12.3 C
Budapest
2024. április. 23. kedd
HomeSportA magyar foci múltja, jelene és jövőjeHihetetlen siker: Magyarország - Portugália 3 -3

Hihetetlen siker: Magyarország – Portugália 3 -3

A magyar válogatott csoportelsőként jutott tovább.

Lyon, 2016. június 22. A góllövõ Gera Zoltán (k) és csapattársai a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja harmadik fordulójában játszott Magyarország - Portugália mérkõzésen, Lyonban 2016. június 22-én. MTI Fotó: Illyés Tibor
Lyon, 2016. június 22.
A góllövõ Gera Zoltán (k) és csapattársai a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja harmadik fordulójában játszott Magyarország – Portugália mérkõzésen, Lyonban 2016. június 22-én.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Az utolsó csoportkörét játssza a már továbbjutott Magyarország a franciaországi Lyonban.

Három percet hosszabbítanak.

Nem sokkal a mérkőzés vége előtt Lovrencsics Gergő helyére Stieber Zoltán érkezik.

Újabb magyar csere: Szalai Ádám helyett Németh Krisztián állt be.

foto

Újra Ronaldo egyenlít. Egy beadásból fejelt 62. percben, így Magyarország-Portugália: 3-3

Dzsudzsák egy szabadrúgás után egy lövőcse után újra betalált a hálóba, ezzel a magyar csapat megint vezet.

foto2

Két perccel később Ronaldo sarokkal egyenlített. Az 50. percben: 2-2

A második percben szabadrúgáshoz jutott a magyar csapat. Dzsudzsák góljával újra vezetünk.

Moutnho helyett Sanches jön a pályára cserének.

Gera Zoltán helyett cserének Bese Barnabás áll be a második félidőben.

Portugália egy lesgól után igazit is lőtt. Nani széplövése talált utat Király hálójába. 1-1

Hihetetlen siker! Magyarország - Portugália 3 -3

A portugál Nani gólt lő, mellette Guzmics Richárd, MTI Fotó: Illyés Tibor

Gera szabálytalanság miatt a 33. percben sárga lapot kapott. Ez már a harmadik magyar sárga lap.

A magyar közönség a 30. perc után már „Ollézik”

mlsz1

fejeskicsi

Juhász Roland (b), valamint a portugál Cristiano Ronaldo (k) és Nani (b3). Fotó: MTI Illyés Tibor

meccs1

Gera Zoltán gólja a portugál kapuban

Így örültek a magyarok a stadionban a gólnak

VEZETÜNK!!!!!!!!!! 1-0!!

A portugálok támadnak folyamatosan, nagy a nyomás a magyar csapaton.

7. percben Dzsudzsák szöglete után portugál támadás, szögletre tisztázva.

Megkezdődött a játék, a portugálok kezdtek.

dzsudzsak

A szürke mackónadrágjával divatot teremtő Király 106-odszor fog a kapuban állni. A két sárga lapos, Kádár és Kleinheisler kimaradt, helyettük Korhut és Gera játszik. Nagy Ádám – akit a portugálok szeretnének leigazolni – nem kockáztatja meg a kezdést, hiszen neki is van egy sárgája. Lovrencsics sérülése rendbe jött, Dzsudzsák Balázs helye pedig megingathatatlan.

Magyarország: Király – Lang, Juhász, Guzmics, Korhut – Pintér, Elek – Lovrencsics, Gera, Dzsudzsák – Szalai.

Portugália: Rui Patrício – Vieirinha, Ricardo Carvalho, Pepe, Eliseu – William Carvalho, Joao Moutinho, Renato Sanches – Ricardo Quaresma, Cristiano Ronaldo, Nani.

Ha te is szurkolsz ma a magyar csapatnak, nyomj egy lájkot!