7.3 C
Budapest
2024. március. 29. péntek
HomeÉletmódEgészség - betegségFigyelem! Magyarországot rettegeésben tartja a nemi úton terjedő baktérium: lassan már az...

Figyelem! Magyarországot rettegeésben tartja a nemi úton terjedő baktérium: lassan már az antibiotikum se használ!

Ha nem leszünk elég éberek, szuperbaktériummá alakulhat egy kevéssé ismert, nemi úton terjedő baktérium. Szakértők felhívják a figyelmet a megelőzés módjára – lássuk!

Az egyszerűség kedvéért MG-nek nevezett Mycoplasma genitalium nevű baktérium okozta betegségeket sokszor félrekezelik.

A nemi betegség kezelése

A Brit Nemi Egészség és HIV Szövetség (BASHH) szakértői szerint az MG, ami gyakran tünetmentes, akár medencegyulladást is okozhat a nőknél, ami később meddőséghez vezethet. Ez az MG baktérium ráadásul könnyen szuperbaktériummá válhat, mert gyakran kezelik félre, így rezisztenssé válhat az antibiotikumokra.

Hogyan lehet megelőzni az MG terjedését?

Ennek a baktériumnak a terjedését csak az óvszerhasználat tudja megfékezni. A legfontosabb a megelőzés, és a pontos diagnózis. Az orvosoknak is fel kell készülniük, hogy ne csak tüneti kezeléseket végezzenek el a betegeken, hanem azok „baktériummentesek” legyenek, hogy ne tudjanak tovább fertőzni. Jelenleg Nagy-Britanniában már 40% azoknak a fertőzöttöknek az aránya, akiknek már az antibiotikumos kezelés sem használ.

Ha nem leszünk elég éberek, szuperbaktériummá alakulhat egy kevéssé ismert, nemi úton terjedő, az egyszerűség kedvéért MG-nek nevezett Mycoplasma genitalium nevű baktérium. A Brit Nemi Egészség és HIV Szövetség (BASHH) szakértői szerint az MG, ami gyakran tünetmentes, de szerencsétlen esetben akár meddőséget is okozó medencegyulladást okozhat a nőknek, könnyen szuperbaktériummá válhat, mert gyakran kezelik félre, így rezisztenssé válhat az antibiotikumokra.

Az MG terjedését óvszerhasználattal lehet megelőzni, mert nemi úton terjed.

A BASHH szerint ugyan nemrég tesztet is kifejlesztettek a kimutatására, de ez egyelőre nem érhető el minden kórházban.

A kezelését viszont megnehezíti, hogy a baktérium egyre reziszetnsebbé válik az antibiotikumokra. A Macrolide-típusú antibiotikumok globálisan is egyre kevésbé hatékonyak az MG ellen, Nagy-Britanniában már 40 százalék körüli azon MG-fertőzések aránya, amit ezekkel az antibiotikumokkal nem tudtak kezelni.

A BASHH szerint ezért ideje megismertetni a közvéleményt is az MG-vel, mielőtt még tényleg kezelhetetlen szuperbaktériummá válna. A leghatékonyabb módszer a megelőzés, vagyis a védekezés. Ezen túl fontosnak tartják, hogy az orvosok megfelelő teszteket használva diagnosztizálják a betegséget, amit aztán gondosan kezeljenek is, meggyőződve róla, hogy a fertőzött már nem csupán tünet, hanem baktériummentes is, hogy ne fertőzhessen meg másokat.

Forrás: Via BBC

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

Hasonló hírek