Hirmagazin.eu
Főoldal » A Ferencváros a Magyar Szuperkupát is megnyerte
Sporthirek

A Ferencváros a Magyar Szuperkupát is megnyerte

Ötből az ötödik döntőjét is megnyerte az FTC-Telekom Waterpolo férfi vízilabdacsapata.

A házigazda FTC-Telekom Waterpolo szerezte meg a férfi vízilabda Európai Szuperkupát, mivel az Eurokupa-győztes magyar együttes 7-7 után büntetőpárbajban jobbnak bizonyult a Bajnokok Ligája-nyertes görög Olympiakosznál a Komjádi Uszodában rendezett péntek esti mérkőzésen.

Nagy küzdelem, kölcsönösen agresszív védekezés jellemezte a nyitányt, és bő öt percnek kellett eltelnie, mire megszületett az első gól, méghozzá az FTC ausztrál légiósa, Aaron Younger jóvoltából. Szinte rögtön egyenlített az Olympiakosz, majd az első szünetig maradt az 1-1.

A második játékrész parádés görög ejtéssel indult, mi több: míg a Fradi játékosai sorozatosan a kapufát találták el, az emberelőnyökkel jobban sáfárkodó ellenfél előbb 1-3-ra, majd Kállay Márk szerencsés, a kapufáról végre befelé „szédülő” lövését követően 2-4-re alakította az állást.

Kállay Márk (jobbra) értékesítette az FTC-Telekom Waterpolo mindent eldöntő ötméteresétFORRÁS: MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT

A nagyszünet után afféle egyszemélyes show-műsor keretében Varga Dénes vette kezébe a karmesteri pálcát: miután a szerb Stefan Mitrovic 3-4-re javította az eredményt, az FTC olimpiai és világbajnoka mesterhármast produkált, és csapatkapitányának köszönhetően 6-5-re átvette a vezetést a magyar együttes.

A negyedik negyedben Mitrovic látványos duplázása után az Olympiakosz visszazárkózott 7-6-ra. Sőt, egy perccel a vége előtt a vendégek ki is egyenlítettek (7-7), és mivel több találat nem esett, jöhetett az ötméterespárbaj.

Ebben pedig a magyar együttes volt a jobb, míg a görögöktől ketten is hibáztak, az FTC részéről Varga, Vámos Márton, Younger és Kállay is betalált, így nyert, és háromszoros szuperkupagyőztessé lépett elő a Ferencváros.

Európai Szuperkupa:
FTC-Telekom Waterpolo – Olympiakosz (görög) 11-9 (1-1, 1-3, 4-1, 1-2) – büntetőkkel 4-2
az FTC góldobói: Varga 3, Mitrovic 2, Younger, Kállay 1-1, illetve Derviszisz, Nikolaidisz 2-2, Milonakisz, Murinisz, Geniduniasz 1-1

A legutóbbi 19 kiírásban mindig az első számú európai sorozat győztese diadalmaskodott, így tavaly is, amikor az FTC legnagyobb hazai riválisával, a Szolnokkal szemben maradt alul ötméteresekkel a vízilabdás „eurocsúcson”.

Mindig készülünk az ötméteresekre, de rendes játékidőben akartunk győzni. Fordulatos meccs volt, igazi döntő, amit a nézők is biztosan élveztek. Örülök, hogy sikerült trófeával kezdenünk az évet– mondta a mérkőzés után Vogel Soma, az FTC kapusa.

Vogel Soma, az FTC-Telekom Waterpolo kapusa volt a mérkőzés egyik legjobbja. FORRÁS: MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT

„Rutinos csapat az Olympiakosz, fáradtan is jó döntéseket tudtak hozni. Fontos állomás az életünkben ez a trófea. A befejezéseink nehezen mentek, de szerencsére sikerült megfordítanunk a mérkőzést.Készültünk az ötméteresekre, ez is mindig egy forgatókönyv. Tavaly óta minden áldott héten foglalkozunk ezzel– értékelt Varga Zsolt, a Ferencváros edzője.

A zöld-fehérek 38 év után hódították el ismét az Európai Szuperkupát.

Az FTC-Telekom Waterpolo csapata óriási küzdelemben nyerte meg a Szuperkupát. FORRÁS: MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT

Géza
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Maradj otthon, vigyázz magadra, vigyázz az idősekre és a gyermekekre, és tevékenykedj az interneten, olvasd a Hirmagazin.eu Online Médiát!

Köszönjük, hogy a Hirmagazin.eu Online Médiát választottad!

Azon dolgozunk, hogy ami Téged érdekelhet, azt kivétel nélkül el tudd olvasni nálunk!

Bármilyen észrevételed, javaslatod, híred, cikked, képed vagy videód van, azt írd meg, küldd el nekünk ide: [email protected].

Adj meg egy nick-nevet (Téged azonosító, általad kitalált nevet, ha nem szeretnéd a teljes nevedet feltüntetni az anyagaid mellett), vagy add meg a keresztnevedet, vagy a teljes nevedet, a Te anyagaid látogatottságának "gyümölcsét" élvezd Te! Mi azt a nevet tesszük az anyagaid mellé, amit Te az e-mailben kérsz!

Dolgozzunk össze, légy részese a mi sikerünknek, ahogy mi is részesei szeretnénk lenni a Te sikerednek!

Hirmagazin.eu Főszerkesztősége

Figyelem!

A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások, kommentek nem a Hirmagazin.eu Online Média nézeteit tükrözik!

Szerkesztőségeink a hírek publikálásával, megjelenítésével foglalkoznak, a hozzászólásokat, kommenteket nem tudják befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tükrözik.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljetek!

A visszatérő vulgárils, gyűlölködő, uszító kommentelőket tiltjuk oldalunkról!

Célunk az, hogy olyan olvasótábort szolgáljunk ki munkánkkal, akik, egyfelől örömüket lelik az általunk közzétett híranyag olvasásában, másfelől valós tájékoztatást jelent részükre a Hirmagazin olvasása!