5.6 C
Budapest
2024. április. 25. csütörtök
HomeFőhírekKülföldA belga lobogó színei New Yorkban

A belga lobogó színei New Yorkban

Forrás: MTI

A belga nemzeti színekkel világítják meg New Yorkban a Világkereskedelmi Központ helyén lévő torony antennáját. Eközben az amerikai elnökjelölt-aspiránsok újabb nyilatkozatokban fejtették ki álláspontjukat a brüsszeli terrorakciók kapcsán.

 

A belga lobogó színei New Yorkban

New York állam kormányzója, Andrew Cuomo bejelentette, hogy a Világkereskedelmi Központ helyén emelt, Szabadság Toronyként is emlegetett építményt fekete, sárga és vörös színekkel – a belga nemzeti lobogó színeivel – világítják meg. „Mély szolidaritásunkat fejezzük ki a belga néppel” – fogalmazott a kormányzó, s hozzátette, hogy a tragédia „igazán ördögi emberek” műve volt.

Az amerikai elnökjelölt-aspiránsok valamennyien elítélik a brüsszeli terrortámadásokat, de az Egyesült Államokban foganatosítandó biztonsági intézkedésekről eltérő a véleményük.

Az arizonai kampánykörúton lévő Hillary Clinton megerősítette, hogy a terrorizmus ellen közösen kell fellépnie az Egyesült Államoknak és Európának, s ebben nagyon fontos szerepet kell vállalnia a NATO-nak.

Ezzel egyúttal reagált Donald Trump hétfői megjegyzésére: a republikánus elnökjelölt-aspiráns ugyanis azt fejtegette, hogy az Egyesült Államoknak csökkentenie kellene szerepvállalását a NATO-ban.

Clinton szerint szükség van a biztonsági intézkedések erősítésére az Egyesült Államokban is, ám nem ért egyet azzal, hogy az amerikai határokat le kellene zárni. Kifejtette, hogy általában a vallást – jelen esetben az iszlám vallást – nem lehet bűnössé tenni.

Trump az egyik interjújában megismételte: a Brüsszelben történtek megerősítették benne a meggyőződést, hogy a vízbefojtás imitálásával végzett – és az amerikai törvények szerint kínzásnak minősülő és ezért be is tiltott – kihallgatási „technika” fontos és ismét bevezetendő.

S bár ezúttal nem mondta azt, hogy nem szabad muszlim vallású embereket beengedni az Egyesült Államokba, de leszögezte: „nagyon meg kell nézni, kit engedünk be”. Trump az amerikai határok további megerősítése mellett érvelt.

A másik republikánus elnökjelölt-aspiráns, Ted Cruz texasi szenátor – miután a közösségi oldalán részvétét nyilvánította a brüsszelieknek és azt ígérte, hogy elnökként ő képes lesz legyőzni a radikális iszlámot.

Követelte egyúttal a szíriai muszlim menekültek amerikai befogadását előirányzó kormányzati terv felfüggesztését, s azt, hogy a rendőrség kapjon különleges felhatalmazást a terrorizmus elleni harchoz. E felhatalmazásnak a részleteiről azonban a texasi politikus nem beszélt.

A belgiumi merényletekben legalább kilenc amerikai állampolgár sebesült meg, jó részük mormon misszionárius.

 

Most népszerű

weblap4u banner
securiton-tűzvédelem