18.1 C
2024. március. 29. péntek
HomeSportSporthirekFoci Eb: nem vonulhattak, szivárványos zászlós buszokra tették a magyar szurkolókat Münchenben,...

Foci Eb: nem vonulhattak, szivárványos zászlós buszokra tették a magyar szurkolókat Münchenben, mégis megizzasztottuk a németeket a 2:2 döntetlennel.. Gratulálunk a fiúknak! – képek, videók

Szivárványos zászlós buszokra terelték fel a magyar szurkolókat Münchenben a magyar-német meccs előtt.

A magyar szurkolóknak nem engedték, hogy átvonuljanak a városon, helyette buszokkal szállították őket az Allianz Arenához. A buszokat pedig szivárványos zászlókkal díszítették fel.

Még több sporthírek elsőkézből, kattints ha érdekel!

Médiánk is beszámolt róla, hogy néhány órája rendkívüli bejelentést tett a magyar külügyminiszter. Münchenben a bajor hatóságok nem engedélyezik, hogy magyar konzulok jelen legyenek az Allianz Arénánál, ami egy példátlanul negatív döntés.

A konzulok dolga, hogy az állampolgároknak a bajban segítséget nyújtsanak. Így tehát, ha a kiutazó magyar állampolgároknak konzuli segítségre van szükséges, a müncehni főkonzulátus oldalán, a munchen.mfa.gov.hu oldalon lévő ügyeleti számokat hívhatták– kezdte a rossz hírek sorolását Szijjártó Péter.

Továbbá a bajor hatóságok tűzvédelmi okokból nem engedélyezték a nem impregnált molinók bevitelét a stadionba; Szijjártó kérte a magyar szurkolókat, hogy ezt vegyék figyelembe.

Ennyi macera után eljött a meccs, és alig tudott egyenlíteni a német csapat, annyira jók voltunk. Megizzasztottuk a germánokat, szép teljesítmény volt!

Gratulálunk! Hirmagazin.eu

Szép volt, fiúk, köszönjük! Közel volt az Eb-csoda: nagyot küzdött, de a döntetlennel búcsúzott a magyar válogatott
Sorsdöntő meccs jön az Eb-n, ha megverjük a németeket, továbbjutunk a halálcsoportból / Grafika: Blikk.

Véget ért a foci Európa-bajnokság csoportköre. Megint csak percekre voltunk a bravúrtól. A halálcsoportban háromszor is vezettünk az elmúlt két világbajnokság győztese ellen. Elbuktunk, de pont kettő ponttal többet szereztünk annál, mint amit a jósok előre megítéltek nekünk. Elbuktunk, de ezt becsülettel, tiszta küzdelemben, az utolsó pillanatig harcolva tettük. Gratuláció a magyar futball-válogatottnak.

Előzmények

A kezdőcsapatok:

Németország: Neuer – Ginter, Hummels, Rüdiger – Kimmich, Gündogan, Kroos, Gosens – Havertz, Sané – Gnabry

Kispad: Leno (k), Trapp (k), Halstenberg, Koch, Süle, Emre Can, Musiala, Neuhaus, Goretzka, Volland, Werner, T. Müller. Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Magyarország: Gulácsi – Nego, Botka, W. Orbán, Szalai A., Fiola – Kleinheisler, Nagy Á., Schäfer – Sallai R., Szalai Á.

Kispad: Bogdán (k), Dibusz (k), Bolla, Kecskés, Lang, Lovrencsics G., Holender, Sigér D., Nikolics, Schön, Varga K., Varga R. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.

Hatalmas esőt ígértek az időjósok a meccsre, és ez a kezdés előtt nem sokkal meg is érkezett az Allianz Aréna fölé. Szakadó eső a technikásabb játékosok pályája. Reméljük, hogy ezt is ki tudjuk használni majd. Az időjárásjelentés szerint nem csak a heves zivatar, hanem jégeső is nehezíthető a pályára lépő futballisták játékát.

A német válogatott ellen csak egyszer kaptunk ki tétmeccsen. 1954-ben, a Wankdorf-stadionban, a világbajnoki döntőben. Azóta is magunkon hordozzuk az Arancsapat örömét és átkát. Ideje lenne, ha a magyar csapat, vagy a jó sors valamit visszaadna Bern átkából.

A meccsre utazó szurkolókkal tartjuk a kapcsolatot. Sokuk számolt be arról, hogy a magyar drukkereket folyamatos abuzálás éri. A politikát távol lehetne tartani a meccstől, de informátoraink szerint, egész délután érte a szurkolókat atrocítás.

A mérkőzés után a németek is megadták a tiszteletet a magyaroknak. Így nézett ki a lefújás után az Allianz Aréna

A németek nekünk is megadták a tiszteletet. / Fotó: BlikkA németek nekünk is megadták a tiszteletet. / Fotó: Blikk

Jól játszottunk. Hősként buktunk el. Tisztelet a magyar futballistáknak, akik ezen az estén majdnem eljutottak a csodáig. Itt a vége.

2. félidő

94. perc: Pedig a németek megint nem játszottak jól. Két gólt rúgtunk nekik. Pechünk ez a két bekapott gól. Nincs baj.

90. perc: Az a probléma, hogy az utolsó percekben is a mi térfelünkön van a labda. Nyilván, a rutin alapján ezt könnyen teszik. De legalább ennyire ideges német drukkereket már régen láttunk.

88. perc: A dráma folytatódik. Megpróbálunk mindent, Nikolics Nemanja és a Lovrencsics Gergő a pályán. Pár percünk marad, hogy megcsináljuk azt, amiről álmodtunk.

84. perc: Megint az elátkozott 84. perc. Nem tudtunk felszabadítani a kapunk elől. Goretzka pedig eltalálta a kaput. 2-2.

82. perc: A 18 éves Musiala és Volland áll be a német csapatba. Már majdnem mindenki csatár az ellenfélnél. Löw az utolsó esélyeit is beveti.

81. perc: Schönt verte meg Kroos, de szerencsére előtte a kapu előtt keresztbe. Szalai Ádám helyett Varga Kevin állt be.

79. perc: Nagy összpontosítás kell. Jön majd a kritikus utolsó tíz perc. Arra kell nagyon figyelni. Eddig nincs helyzete a németeknek.

75. perc: Foggal-körömmel védekezünk. A németek most már szinte csak a tizenhatosunk előtt vannak. Schön Szabolcs jött be közben.

67. perc: A középkezdésből rúgunk gólt. MAGYARORSZÁG MEGINT VEZET. 2-1 ide. Szalai indította Schäfert, aki rosszul kimozduló Neuer mellett elfejelte a labdát. HIhetetlen. Ezt a gólt itt nézheti meg.

66. perc: Fiola most már biztosan megkapta a sárga lapot. Timo Werner és Thomas Müller vár a cserére. Gulcsái Péter pedig óriásit hibázik. Aláfut egy beadásnak. Hummels továbbfejelte, Havertz befejelte. 1-1

Az a szerencsétlen hiba vezetett a német egyenlítéshez. / Fotó: Getty ImagesAz a szerencsétlen hiba vezetett a német egyenlítéshez. / Fotó: Getty Images

62. perc: Sallai kapufát rúgott szabadrúgásból, miközben Budapeste a portugálok a második 11-esüket rúghatták. C. Ronaldó ezt is bevágta, 2-2 ott, a németek megint kieső helyen.

60. perc: Havertz indult meg, de hosszan szöktette magát. San rúghatott szögletet. Messze, a másik oldalon ment ki a labda. Még mindig tompa ez a német csapat. Szerencsére. Fiola megindult, Sané csak kezezéssel tudta megállítani.

55. perc: Gündogan és Schäfer fejelt össze, az orvosok a pályán. Nyomnak nagyon a németek, eddig jól álljuk. Már csak azért is, mert nem túl sok az ötlet a német támadásokban. Nagy fölényben vannak, de jól álljuk eddig. Csere a németeknél. Goretzka jön majd.

52. perc: Megint fordult a kocka. Fordított Franciaország, így a németek még ezzel az állással is továbbjutó helyen állnak. Portugália az aktuális kieső. Közben Havertz a legveszélyesebb német. Újabb lövését könnyen fogta Gulácsi.

49. perc: A németeknél többet a labda, de ügyesen eljutunk mi is az ellenfél kapukáig. A percek telnek, ez pedig nekünk nagyon jó.

46. perc: Nem volt csere egyik csapatban sem.

Szünet

Egészen elképesztő az, amit Szalai Ádám nyújt. Nem csak a magyar csapat karaktere, vezéregyénisége, hanem a klubcsapatában, a Mainzban is legalább ennyire tisztelik. Ilyen szezon után megint képes arra, hogy úgy irányítsa a csapatot, ahogy azt tette hat évvel ezelőtt, amikor a Norvégiát intéztük el. Utána a Kakasban mindenki a vendége volt. Szalai Ádám 24. góljánál tart. Idén San Marino és Lengyelország ellen is betalált.

1. félidő

45. perc: Egyre feszültebb a helyzet a magyar csapat kapuja előtt, de hárítjuk Havertz kísérleteit. A szünetben Magyarország 1-0-ra vezet Németország ellen. Budapesten a franciák egyenlítettek, Benzema 11-esből egyenlített. Ebben a pillanatban Franciaország, Portugália, Magyarország, Németország a sorrend a halál csoportban. Szünet.

Ma is megvolt a nap befutó embere

39. perc: Sallai lövését fogta meg Neuer.

38. perc: Végigvittünk megint egy támadás. Schäfer lőtte fölé, de lövésig jutottunk a nyomasztó német fölény közben.

35. perc: Megjött a nagy vihar, amit jósoltak a szakemberek a meccs előtt. Hatalmas zápor az Allianz Arena felett.

29. perc: Fiola nem, Botka viszont sárgát kapott. Majd Gündogan is. A másik meccsen Portugália 1-0-ra vezet Franciország ellen, Cristiano Ronaldo büntetőjével.

27. perc: Fiola Attila kapott sárga lapot. Kimmich dühös. Nem baj.

23. perc: Egy nagyon érdekes statisztika. A német válogatott utolsó hét meccsén, amikor az első gólt ők kapták egyszer sem tudott nyerni. Maradjon így ez a sorozat.

21. perc: A németeknél van a labda, de ez volt a korábbi két meccsünkön is. Hummels fejelt kapufát, aztán Ginter pörgetését fogta meg Gulácsi.

16. perc: A németek próbálják rendezni a soraikat. A másik meccsen Portugália–Franciaroszág 0-0 Budapesten. A harmadik helyen állunk a halálcsoportban. Aztán Havertz akciójából volt egy veszély a kapunk előtt, de megoldottuk. Hosszú percekig kell elnyújtani az előnyünket, akkor lehet esélyünk.

11. perc: VEZET MAGYARORSZÁG!!! A frissen szerződést hosszabbító Szalai Ádám fejeli be Sallai beadását. Eddig csoda. Itt megnézheti az első gólunkat.

Vezet Magyarország a németek ellen. / Fotó: GettyImagesVezet Magyarország a németek ellen. / Fotó: GettyImages

10. perc: Óvatos a német csapat, nem rohan ész nélkül a magyar falnak.

5. perc: Mi rúgtuk az első szögletet. Ebből nem lett semmi, de utána támadásban maradtunk. Sallai előtt akadt lehetőség.

3. perc: Gulácsi Péteré az első védés. Kimmich vette le jól, egyből rárúgta, a magyar kapus megfogta.

1. perc: A fekete mezben játsszó németek kezdték a meccset, rögtön kaptak egy szabadrúgást.