április. 19. péntek
HomeTudástárCsillagászat, űrkutatásIdegen világokba kalauzol a NASA multimédiás alkalmazása

Idegen világokba kalauzol a NASA multimédiás alkalmazása

A naprendszeren kívüli világ megismerésére invitál a NASA. Az amerikai űrkutatási központ multimédiás eszközök tárházát biztosítja minden csillagászat iránt érdeklődőnek.

A NASA multimédia programjai egy nagyszabású csillagközi utazásra és tudományos felfedezésre csábítanak. Hogyan jöttek létre a csillagok és bolygók?  Mi történik a csillagok pusztulásával, mik az exobolygók, hogyan keletkeztek?

A Naphoz hasonló csillag körül keringő első bolygót 1995-ben fedezték fel. A csillagászok azóta több mint 3,600 exobolygót azonosítottak,  amik között Föld-méretű kőzetes bolygók és Jupiterhez hasonló gázóriások is vannak.

Ezek közül kiemelkedik a Földtől 40 fényévre található, szabad szemmel is látható 55 Cancri csillag, amely hasonlít a Napunkhoz. A bolygó sűrűsége vetekszik az óloméval, így jelenleg ez a legsűrűbb ismert bolygó, beleértve a Naprendszer tagjait is.

A NASA egy multimédiás programja a sok közül éppen ezt a világot segít felfedezni. A programok segítségével virtuális utazás részesei lehetünk, 360-fokos videóban megtekinthetjük a rendelkezésre álló információk alapján milyen lehet például az 55 Cancri csillag felszíne.

Az interaktív webes programok közérthető nyelven bevezetnek a naprendszer kialakulásának folyamatában.

A tudományos ismeretterjesztés kiváló példái a NASA interneten elérhető alkalmazásai, amelyek ITT elérhetők.

Forrás: hirado.hu

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

weblap4u banner
securiton-tűzvédelem