3.5 C
2024. április. 19. péntek
HomeSportSporthirekBeszólt Hosszú Katinkának győzelme után egy neves sportlap

Beszólt Hosszú Katinkának győzelme után egy neves sportlap

Túl simán nyert az Iron Lady az amerikai Sports Illustrated újságírója szerint, és ez szerinte felvet néhány kérdést.

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 7.
Az olimpiai bajnok Hosszú Katinka (k), mellette a második helyezett amerikai Maya Dirado (j) és a bronzérmes spanyol Mirea Belmonte Garcia (b) a 2016-os riói nyári olimpia 400 méteres vegyesúszás versenyszámának az eredményhirdetésén a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 6-án. Hosszú Katinka világcsúccsal nyert aranyérmet.
MTI Fotó: Kovács Tamás

Hosszú Katinka félelmetes világcsúccsal nyerte meg a riói olimpián a 400 méter vegyesúszás döntőjét, maga mögé utasítva többek között az amerikai Maya DiRadót is.

A Sports Illustrated, Amerika egyik vezető sportlapja szerint Hosszú túl könnyedén nyerte meg a döntőt, és ez felvet néhány kérdést. A cikk írója azt említi, hogy mivel az úszó tavaly konfliktusba került a Magyar Úszó Szövetséggel, egy ideig nem lehetett tudni, hogy a felkészülés alatt hol is tartózkodott. ám a doppingellenőrzés miatt muszáj lett volna megadnia a pontos helyeket.

Mivel végig lehetett tudni, hogy Hosszú Katinka hol is tartózkodik, így a lap egyértelműen csúsztat az úszónővel kapcsolatban. Az viszont igaz, hogy nem jött haza az országos bajnokságra, mert nem akarta megszakítani amerikai felkészülését – írja az Index.

Az olimpiai bajnok Hosszú Katinka a 2016-os riói nyári olimpia 400 méteres vegyesúszás versenyszámának az eredményhirdetésén a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 6-án. Hosszú Katinka világcsúccsal nyert aranyérmet.

Brian Cazeneuve, aki a cikket írta, beszámolt arról is, hogy Katinkát mi magyarok Iron Ladynek hívjuk, Magyarországon nagyon népszerű sportoló, és saját, jól menő márkája van.