HomeSportSporthirekA pokolból tért vissza a Bayern

A pokolból tért vissza a Bayern

A Barcelona újra elintézte az Arsenalt a BL-nyolcaddöntőben.

Müller a 91. percben mentette meg a Bayernt. (Fotó: Getty Images)

Úgy kezdődött a Bayern és a Juventus BL-nyolcaddöntőjének visszavágója a müncheniek számára, mint egy rémtörténet. Stephan Lichtsteiner lövése után a labda kipattant a kapujából kimozduló Manuel Neuerről, épp Paul Pogba elé, aki nem hibázott. S még nem volt vége a bajorok megpróbáltatásainak. Juan Cuadrado ültette hintába Philipp Lahmot, majd kilőtte a rövid felső sarkot.

A torinói meccs épp ilyen forgatókönyv szerint zajlott, akkor is a vendégegyüttes szerzett kétgólos előnyt, ám a Juve 0-2-ről is vissza tudott jönni. Csakhogy megtette ezt a Bayern is Robert Lewandowski és Thomas Müller – utóbbi 91. percben szerzett – fejesével! S még nem volt vége: a ráadásban Thiago és Coman – akit épp a Juventus adott kölcsönbe a németeknek – végleg térdre kényszerítette a megroggyanó olaszokat (4-2, összesítésben 6-4). A hosszabbításban érződött, hogy a Zebrák mindent kiadtak magukból, a bajorokban volt több tartalék.

A Juve a meccsen többször is vezethetett volna 3-0-ra, de sok helyzetet hagytak ki. Ugyanakkor a vendégeknek nem adtak meg egy vitatott gólt, amelynél a lassításkor látszódott, hogy a támadó nem volt lesen.

Barcelonában sima volt

A barcelonai meccsre nem sok nyitott kérdés maradt azt követően, hogy a katalánok Londonban 2-0-ra elpáholták az Arsenalt. S a hazaiak a csöppnyi reménytől is gyorsan megfosztották ellenlábasukat: Neymar a 18. percben vezetést szerzett. Az angolok Mohamed Elneny révén még egyenlítettek, sorsukat azonban nem kerülhették el, mert Suárez betalált, s ezután persze Lionel Messi sem maradhatott ki a táncból.

A vége 3-1, összesítésben 5-1 lett.

Bayern München – Juventus 4-2

München, vezette: Jonas Eriksson (svéd)
Bayern: Neuer – Kimmich, Lahm, Alaba, Benatia (Bernat), Ribéry (Thiago), Alonso (Coman), Vidal, Müller, Lewandowski, Costa
Juventus: Buffon– Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra, Khedira (Sturaro), Alex Sandro, Pogba, Hernanes, Cuadrado (Pereyra), Morata (Mandzukic)
Gól: Pogba (5.), Cuadrado (28.), Lewandowski (73.), Müller (91.), Thiago (108.), Coman (110.)

Barcelona – Arsenal 3-1

Barcelona, vezette: Szergej Karaszjov (orosz)
Barcelona: Ter Stegen – Dani Alves, Mascherano, Jordi Alba, Mathieu, Rakitic (Arda Turan), Busquets, Iniesta (Sergi), Suárez, Messi, Neymar
Arsenal: Ospina – Gabriel, Koscielny, Monreal, Bellerín, Özil, Flamini (Coquelin), Elneny, Alexis Sánchez, Welbeck (Walcott), Iwobi (Giroud)
Gól: Neymar (18.), Elneny (51.), Suárez (65.), Messi (88.)

A három góllövő: Messi (10) köszönti Neymart, de már érkezik a barcelonai álomtrió harmadik tagja, Suárez is. (Fotó: MTI)

Forrás: metropol