6.2 C
Budapest
2024. április. 18. csütörtök

Ha baba látogatóba megyünk

Az újszülött gyerek nem csak a szülőknek nagy öröm. Természetesen egy új családtagnak örülnek a rokonok, a barátok, a szomszédok és a munkatársak is. De mikor és hogyan illik babát látogatni?

hirmagazin_2015-09-08_082853

Amikor a kórházból az újdonsült szülők hazaviszik a babát, a családtagok, a barátok, jó ismerősök azonnal babalátogatóba akarnak jönni. Valóban szép gesztus ez, azonban figyelembe kell venni az új család igényeit is, hiszen meglehet, hogy pihenésre, csendre, meghittségre vágynak és kevésbé arra, hogy vendégsereget fogadjanak akár minden délután vagy hétvégén. Vegyük tehát sorra, mit kell szem előtt tartani, ha szeretnénk, hogy az új család számára is kellemes emlék maradjon ez az első látogatásunk.

Mikor menjünk?

Sokan úgy gondolják, hogy bármikor betoppanhatunk, azonban ez abszolút nincs így! Nem mindegy, mikor megyünk! Az elsőbbség mindig a nagyszülőké, utána jönnek a testvérek, rokonok, barátok. Előfordul, hogy egy barát közelebb áll a fiatal szülőkhöz, mint a testvér – ekkor persze borul a sor. De távolabbi rokonok, szomszédok vagy munkatársak vagyunk, akkor mindenképp legyünk erre figyelmesek és ne az első héten akarjuk megnézni a picit. A közösségi médiának köszönhetően sok szülő már az első napokban leközöl egy-egy képet az új családtagról, ezzel többek között sikerül elérni azt is, hogy lássák a babát az ismerősök úgy is, hogy nem látogatják meg a fiatal szülőket.

„Erre jártunk, megnézzük, hogy vagytok?”

Még ha így is volna, tilos így babát látogatni. Mindenképp időpontot kell kérni a szülőktől, akkor azonban illik pontos lenni. És persze ne üljünk ott órákon át, az ideális a 30-40 perc. Mivel a picinek alakulóban van a napirendje, nem biztos, hogy pont akkor lesz ébren, mikor ott vagyunk.

Etetéskor ne menjünk az anyuka után

Ha az anyuka félrevonul megetetni a babát, ne menjünk utánuk, hagyjuk őket nyugalomban. Arra is figyeljünk oda, hogy ne vigyünk magunkkal bölcsődés, óvodás korú gyermeket, aki még nem biztos, hogy tud viselkedni, esetleg hangoskodik, szerepelhetnéke van. Vegyük figyelembe a higiéniai szabályokat is. Bele sem gondolunk, a kicsi kéz puszilgatásával mennyire nem azt érjük el, mint amit szeretnénk. Bár aranyos gesztus, fennáll a lehetősége annak, hogy a gyerek kezére baktériumokat szórjunk, a baba pedig az ujjait és a kézfejét veszi be a szájába a leghamarabb, mivel ez számára a legelérhetőbb testrész. Ami meg végképp tilos: a dohányzás. erről nincs is mit többet beszélni.

Ajándékozás

hirmagazin_2015-09-08_082932Ha ajándékot viszünk, azt általában a gyereknek szánjuk. Ez lehet ruha, játék, vagy bármilyen ajándék, ami nem káros az egészségére. Ha ruhácskát veszünk, akkor érdemes kipuhatolni azt, hogy a szülők kimondottan törekedtek a babakék vagy babarózsaszín darabok beszerzésével, vagy épp ellenkezőleg: nem szerették volna ilyen módon „reklámozni” a gyerek nemét.

Ha megvan erről a kellő információnk, akkor minden bizonnyal a szülők is nagyon fognak örülni a baba ajándékának. A játékok terén érdemes zörgőket vásárolni, vagy olyan játékot, ami zenél, megnyugtatja az újszülöttet, állomba ringatja. Vehetünk pelenkát, babának bőrápoló krémeket is, de praktikus ajándék lehet egy babasampon is. Van, ahol a szülőknek is visznek valamit. Ez kedves gesztus, de nem kötelező. Ha mégis úgy döntünk, hogy a szülőket is meglepjük, az anyának mindenképp bio terméket vegyünk.

Forrás: delinal;
Korrektúra: www.hirmagazin.eu

Most népszerű

weblap4u banner
Pannon Work