5.9 C
2024. április. 20. szombat
HomeSportSporthirekHárom aranyat nyert Cseh László, Hosszú Katinka világelső időt úszott

Három aranyat nyert Cseh László, Hosszú Katinka világelső időt úszott

Szép eredmények születtek az úszó országos bajnokság csütörtöki napján Debrecenben.

Cseh László három aranyérmet nyert csütörtökön az úszók debreceni országos bajnokságának második napján – írta az MTI.

Az olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ és Európa-bajnok versenyző 50 méter pillangón, majd – alig tíz perc elteltével – 200 méter vegyesen, végül az egriek 4×100 méteres gyorsváltójával győzött. Vegyesen világbajnoki A szintet úszott a másodikként célba érő Telegdy Ádám, de a világbajnoki válogatási időszakban jobb idővel rendelkezik nála a győztes Cseh, illetve az ezt a számot ezúttal kihagyó Verrasztó Dávid.

A nőknél 200 méter vegyesen a papírformának megfelelően a háromszoros olimpiai bajnok, vb- és Eb-aranyérmes Hosszú Katinka bizonyult a legjobbnak, 2:09.36 perces ideje pedig első helyet ér számára a világranglistán. Másodikként Jakabos Zsuzsanna csapott a célba, így a bronzérmesként záró Verrasztó Evelyn továbbra is csak a harmadik a hazai ranglistán.

Női 400 gyorson a 15 éves Késely Ajna 4:06.64 perces nagy egyéni csúccsal első normál medencés felnőtt egyéni bajnoki aranyérmét nyerte, megelőzve Hosszút és Kapás Boglárkát. Utóbbi kettő azonban jobb idővel rendelkezik nála, így csak akkor indulhat ebben a számban a nyári, hazai rendezésű világbajnokságon, ha egyikük nem nevez a 400 gyorsra. A férfiaknál ugyanezen a távon Bernek Péter nyert.

A Magyar Úszó Szövetség korábbi döntése értelmében az ob kínálja az utolsó lehetőséget a versenyzőknek arra, hogy kiharcolják a csapatba kerülést a vizes világbajnokságra. A vb-induláshoz szükséges A-szintes időket tavaly március 1-től lehet teljesíteni. A hazai vb-re Sós Csaba szövetségi kapitány a tervek szerint a két legjobb idővel rendelkező versenyzőt nevezi a csapatba, ők pedig innentől kezdve védettséget élveznek.