Győzött a Szolnok

Forrás: MTI

Egy pontot szerzett a BL-ben az Eger, otthon vesztett az OSC.

Boris Vapenski (10) két gólt jegyzett az Eger nyolc találatából. (Fotó: MTI)

Az Eger 8-8-as döntetlent játszott a görög Olympiakosszal a férfi Bajnokok Ligájában a legjobb 12 együttest felvonultató főtábla nyitókörében.

Az első félidő végén 4-2-re a pireusziak vezettek, innen fordított 6-5-re az Eger (amely egyébként házigazdaként automatikusan ott lesz a júniusi, a Margitszigeten rendezendő hatos döntőben). A folytatásban még kétszer egy-egy gólos előnyt harcolt ki a házigazda, de az Olympiakosz mindkétszer egyenlített – utoljára egy emberelőnyt gólra váltva 10 másodperccel a vége előtt, Blai Mallarachi révén.

A B csoportban két magyar együttes volt érdekelt. Az OSC a Nyéki-uszodában fogadta a horvát Jug Dubrovnikot. A magyar együttes egyetlen- egyszer, a második negyedben tudott vezetni (3-2-re), amúgy végig üldözte ellenfelét. Az utolsó felvonásban, 3 és fél perccel a vége előtt még 7-7 volt, de a hajrában már csak Felipe Perrone és Josip Vrlic talált be, így a Jug 9-7-re nyert.

A Szolnok a szerb Partizan vendége volt. A meccs első gólját a Dózsa dobta Vámos Márton révén, aki 4 találatával főszerepet vállalt a sikerben. A 3. harmadban már 12-6-ra vezetett a magyar bajnok, s innen nem volt visszaút a házigazdák számára. A vége 14-9 lett.