12.3 C
Budapest
2024. április. 23. kedd
HomeÉletmódÉletmód hírekA boldog párkapcsolat titka 3 szó

A boldog párkapcsolat titka 3 szó

Ahhoz, hogy hosszan és jól működjön a kapcsolat, megfelelő kommunikáció szükséges. Három szó nagyban segíti a megértést és az elfogadást.

A boldog párkapcsolat titka 3 szó

A nő és férfi ideális viszonya olyan, mint a jól felépített ház, erős az alapozása, és szilárdak a falai. Teszteld le, vajon te ilyen kapcsolatban élsz-e! Ehhez csupán három őszinte válasz szükséges.

Született kalandorból nehéz családapát faragni

Vajon mi jut előbb eszedbe, ha ránézel a számodra fontos férfira? Az, hogy mennyi mindent szeretsz benne, vagy az, hogy akad néhány olyan szokása, tulajdonsága, amin talán jó lenne változtatni? Ha az előbbi válasz a tiéd, van mire építkezned. Ha az utóbbit érezted igaznak, gondolkodj el azon is, vajon miért éppen őt választottad ki magadnak.
A harmonikus párkapcsolat egyik alappillére ugyanis a másik feltételek nélküli elfogadása, úgy, ahogy van, minden jóval és esetleges rosszal együtt. Nagyot csalódhat, aki netán arra számít, hogy a rendelkezésére álló alapanyagból majd idővel kifaragja a számára tökéletes társat. Legfeljebb átmenetileg változtatható át valaki például kalandhősből gyerekeket pesztráló, házias családfővé.
Valójában minden innen indul, és ide kanyarodik aztán vissza. Abból tehát, hogy képes vagy határozott igent mondani a pasira, azt is tudhatod, végre az igazit sodorta melléd az élet.

Bocsánat:
Mit teszel, amikor megbántod valamivel a párodat? Ügyes húzással úgy fordítod az összezörrenéseteket, hogy végül te sértődhess meg?

Netán napokig vezekelsz, ostorozod magad, mártírként szenvedsz, és büntetésképp megtagadsz magadtól minden földi hívságot?

Az első esetben a férfi önérzete sérül, a másodikkal pedig rövid időn belül az agyára mész. Nem az a jó út ilyenkor, hogy megpróbálsz fölébe kerekedni, avagy látványosan rosszul érzed magad.
Miért nem ismered be inkább egyszerűen azt, hogy hibáztál, netán felelőtlen voltál, esetleg kicsit még gonosz is? Nézz rá a párodra, és mondd azt neki mosolyogva: bocsánat! Mennyi mindent lehet bezsúfolni ebbe az egyetlen, rövid kis szóba. Megbújik benne bátorság, egy csipetnyi belátás, némi önirónia, leheletnyi önkritikával és sajnálattal fűszerezve, no meg sok-sok szeretet is.Mi mással lehetne reagálni erre, mint felszabadító, megbocsátó mosollyal. Míg az őszinte beismerés a bizalmat erősíti, és biztonságot jelentő falakat húz körétek, a ködösítés, játszmázás kettőtök közé rak fel elválasztó téglasorokat.

Hogyan segít a családállítás?

Megoldatlan, állandóan ismétlődő problémáid vannak, és sehol sem találod az okokat? Lehet, hogy nem a te életedben történt az, amiért most szenvedsz. Ha a család egy tagjával valami életbevágóan rossz történt, a család – mint rendszer – működésében zavar keletkezik, amit egy később született leszármazott úgy próbál korrigálni, hogy ugyanúgy él, érez és viselkedik, mintha az a rossz dolog vele történt volna meg. A családállítás során választ kaphatsz olyan kérdésekre, mint: miért menekülsz valamiféle függőségbe a problémák elől? Miért nem találsz párt? Vagy hogyan élhetnél teljesebb életet?

Forrás: Netbulvar

Most népszerű

weblap4u banner
Pannon Work