Superb. 🅰️🅰️ pic.twitter.com/EkzrDZeoL8

— Squawka Football (@Squawka) July 3, 2021

91.

PERC

Ezelőtt csak egyszer lőtt 4 gólt Anglia nagy torna kieséses szakaszában: 1966-ban. A vb-döntőben.

PERC

Zincsenko a tizenhatoson belül, de szereli könnyedén Henderson.
90.

PERC

De négy perce már nem állt meg a játék, mert szinte unottan passzolgatnak a felek.

PERC

Az előző vb-n és ezen az Eb-n összesen 9 fejes gólt szereztek az angolok. Tradíció.
86.

PERC

Három fejes gól egy meccsen: Eb-rekord. De ki az a Miroslav Klose?
83.

PERC

Elvileg lesz még néhány ukrán csere, többre nem számítunk.

PERC

Henderson: 62 meccs a válogatottban, és megvan az 1. gól! Ennyit várni: angol rekord. Sol Campbell is letudta a 47. fellépésén.
80.

PERC

Lewin kifejeli a rövid sarok elől Zincsenko jobb oldali, ballábas beadását.
80.

PERC

Jarmolenko lő 14 méterről kapura, odelép elé Walker. Szöglet.
79.

PERC

Cihankov bal oldali, lapos beadása is Maguire zsákmánya lesz.
78.

PERC

Egy adott tornán az első négy Eb-meccsén legutóbb Németország nem kapott gólt. 2016-ban. A spanyolok eljutottak öt meccsig sorozatban, de az nem az első öt volt (2012-ben).
75.

PERC

Pickford kiüti a léc alól Makarenko ballábas, 21 méteres, bombaerős lövését.
75.

PERC

Maguire ment utolsó emberként a kapu felé futó Zincsenko elől.

PERC

Az összes idei angol Eb-gól a tizenhatoson belülről esett, 5 fejes gól volt közülük. Hagyomány.
72.

PERC

Még a végén odalesz a rekord.
71.

PERC

Pickford gyertyát rúg a tizenhatos és Cihankov előtt, Jarmolenkóé a lecsorgó, jobbal 24-ről gyatrán Maguire-be lő. HELYZET!
68.

PERC

Maguire nagyon a bal sarok mellé fejel a bal oldali szöglet után.
67.

PERC

Jude Bellingham a horvátok ellen 17 évesen 349 naposan lépett pályára, ez Eb-rekord lett. Nem sokra rá a lengyel Kacper Kozlowski megdöntötte ezt, 17 évesen és 246 naposan.
66.

PERC

Shaw le, Kieran Trippier be, Jude Bellingham Phillipset, Marcus Rashford Sterlinget váltja.

PERC

DE ÍGY IS GÓL, Mount jobb oldali, jobblábas szögletét JORDAN HENDERSON kissé jobbról, hat méterről a jobb alsóba fejeli! 0–4!
64.

PERC

MakarenkoSydorchuk
64.

PERC

Henderson emelését Zabarnij Kane elé fejeli, aki jobbal kapásból a bal felsőbe lőne, de hatalmasat véd Buscsan, csodás vetődéssel.

PERC

Sanchónak a csele és a beadása is rossz.
60.

PERC

Matvijenko még nem adta fel, kétszer is mentett az ötös előterében.
58.

PERC

Ma még nem szabálytalankodott! És 7.5 kilométert futott eddig ezen a meccsen.
58.

PERC

A nyolc közé jutó válogatottakból a negyeddöntőig az angol Kalvin Philips szabálytalankodott a legtöbbször, 360 perc alatt kilencszer és 43.9 megtett kilométerrel ott van a legtöbbet futó játékosok között is.
57.

PERC

HendersonRice
57.

PERC

A három angol sárga lapos: Rice, Maguire és Phillips.
57.

PERC

Rice mehet pihenni, Jordan Henderson váltja.
57.

PERC

Csapattársak
Jarmolenko és Declan Rice (West Ham United 2018–)
Jarmolenko és Jadon Sancho (Borussia Dortmund, 2017–2018)
Zincsenko és Kyle Walker, Raheem Sterling, Phil Foden, John Stones (Manchester City, 2017–)
56.

PERC

Sevcsenko ismeri Angliából Southgate-et, első gólját az általa vezetett Middlesbrough-nak lőtt a PL-ben. Az volt Southgate első sikere menedzserként, ugyanis a kiscsapat nyert…
54.

PERC

Az ukrán drukkerek magukba roskadtak, az angolok tombolnak.
52.

PERC

NA, EZ ELDŐLNI LÁTSZIK, Sterling passzából Shaw sokadszor is jól megy el a bal oldalon, a beadása után HARRY KANE hat méterről, középről a kapus lába között a kapu közepébe fejeli a labdát. Két védő közül: 0–3!

PERC

…ÉS ITT A GÓL, HARRY MAGUIRE az ötös elől félmagasan a jobb sarokba fejeli a labdát. Középről, hat méterről, fel sem kell ugrania, mert Matvijenko elesett mellette: 0–2!
47.

PERC

Szidorcsuk ellöki Kane-t, a szabadrúgást Shaw adja be balról ballal…
46.

PERC

GÓÓÓL!!! Maguire (0–2)
46.

PERC

CSERE NINCS, FOLYTATJUK!
FÉLIDŐ Sterling a 6. alkalommal adott gólpasszt a válogatottban Harry Kane-nek – az angol nemzeti csapatban egy játékos ugyanannak a társnak ennél több gólpasszt a 21. században még nem adott.
FÉLIDŐ FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!
FÉLIDŐ A legtöbb gól a nagy tornákon: Gary Lineker 10, Shearer 9, Kane 8. Mert 6 vb-meccsén 6 gólt szerzett.

Egy Eb-n a legtöbb gólt az angoloktól Alan Shearer (5) szerezte, a második Wayne Rooney (4).

Egymás után két kieséses meccsen Kane előtt nem szerzett gólt angol az Eb-ken.

FÉLIDŐ Rice: 6 szerelés és 100 százalékos passzpontosság.
FÉLIDŐ
FÉLIDŐ Nincs elérhető leírás.
FÉLIDŐ Legutóbb a 2014-es világbajnokság selejtezőjében kerültek össze, a Wembleyben (1–1) és Kijevben (0–0) is döntetlenre végeztek. A londoni találkozójukon az angoloknak Frank Lampard tizenegyesével a 87. percben sikerült megmenteniük egy pontot.
FÉLIDŐ Az angolok úgy lettek hét ponttal elsők a D-csoportban, hogy csupán két gólt szereztek, és közben egyet sem kaptak. Kezdésként a horvátokat, zárásként a cseheket verték meg 1–0-ra, a kettő között 0–0-t játszottak a skótokkal. Mivel Dublintól tavasszal elvették a rendezést, a németek elleni nyolcaddöntőt is a Wembleyben vívhatták meg, és a hajrában elért gólokkal 2–0-ra győztek.
FÉLIDŐ Az ukránok negyeddöntőbe jutása az Eb egyik váratlan eseménye, főleg azután, hogy három ponttal és negatív gólkülönbséggel épphogy befértek a nyolcaddöntő mezőnyébe. C-csoportbeli szereplésüket úgy kezdték, hogy kétgólos hátrányból egyenlítettek Amszterdamban a hollandok ellen, mégis kikaptak 3–2-re. Ezt követően 2–1-re legyűrték Észak-Macedóniát, majd 1–0-ra elvesztették a második helyért vívott, osztrákok elleni ki-ki meccsüket. Két napig kérdéses volt, egyáltalán továbbjutnak-e. Miután ez összejött nekik, a nyolc közé jutásért a hosszabbítás legvégén – már emberelőnyben – szerzett góllal 2–1-re legyőzték az addig veretlen és csoportelsőként érkező svédeket.
FÉLIDŐ VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
45+4.

PERC

Jarmolenko és Maguire azért csak kezet fog. Peace. Mir.
45+4.

PERC

Jaremcsuk ellöki Maguire-t, Jarmolenko odamegy, ellöki a társát, nehogy felsegítse a földről a bekket.
45+3.

PERC

Sancho nem villog ma, pedig állítólag Manchesterben azt teszi majd.
45+3.

PERC

Az angolok kapusa, Jordan Pickford nyolcszor védett eddig, ám gólt még nem kapott – szemben Buscsannal, aki már hetet is.
45+2.

PERC

Plusz ma kettő.
45+2.

PERC

A negyeddöntőig a nyolc csapatból az ukránok kapusának, Heorhij Buscsannak volt a legtöbb védése, 13, az északmacedónok ellen még egy büntetőt is hárított.
45+1.

PERC

Helyzet lehetett volna, ha Karavajev jobbról pontosabban ad be az elfutását követően.

PERC

Shaw menti fejjel az ötös előtt Jarmolenko nagy bosszúságára Zincsenko bal oldali, ballábas beadását, a labda Saparenkóé, aki 22 méterről, kissé jobbról a bal alsó mellé lő.
42.

PERC

Zincsenko indításával elfut a balon Jaremcsuk, Walker nem figyel, a ballábas beadás Stonest találja el középen. A korner Shaw-é.
41.

PERC

Sancho kihagyja, Sterling újabb fifikás passzát Shaw adja be balról laposan, Sancho jobbal, 17 méterről a kapust találja el. Lest fújtak, de nem volt az, érvényes gól lett volna.
37.

PERC

Szép támadás, Jaremcsuk és Jarmolenko hoz össze lövőhelyzetet Zincsenkónak, aki ballal próbálkozik 15 méterről, kissé balról, de odalépett elé Mount.
36.

PERC

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!
36.

PERC

Viktor Cihankov váltja. Régi ismerősünk a Kijevből, játékjoga 25 millió eurót ér. De ami az érdekes most: középső védő helyett szélső!

PERC

Sterling bal oldali beadását kirúgja a kapu elől Krivcov, Rice-é a lecsorgó, jobbal 17 méterről kapura szúrja a labdát, de félmagasan, véd is Buscsan. Elment már balra, vissza kellett nyúlnia picit.
31.

PERC

Jordan Pickford 636 perce nem kapott gólt, a rekorder a nagy Gordon Banks 721 perccel. Egyben utolérte a nagy elődöt, ahogyan Banks az 1966-os vébén, úgy most ő nem kapott gólt az első négy meccsén. Arany lesz a vége ennek is?

PERC

Ennek örömére Shaw bal oldali szabadrúgása után Kane 11 méterről jócskán a léc fölé fejeli a labdát.
29.

PERC

Kane hét góltalan meccs után betalált legutóbb, a németeknek, de előtte a selejtezőkön 13 meccsen 15 gólt szerzett! Nála Eb-ügyben csak Wayne Rooney (20) gólgazdagabb.
27.

PERC

Sancho első elfutása… les. Walker emelt hozzá a jobbon.
27.

PERC

Pickford passzol csoda higgadtan két ukrán között Stonesnak.
26.

PERC

De nem durva a meccs, az angolok békésen passzolgatnak, az ukránok hátrányban is kontráznak.
25.

PERC

Rómában mezőnyharc, minimális izgalmakkal.
24.

PERC

Ha ő betalált az A-válogatottban, mindig nyertek az angolok!
24.

PERC

Raheem Sterling: 3 gól ezen az Eb-n, és egy gólpassz most Kane-nek, aki a többi két gólt vágta. Az Eb előtti 14 tornameccsén egyszer sem volt eredményes!
22.

PERC

Sterling bokából passzol balra Shaw-nak, de a beadása mindenkit elkerül középen.
22.

PERC

Az első öt Eb-meccsén egyik csapat sem úszta meg még kapott gól nélkül.
21.

PERC

Ezen az Eb-n az angolok összesen 9-szer engedték ellenfeleiket, hogy eltalálják a kapujukat. Ez rekord, amióta mérik, a vb-ken 1966, az Eb-ken 1980 óta.
20.

PERC

20.

PERC

Sterling átmegy a jobb szélre, szereli Karavajevet, ápolás.
19.

PERC

Stones most nem állt a helyzet magaslatán.
18.

PERC

Stones lép ki a 16 méterről, ballal lőni akaró Zincsenko elé.
17.

PERC

A kornert kifejeli könnyedén Maguire. Elől Rice.
17.

PERC

HELYZET, Jaremcsuk az ötös bal sarka elől, 11 méterről ballal a jobb alsóba lőne, Pickford vetődve véd!
17.

PERC

Jarmolenko az ukránok mind a 11 Eb-meccsén pályára lépett, a 8 góljukból hármat maga lőtt, kettőnél a gólpasszt adta! Az ukrán tornarekorder Sevcsenko (4+1) vele együtt.
17.

PERC

Kép

16.

PERC

Walker jobb oldali beadását blokkolja Matvijenko, aki elcsípi Rice keresztpasszát is, Sancho elől. Az indítása nem az igazi, Jarmolenko azért megköszöni.
12.

PERC

Jarmolenko jobb oldali beadását is eléri a védő, felszabadít a kapu elől, középről Rice.
10.

PERC

Maguire szereli mesteri módon Karavajevet.
9.

PERC

Saparenko jobb oldali szabadrúgása után Zabarnij 14 méterről, jobbal, kapásból az előtte álló Kane-be rúgja.
8.

PERC

Jaremcsuk 21 méterről, kissé balról, ballal lő, Stones blokkol.

PERC

Sterling bal oldali, jobblábas beadását jobbal hat méterről Buscsan mellkasára rúgja Kane, s a labda onnan az ukrán kapu jobb alsó sarkába pattan. 0–1!

PERC

Mount elesik az ötös előtt, de tovább, jogosan.
3.

PERC

Angol támadásokkal.
1.

PERC

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
Az ukránok tiszta sárgában, az angolok fehér mezben és fekete nadrágban.
Jelentjük: Zubkov a kispadon.
Eltiltott nincs.
Az ukránoktól Artem Beszedin, Ruszlan Malinovszkij és Denisz Popov, az angoloktól Dean Henderson, Reece James, Bukayo Shaka és Ben White sérült.
Mount és Sancho, ill. Mikolenko került be a két kezdőbe a két előző kezdőhöz képest.
Egy kis örökmérleg! A két válogatott hétszer csapott össze egymással, négyszer az angolok győztek, kétszer ikszeltek, egyszer az ukránok diadalmaskodtak. Az első két – szigetországi sikerrel végződő – találkozó kivételével valamennyi mérkőzésük tétre ment.
Kép
Kép

Forrás: uefa.com/Reuters

Mindenki itt van, aki számít: Henrih Mhitarjan, Paulo Fonseca, Marco Materazzi, Massimo Oddo és Zbigniew Boniek.
Hosszú indításaira az ukránok elleni szombati negyeddöntőben is számíthatunk, Rómában Anglia újabb lépést tehet afelé, hogy története során először Európa-bajnoki döntőbe kerüljön.
Az egyik csoportmérkőzésen összeszólalkozott John Stonesszal, aki nehezményezte, hogy szinte minden labdát Harry Kane irányába rúg. Hiába, Stones a klubjában, a Premier League-bajnok és Bajnokok Ligája-döntős Manchester Cityben nem szokta meg, hogy hátulról a feje felett repül előre a labda… „Csak Gareth Southgate szövetségi kapitány utasítását követem, azt mondja, ne legyünk futballsznobok, szükség esetén rugdossuk fel a labdát – mondta a hosszú labdákkal kapcsolatban Pickford. – Kapusként hátulról átlátom a pályát, ha úgy érzem, az a legjobb, ha előrevágom a támadóink felé a labdát, azt csinálom. Rengeteget gyakorolom az indításokat, szeretek hátulról pontos passzt adni. Harry Kane ráadásul jól tartja meg a labdát, gyorsan ott tudunk lenni az ellenfél tizenhatosánál.”
Alighanem sokan emlékeznek rá, hogy az Everton Sunderland-nevelésű kapusa tavaly október 17-én az Everton–Liverpool angol bajnoki derbin letarolta Virgil van Dijkot, a holland hátvédnek elszakadt a keresztszalagja, és ki kellett hagynia a kontinensbajnokságot (is). „Semmi különös nem történik, csupán mindennap keményen dolgozom – idézte a Mirror Jordan Pickdordot. – Természetesen én is hallom a pozitív visszajelzéseket, ezek nyilván motiválnak a következő mérkőzésre. Próbáljuk az összes találkozót kapott gól nélkül megúszni, újabban szerintem elég nehéz Anglia ellen játszani.”
VÉGY EGY JÓ KAPUST! Angliának van, hiszen az Európa-bajnokság negyeddöntőjébe jutó válogatott még nem kapott gólt a tornán, ráadásul ezt nem úgy érte el, hogy Jordan Pickfordnak semmi munkája sem lett volna. A Németország elleni nyolcaddöntőt megelőzően a csoportban Csehország, Skócia és Horvátország sem tudta bevenni a kapuját, ráadásul az Eb előtti felkészülés során Ausztria, valamint még a novemberi, Izland elleni Nemzetek Ligája-találkozón is lehúzta a rolót, így az elmúlt hat válogatott fellépését egyaránt nullára hozta le. Legutóbb a belga Youri Tielemans talált a kapujába még novemberben, azóta pedig 607 játékpercet töltött a pályán kapott gól nélkül.
Angol drukkerek: messze Rómától (Fotó: AFP)
Szerhij Krivcov nemrégiben az uefa.com-nak azt mondta, a második otthonának tekinti a válogatottat, amivel Olekszandr Zincsenko, a Manchester City légiósa is egyetértett: „Talán a legkeményebb idényemen vagyok túl, az elveszített Bajnokok Ligája-döntő után ráadásul rossz hangulatban csatlakoztam a többiekhez. Az itteni atmoszféra azonban annyira megfogott, hogy azt éreztem, meg tudnám váltani a világot.”
A 44 éves kapitány dinamikus, modern futballt játszó válogatottja mérkőzésein remekül alkalmazkodik az ellenfél taktikájához, bármikor játékrendszert tud váltani és meglepni az ellenfelet. Sevcsenko időnként maga is bekapcsolódik az edzésekbe, átszellemülten magyaráz játékosainak, akik valósággal isszák a szavait, és profitálnak a rutinjából.
Tekintélyt parancsoló játékosmúltja és 2004-ben megnyert Aranylabdája azonban garantált neki annyi időt, hogy az átállást megvalósítsa, és bizonyítsa, elképzelése működik. Ukrajna októberben a Nemzetek Ligájában legyőzte Spanyolországot (1–0), veretlenül, Portugáliát két vállra fektetve (2–1) és megelőzve jutott ki selejtezőcsoportjából a 2020-as Európa-bajnokságra, amelyen már a negyeddöntőnél jár.
Amikor  Andrij Sevcsenkót  2016 nyarán kinevezték az ukrán válogatott szövetségi kapitányának, és bejelentette, hogy a csapat alapvetően párharcokra és ellentámadásokra épülő taktikáját fokozatosan labdatartásra és passzjátékra váltja, sokan hitetlenkedve fogadták.
„Hatalmas lelki teher került le rólunk  – nyilatkozta Gareth Southgate  az euro2020.com-nak.   – A szerda az ünneplésé volt, de utána gyorsan áthangolódtunk a következő mérkőzésre. Erőnlétileg minden rendben a csapattal, a mentális fáradtságra kell inkább figyelnünk. Talán nem is árt, ha Olaszországba utazunk, és kissé kiszellőztetjük a fejünket. Magabiztosan akarunk nyerni, de nehéz mérkőzés vár ránk. Ukrajna más taktikával lépett pályára Svédország ellen, mint a csoportkörben, és biztos vagyok benne, hogy Andrij Sevcsenko ellenünk is készül meglepetéssel.”
„Furcsa lesz a Wembleytől távol játszani – ismerte el Jordan Pickford, az angolok kapusa. – A szurkolóink biztatása rengeteget segített abban, hogy a negyeddöntőig jussunk, míg most saját magunknak kell megteremtenünk a megfelelő atmoszférát a továbbjutáshoz. Motivációt jelent, hogy az elődöntőre visszatérhetnénk Londonba, hatvanezer hazai drukker elé.”
„Nincs sebezhetetlen csapat, Anglia is legyőzhető  – nyilatkozta Artem Fedeckij, az ukrán válogatott korábbi védője a sport.ua oldalnak.  – Hasonló lendülettel és elhivatottsággal kell futballozni, mint Svédország ellen. Meggyőződésem, hogy Andrij Sevcsenko stábja az ellenfelek feltérképezésében, elemzésében és a taktika alkalmazásában a legjobb az Európa-bajnokságon, ha a játékosok követik az utasításokat, lesz esély a továbbjutásra. A semleges helyszín nekünk kedvez, valamint az is, hogy az angolokkal ellentétben rajtunk nincs nyomás.”
Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az ukránok egyre javuló formát mutatnak. A csoportkörben még csak Észak-Macedóniát győzték le, Svédország ellen a nyolcaddöntőben azonban szervezett játékkal, a Manchester Cityben futballozó Olekszandr Zincsenko vezetésével borították a papírformát, és a torna egyik meglepetéscsapataként a folytatásban felszabadultan futballozhatnak.
Anglia lesz az Eb egyik résztvevője – Németország búcsúztatása óta ezt a vérmes és kevésbé vérmes brit drukkerek is egyre inkább így vélik. Pedig több szempontból sem vár könnyű mérkőzés Gareth Southgate együttesére a negyeddöntőben. Igaz, hogy az angolok eddigi négy mérkőzésükön gólt sem kaptak, miközben négyet szereztek, de mindannyiszor saját szurkolóik előtt, a Wembleyben léptek pályára, míg ezúttal Rómában rendezik a találkozót, ráadásul a brit kormány a koronavírus-járvány miatt nem támogatja, hogy a drukkerek Olaszországba utazzanak.
Gareth Southgate eltökélt, de nem elbizakodott angol válogatottal jutna az elődöntőbe, míg az ukránok bizonyítanák, hogy nincs sebezhetetlen csapat.
GRAPHIC
Eközben a bokszoló-politikus…
Eközben az új Paul…
 Az ukránoknál Denisz Popovra lábsérülése miatt továbbra sem számíthat Andrij Sevcsenko szövetségi kapitány, és a Hollandia elleni nyitányon vádlisérülést szenvedő ferencvárosi Olekszandr Zubkov szerepeltetésére is egyre kisebb az esély. A svédek ellen a 90. percben beküldött, majd keresztszalag-szakadást szenvedő Artem Beszedinre legalább féléves kényszerpihenő vár.
A legemlékezetesebb találkozójukat a 2012-es Eb-n, Doneckben játszották, amikor a csoportmeccset úgy nyerték meg 1–0-ra az angolok, hogy Kassai Viktor nem adta meg az ukrán Marko Devics – a tévéfelvétel alapján bizonyítottan – szabályos gólját. A nemzetközileg elismert magyar játékvezető és stábjának hibája nagy visszhangot váltott ki, és ez volt az egyik olyan eset, amelynek a videobíró bevezetését köszönhetjük. Ezt követően gyorsult fel az a folyamat, amely előbb a gólvonal-technológia, majd a VAR bevezetését eredményezte.
Az Ukrajna elleni negyeddöntő másik sarkalatos pontja a rotálás lehet, egy újabb sárga lapos figyelmeztetés esetén Harry Maguire, Declan Rice, Kalvin Phillips és Phil Foden is kihagyná az elődöntőt, amennyiben az angolok továbbjutnak. A Sky szerint a legvalószínűbb forgatókönyv, hogy a két középső középpályás, Rice és Phillips közül legalább az egyik pihenőt kap, utat engedve annak a Jordan Hendersonnak, aki továbbra sincs tökéletesen fitt állapotban. A Liverpool középpályása a csehek elleni csoportmérkőzésen a második félidőt töltötte a pályán, míg a németek ellen a hajrában kapott néhány percet, de még nem sikerült visszanyernie teljesen az erőnlétét azt követően, hogy a februári műtétje után kihagyott 14 hetet.
Anglia tavaly november óta állt fel először háromvédős rendszerben: Southgate azért döntött emellett, hogy semlegesítse a németek támadásban veszélyes szárnyvédőit, Joshua Kimmichet és Robin Gosenst. A változtatás tökéletesen bejött, ám az ukránok ellen másra lesz szükség, így minden bizonnyal ismét négy védővel állnak fel az angolok, akik a legutóbbi nyolc meccsen csak egy gólt kaptak ily módon.
„Szerintem az Olimpiai Stadionban Rómában le fogják győzni Ukrajnát. A finálé a Wembleyben lesz és Anglia lesz az egyik résztvevője” – jelentette ki.
„Mindhárman »besárgultak« már, és Maguire esetében erőnléti problémák is lehetnek a korábbi sérülése miatt. Őt könnyen lehetne pótolni Tyrone Mingsszel, aki nagyszerűen játszott az első két csoportmeccsen” – fogalmazott Mourinho és kiemelte: a Manchester United játékosa így eltiltás miatt biztosan nem hagyná ki az elődöntőt, és fókuszálhatna arra, hogy a megfelelő fizikai állapotba kerüljön a véghajrára.
„Southgate-nek azt is fontolóra kellene vennie, hogy Harry Maguire-t is leültethetné a kispadra, mivel neki kulcsfontosságú szerepe lehet a védelemben az Eb utolsó hetében” – tette hozzá.
„Biztos vagyok benne, hogy Anglia legyőzi Ukrajnát. Ha én dönthetnék, Declan Rice-t és Kalvin Phillipset is pihentetném az elődöntőre” – árulta el a portugál szakember a The Sunnak és megjegyezte, Jordan Hendersont szívesen látná a kezdőben Rice helyett, mivel szerinte már teljesen kimerült a West Ham United fiatal üdvöskéje.
A találkozó előtt José Mourinhót kérdezték arról, kiket hagyna ki a kezdőcsapatból.
Eb 2020: a nagyoknak bukta, a kicsiknek bravúros szereplés. KATT IDE AZ ELEMZÉSHEZ!
A tréninggel mind a 24 játékos részt vett – az első, Hollandia elleni meccsen megsérülő Olekszandr Zubkov is, igaz, ő az előző napokhoz hasonlóan egyedül edzett. Még. A szövetség honlapja szerint a ferencvárosi szélső pénteken már teljes értékű edzésmunkát végezhet, s ha minden jól alakul, akár számíthat is rá a szövetségi kapitány az angolok ellen.
Az ukránok első napja Rómában taktikai értekezlettel kezdődött, majd Ruszlan Malinovszkij és Roman Jaremcsuk tartott online sajtótájékoztatót, végül az ebédet követő csendes pihenő után délutáni edzeni ment a csapat – ugyanabba az edzőközpontba, ahol az olaszok is edzettek minden csoportmeccsük előtt.
Bár a támadófutball szerelmesei minden bizonnyal örülnek, hogy végre láthatják Sanchót, valószínűleg azért lehet a pályán az első perctől kezdve, mert az Arsenal fiatal tehetsége, Bukayo Saka megsérült a pénteki edzésen.
Goal értesülései szerint Southgate Ukrajna ellen végre megadja a lehetőséget a 21 éves futballistának. Az angolok védekezésére eddig nem lehetett panasz – Jordan Pickford még nem kapott gólt az Eb-n (!) –, most azonban úgy tűnik, 3–4–3-as felállásról 4–2–3–1-es formációra vált Anglia, így Mason Mount is a kezdő tizenegy tagja lehet.
Az angol szurkolók nagy része már az Európa-bajnokság előtt a kezdőbe követelte Jadon Sanchót, ám Gareth Southgate más véleményen volt. A Manchester United szélsője eddig négy mérkőzésen mindössze hét percet kapott, az egyik csoportmeccsen a keretbe sem nevezte be a szövetségi kapitány.
Angol sajtóhírek szerint Gareth Southgate végre esélyt ad a Manchester United legújabb szupersztárjának, Jadon Sanchónak.
A délutáni stábunk nem kevésbé, a jelek szerint.
Nyilván… Az újságíró és modell Savina Daria is figyelemmel követi a labdarúgó Európa-bajnokság történéseit. Mi több, az Instagramra feltöltött képei alapján arra következtetünk, hogy az ukrán hölgy a kontinenstornán műsorvezetőként dolgozik. Egy dolog azonban biztos: a kamera imádja őt.