Hirmagazin.eu
Főoldal » A Sevilla nyerte az Európa-ligát, a Sevilla jön Budapestre
Sporthirek

A Sevilla nyerte az Európa-ligát, a Sevilla jön Budapestre

A Sevilla nyerte meg a labdarúgó Európa-ligát, miután a kölni döntőben 3-2-re legyőzte az Internazionalét. Ezzel eldőlt, hogy a szeptember 24-i, budapesti UEFA Szuperkupa-döntő egyik résztvevője a Sevilla lesz.

Az összeállítások. Sevilla: Bono – Jesús Navas, Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Jordán, Fernando, Banega – Suso, L. de Jong, Ocampos. Internazionale: Handanovic – Godín, De Vrij, Bastoni – D’Ambrosio, Barella, Brozovic, Gagliardini, A. Young – R. Lukaku, L. Martínez.

Az első lövés a sevillai Fernandóé volt, de a kontrából elindult az Inter, a nagyon erőszakos Lukaku megverte Diego Carlost, aki csak szabálytalanul tudta megállítani a tizenhatoson belülre érve. A vétkes kapott egy sárga lapot. A büntetőt maga Romelu Lukaku lőtte, Bono jó irányba mozdult, de nem érte el. Internazionale–Sevilla 1-0

Lukaku sorozatban a tizenegyedik Európa-liga-meccsén is szerzett gólt, ez már öt perc alatt eldőlt.

A 12. percben kiegyenlített a Sevilla. Adogatás után Jesús Navas a jobbhátvéd helyéről beívelte a labdát, s a védőjét, Diego Godint megelőző Luuk de Jong hét méterről, előredőlve a hálóba fejelt. Handanovic beleért ugyan a labdába, de nem tudta kiütni. Sevilla–Internazionale 1-1.

A holland csatár két gólt szerzett eddig a sorozatban, egyet a Manchester United elleni elődöntő 78. percében, egyet pedig most. Hasznos ember.

D’Ambrosio nagyon jó helyzetben kapta Ashley Young labdáját, már csak a kapussal állt szemben, de nem találta el jól az erős beadást.

Hat perc a hosszabbítás. Majdnem azt kellett írni, hogy az első hosszabbítáűs. Candreva, aki Godin helyére állt be másodpercekkel korábban, kapura húzta a labdát, de Bono védett.

A 33. percben Luuk de Jong tovább javítota a statisztikáját, már három gólnál tart az elődöntőben és a döntőben. Banega keresztbe ívelt szabadrúgása után a balösszekötő helyéről felhőfejest küldött a hálóba. Sevilla–Internazionale 2-1.

Alig két perccel később Lukaku szabadrúgást harcolt ki a jobböszzekötő helyén, a Sevilla kapujától 25 méterre. Brozovic beívelt labdáját Diego Godin öt méterről a hálóba fejelte, Sevilla–Internazionale 2-2.

Az első félidő utolsó helyzete Ocamposé, utolsó labdaérintése pedig Handanovicé volt. A kapus a kapu fölé segítette a labdát a sevillai csatár fejese után.

Az Interé volt a második félidő első helyzete. Diego Carlos belevetette magát Gagliardini lapos lövésébe.

Reguilon meglódult Godin mellett, aztán éles szögből az oldalhálóba lőtt.

A 65. percben Lukaku egyedül ki tudott ugrani, a remekül kilépő Bono lábbal védett.

Ocampos megsérült, le kellett cserélni. A korábbi Barcelona-játékos, Munir állt a helyére.

A 74. percben Banega szabadrúgása után De Vrij tovább fejelte a labdát, amit az első gólnál hibázó Diego Carlos kapura ollózott. A kapu mellé ment volna, de Lukaku beletette a labdát, s így bepattant a hálóba. Öngóllal vezet a Sevilla. Sevilla–Internazionale 3-2.

Conte rögtön hármat cserélt, Eriksen, Moses és Alexis Sánchez is pályára került.

Koundé a gólvonalon megnyúlva mentett Alexis Sánchez gurítása utrán. Három sevillai feküdt le utána ápolást kérve a tizenhatoson belül.

Vége a mérkőzésnek, 3-2-re nyert a Sevilla.

Mazsi
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Maradj otthon, vigyázz magadra, vigyázz az idősekre és a gyermekekre, és tevékenykedj az interneten, olvasd a Hirmagazin.eu Online Médiát!

Köszönjük, hogy a Hirmagazin.eu Online Médiát választottad!

Azon dolgozunk, hogy ami Téged érdekelhet, azt kivétel nélkül el tudd olvasni nálunk!

Bármilyen észrevételed, javaslatod, híred, cikked, képed vagy videód van, azt írd meg, küldd el nekünk ide: [email protected].

Adj meg egy nick-nevet (Téged azonosító, általad kitalált nevet, ha nem szeretnéd a teljes nevedet feltüntetni az anyagaid mellett), vagy add meg a keresztnevedet, vagy a teljes nevedet, a Te anyagaid látogatottságának "gyümölcsét" élvezd Te! Mi azt a nevet tesszük az anyagaid mellé, amit Te az e-mailben kérsz!

Dolgozzunk össze, légy részese a mi sikerünknek, ahogy mi is részesei szeretnénk lenni a Te sikerednek!

Hirmagazin.eu Főszerkesztősége

Figyelem!

A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások, kommentek nem a Hirmagazin.eu Online Média nézeteit tükrözik!

Szerkesztőségeink a hírek publikálásával, megjelenítésével foglalkoznak, a hozzászólásokat, kommenteket nem tudják befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tükrözik.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljetek!

A visszatérő vulgárils, gyűlölködő, uszító kommentelőket tiltjuk oldalunkról!

Célunk az, hogy olyan olvasótábort szolgáljunk ki munkánkkal, akik, egyfelől örömüket lelik az általunk közzétett híranyag olvasásában, másfelől valós tájékoztatást jelent részükre a Hirmagazin olvasása!