10.9 C
Budapest
2024. március. 28. csütörtök
HomeNewspaperBOSNYÁK - Učenje jezikaEUROPA LIGA Poraz Fiorentine, pobjeda Monaca, Rebić i Ćorluka dobili crvene karton

Hrvatski nogometaši Vedran Ćorluka i Ante Rebić dobili su crvene kartone u susretima trećeg kola Europske lige.

epa04989757 Refree (C) shows the red card to Maicon (2-L) of Lokomotiv Moscow during the UEFA Europa League match group H between  Lokomotiv Moscow and Besiktas JK at the Lokomotiv stadium in Moscow, Russia 22 October 2015.  EPA/YURI KOCHETKOV
epa04989757 Refree (C) shows the red card to Maicon (2-L) of Lokomotiv Moscow during the UEFA Europa League match group H between Lokomotiv Moscow and Besiktas JK at the Lokomotiv stadium in Moscow, Russia 22 October 2015. EPA/YURI KOCHETKOV

Rebić je isključen u domaćem porazu Fiorentine od Lech Poznana 1-2 u dvoboju  I skupine. Rebić je pocrvenio u posljednjim trenucima susreta zbog oštrog prekršaja nad suparničkim igračem Dariuszom Formellom. Rebić je igrao od prve minute, dok Nikola Kalinić i Milan Badelj nisu nastupili. Strijelci za goste bili su David Kownacki (65) i Maciej Gajos (82), a pogodak za ‘viole’ zabio je Giuseppe Rossi (90).

U drugom susretu iz ove skupine portugalski Belenenses je na gostovanju iznenadio Basel pobijedivši 2-1. Nakon tri kola na ljestvici vodi Basel sa šest bodova, Belenenses i Lech imaju po četiri boda, a Fiorentina je na začelju s tri boda.

Crveni karton zbog oštrog prekršaja dobio je i Vedran Ćorluka u remiju moskovskog Lokomotiva i Bešiktaša 1-1. Hrvatski branič i kapetan ruskog sastava pocrvenio je u 69. minuti. Lokomotiv je poveo u 54. minuti golom Maicona, a za Bešiktaš je izjednačio Mario Gomez deset minuta kasnije.

• U drugom dvoboju skupine H Sporting je deklasirao Skenderbeu 5-1. Golove za portugalski sastav zabili su Alberto Aquilani (38), Fredy Montero (41), Pereira (65, 77) i Tobias Figueiredo (70), a za Albance je zabio Jašanica (89). Gosti su od 24. minute igrali bez isključenog Hamdija Salihija. Na ljestvici vodi Lokomotiv sa sedam bodova, Bešiktaš ima pet, Sporting četiri, a Skenderbeu je na začelju bez bodova.

U skupina J Monaco je teškom mukom slomio Karabag pobijedivši 1-0. Pogodak odluke zabio je Lacina Traore  (71). Danijel Subašić je branio za momčad iz Kneževine, a Mario Pašalić je ušao u igru u 57. minuti.

U drugom dvoboju Anderlecht je pobijedio Tottenham 2-1. Gosti su poveli u 4. minuti golom Christiana Eriksena, a devet minuta kasnije izjednačio je Guillaume Gillet. Okaka je u 75. minuti doveo belgijski sastav u novo vodstvo, pokazalo se i do tri boda. Na ljestvici vodi Monaco s pet bodova, Tottenham i Anderlecht imaju po četiri boda, a Karabag tri boda.

U skupina G Dnjipro je kod kuće izgubio od St Etienna 0-1, a pogodak je postigao Romain Hamouama (44). Ivan Tomečak je odigrao cijeli susret za ukrajinski sastav.

Lazio je pobijedio Rosenborg 3-1 premda je od šeste minute igrao s igračem manje. Lazio je u prvih pet minuta dva puta uzdrmao okvir suparničkog gola (Mauri, Hoedt), a već u šestoj minuti je ostao s igračem manje nakon što je zbog oštrog prekršaja isključen Mauricio. Ipak, domaćin je s igračem manje poveo u 28. minuti golom Alessandra Matrija. U 36. minuti okvir gola su uzdrmali i gosti (Alexander Soderlung). Lazio je stigao do drugog gola u 54. minuti kada je Felipe Anderson pogodio suparnička vrata nakon Matrijeve povratne lopte. Soderlund je u 70. minuti smanjio, no Candreva je u 81. minuti prelomio utakmicu trećim golom talijanskog sastava.

Na ljestvici vodi Lazio sa sedam bodova, St Etienne i Dnjipro imaju po četiri boda, a Rosenborg jedan bod.

U skupina L Athletic Bilbao je u Beogradu pobijedio Partizan 2-0, a Augsburg je na gostovanju pobijedio AZ 1-0. Na ljestvici vode Partizan i Athletic sa po šest bodova, dok AZ i Augsburg imaju po tri boda.