2024. április. 27. szombat
HomeSportSporthirekElvesztettük a Vodafone Kupát

Elvesztettük a Vodafone Kupát

hirmagazin_2015-07-12_132049
Az olasz férfi vízilabda-válogatott nyerte a Vodafone Kupáért ötödik alkalommal kiírt négycsapatos tornát a Margitszigeten, miután a szombati utolsó találkozón 8-6-ra legyőzte a telt ház előtt játszó magyar csapatot.
A margitszigeti Hajós uszoda ötvenes medencéje körül több mint háromezer ember drukkolt a hazai vízilabdásoknak. A sportág népszerűségét mutatja, hogy évről-évre igazi ünneppé alakul a júliusi torna, amelynek mindig fontos szerepe van a válogatottak életében. Ezúttal a kazanyi világbajnokságra való felkészülést segítette.

A magyar csapat meglehetősen rosszul kezdte a találkozót, az olaszok 3-0-ára elhúztak az első negyedben, de aztán elkezdett éledezni Benedek Tibor csapata. Bedő Krisztián, Szivós Márton és Vámos Marci találataival sikerült egyenlíteni, ezalatt az olaszok egyszer sem találtak Decker kapujába.

Varga Dániel találatával a vezetést is átvettük, ám gyorsan jött az olasz válasz, és az utolsó szünet előtt nem sokkal az ötödik vendég gól is megszületett, ezzel 5-4 volt Olaszország javára. A befejező nyolc perc sajnos ismét az olaszoké lett és a 8-6-os vereség azt jelentette, hogy ezúttal nem sikerült itthon tartanunk a Vodafone Kupát.

Benedek Tibor, szövetségi kapitány a mérkőzés után értékelt, és nem felejtette el megemlíteni a VB-csapat névsorának alakulását sem: ”Az mindenképpen jó tapasztalat, hogy 0-3-ról kapkodás nélkül fel tudtunk állni. A helyzetkihasználásunkban még nagyon sokat kell javulnunk, főleg emberelőnyben, illetve még a mozgásainkat jobban kell szerveznünk, de összességében azt mondom, a játék képe azért már sokkal határozottabb és biztatóbb volt, és azt a fejlődést, amit szerettem volna, hogy lássunk két héttel ezelőtthöz képest, azt láttuk. Egy napot most szeretnék pihenni, és kicsit a vb-csapat kijelölésére nem gondolni. A keddi, ausztrálok elleni mérkőzés után jelölöm majd ki a csapatot. Nagyjából már tudom, kik utaznak, de azért még jól jön ez a két nap.”

Forrás: mixonline; Kép: Google;